Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Подарявам/Продавам/Разменям растения и семена

Recommended Posts

Жоро

Здравейте, разполагам с и подарявам ограничени количества от следните растения :

- Здравец (Geranium macrorrhizum) - много

- Египетски лук (Allium cepa proliferum) - доста

- Гигантска тръстика ( Arundo Donax, 3 бр. с пъпки + 4 бр. коренища без )

N.B. Изброените количества НЕ включват растенията за rururu, Боби и Теди, които вече са заделени.

За съжаление се оказа, че е късно да се вади валериана и да се вземат резници от шоко лоза, така че те ще са на есен. В момента се вкореняват резници олеастри, касиси и черен оман, от които (дай Боже) ще има наличност на есен.

Имам и голямо количество туфи Сибирски лук (Chives, Allium Schoenoprasum), но тъй като съм полагал грижи да го размножавам от закупено семе над 2 години, бих се разделил с него срещу 2лв/бр.

Подарявам и следните семена (количества от солидно за ехинацея до няколко за ангурия/кучешко грозде):

-Ехинацея - Echinacea Purpurea

- Сорго/ Метла / Камъш

- Китайска краставица Суйо (само 2 семки!)

- Епазот

- Ангурия

- Кучешко грозде

- Viburnum betulifolium

- Стевия

!!! Заявените количества тук могат да бъдат получни от Боби след като той уточни сроковете и начините на получаване. Желая на всички успешна година в градините :)

P.S. След месец ще се предлагат разсади от интересни сортове домати и люти чушки, както и други неща (ако никнат) + някои стайни растения, срещу символична сума.





 

 

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Междувременно разсадих съществуващите из апартамента на майка ми Спатифилуми (сред малкото стайни цветя, които не бих изхвърлил, защото според изследвания на НАСА има уникални способности по пречистване на въздуха) и излязоха тези бебета. Символична цена като на лука - 2лв/ бр., гледах ги в магазина по 7. Приемам и размяна срещу други растения, ако имате интерес, пишете какво можете да предложите.
Хайде и ще сменя заглавието на темата, защото ще добавям и още неща с цена, да не пускам нова.

spathiphyllum.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хъ, не знаех, че е ценно, лани хвърлих на компоста една касетка такива и пак останаха 5 саксии...

Ако можеш да пуснеш списък кое от тия неща по-горе на кого да давам ще е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Още никой не е поискал - ако никой и не поиска - прибирай всичко :mrgreen: това е бонуса на разпределителя :) Само здравецът отива всичкия при Теди в подобен случай, освен ако и ти не искаш, за което се съмнявам. Спатифилумите и Шивеса ще ги държа при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Да бе, какво ще го правя това чудо :)

Ру, ти какво ще вземеш? Теди? Драснете да знам горе-доле. Някой друг ще дохожда ли?

Аз бих взел 1-2 египетски лукчета, малко ехинацея семена, стевия и 1 корен тръстика, че все още не знам тия от Гого ланските дали са живи, нямат никакви наченки за момента. Здравец имаме изобилен.

А соргото какво го правиш, само за кеф ли го гледаш или си пробвал преса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Те ще си вземат техните неща поотделно, не се притеснявай. Никакво чудо не е - 5 корена тръстика и 30-50 глави лук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ако има малинки в излишък, с радост ще взема няколко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Стоилов

Малинки и аз имам доста в излишък в Лозен :)  Бих взел 1-2 гигантска тръстика...

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Чудесно, довечера лукът и тръстиката трябва да са при Боби, остава той да сподели как да си вземеш от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Боби, ние с Георги се видяхме и взех здравеца. 

При теб ще идвам, когато Ивайло ти донесе още малини. Малко ще взема, колкото той ми е заделил. За това пиши тук или в чата като стане време да идвам при теб.

Момчета, не знам как да ви благодаря :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Теди, малините са тук от два дни, идвай още утре ако речеш. 

Лозан може да мине утре вечер след работа към нас, ако иска?

Стефчо, ти имаш ли сгода да минаваш към офиса ми в Лагера или друго да мислим?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Гошка, да та питам, ти като виден експерт по тия стайните дето им викам спермофилуми - как да ги накарам да цъфтят?

Начи има едни в люлинското стълбище, нямат дори индиректна светлина, цъфтят си. Нашите връз секцията не съм ги виждал еднаж за 5-6 години стана...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Стефчо, ти къде се подвизаваш? Бих взел малинки. За тръстика за съжаление не мога да помогна. Нз дали мойта е преживяла зимата, ама и да е, е доста малка за да ти откръшим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тръстика мога да му откърша от тази от Георги, но Стефчо е чак в Абдовица, а от там минавам само като отивам на море лятото :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Въйй, лошо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ако за някой все още няма тръстика, аз мога да извадя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Боби, Спатифилумът иска влага, топлина и слаба светлина, както и подхранване чат-пат.... Интересно, че за разлика от повечето други цъфтящи, които колкото им е по-светло - толкова по-цъфтят - той е обратното, все пак трябва да има светлина де - "колкото да можеш да четеш книга, ако си с нормално зрение"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Стоилов

Боби, понеделник или вторник бих минал през Лагера по някое време. Ако искаш прати ми адреса на офиса и телефона ти.Даже ако е удобно направо там да донеса няколко корена малини за Лозан? Там го обърнахме малко на зеленчукова борса... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Еии, аз от без малини ще се омалинча най-накрая с 3 вида :)

Нямам против Стефчо, щом са ти в излишък. За Боби треа се разберем една каса да занесем и като приемо-предавателен протокол да се отчитаме с по някое бирле всеки пър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ру, влага има, не сме го оставили да увяхне, но може би проблемът е, че не го държим непрекъснато влажен, а и в самата стая не е висока влажността. Тоя в люлинския блок е в коридора до асансьора и си е доста тъмно там, но го поливат непрекъснато, не е толкова топло и въздухът не се изсушава така... Може би това е причината... А може и да иска определен размер да стане, преди да цъфне, Нашият е в малка 3 литрова саксия - няколко такива. Докато стълбищния е в 20 литрова.

Стефчо, намини, ще ти пратя координатите. Носи и малинака. Ще ти запазя 2 корена от тръстиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване