Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Подарявам/Продавам/Разменям растения и семена

Recommended Posts

Жоро

Е като сте почнали да МИ спамите темата с глупости - на майка ми спатифилумите откакто ги разсадих живеят половината в голямата саксия на фикус бенджамина, другата половина в още по-голямата на китайската роза. В естествени условия са почвопокривно растение в тропикал рейнфорест, съответно искат влага, топлина и по възможност много но непряка слънчева светлина. Сега ще видим как ще се държат като компениънс, малко са им огромни корените доколкото забелязах, но и фикуса и розата вече са развити, така че едва ли ще се затруднят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dedeti

Здравейте. Някой има ли от египетския лук ? Преди време имахме от него, но така се случи, че изгубихме семето. (една година ни го обраха до шушка) Иска ми се пак да го завъдим. Не знам дали точно "египетски" е този,който имахме. Обвивката беше лилава, грудките- издължени и вместо семе- на върха правеше "арпаджик", който беше готов за засаждане. 

Ще съм благодарен, ако някой се отзове и ми изпрати малко.  От София съм, но може и по куриер. Естествено, ще си заплатя не само куриерските, а и самото семе.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А добре дошъл / дошла? :)

Aз имам на теория от египетския лук от Георги, но трябва да огледам в треволяка къде се е хванал/запазил, за да ти извадя. Идната събота ще ходя и ще пиша след това!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И аз ще пратя 5-6 стръка от нашия дето е дар от комшийката..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 4/17/2018 at 10:58, dedeti написа:

Здравейте. Някой има ли от египетския лук ? Преди време имахме от него, но така се случи, че изгубихме семето. (една година ни го обраха до шушка) Иска ми се пак да го завъдим. Не знам дали точно "египетски" е този,който имахме. Обвивката беше лилава, грудките- издължени и вместо семе- на върха правеше "арпаджик", който беше готов за засаждане. 

Ще съм благодарен, ако някой се отзове и ми изпрати малко.  От София съм, но може и по куриер. Естествено, ще си заплатя не само куриерските, а и самото семе

Писах ти лично съобщение, готов съм за предаване! Успях да намеря сред тревата оживели няколко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dedeti

Ехаа, не очаквах такъв голям отклик на молбата ми. Варела ми обеща да прати и ги чакам тия дни от куриера. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

С други думи няма да вземаш моя, така ли да разбирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Аз още не съм стигнал до скубане и пращане.. щото съм мнооооого сериозен.. :( Боби ти ако си ги наскубал твоите май по-добре с теб да се види да му ги дадеш..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мда, имам при мен в офиса няколко стръка, които намерих оживели при косенето, писал съм с координати на dedeti.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dedeti

OK, тогава ще се уговоря с Боби ( на лични) кога да се видим. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
DimityrG

    Здравейте, търся семена от басела (добре е да са от двата вида лиани-зелени и лилави)устойчиви жълти и оранжеви домати,родовити средно люти чушки.Имам кейл "руско червено"домашна лобода -светло зелена,семена от дървовиден лешник.Кога и къде правите среща за размяна на семена и калеми? Благопожелания!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аз мисля, че имам останали от зелена басела, но не съм сигурен колко са кълняеми. За срещата следи форума трябва да има някъде началото на март.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Анабела

поствам и тук... ако има желаещи за алое- подарявам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Репичка

Искам алое аз,към калемите :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Анабела

аа супер репичке ,че ми е жал да ги хвърлям ,ще ти изпратя .Лека вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ADA

Подарявам коренчета ягоди сорт София - намножили са се плътно в бебешката леха, но не ги разпознавам кои са от миналата година и кои по-стари.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Привет, можеш ли да опишеш плодовете на този Сорт? Дали е един много стар по-дребен сорт, чиито плодове са много тъмно червени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ADA

Точно - тъмночервени, кръгли /по-скоро леко сплеснати/, семчиците са вдлъбнати, първите са най-едри, следващите издребняват, сладки и ароматни. Получих коренчета преди 4 години от една сериозна дама с познания и опит и съм сигурна, че сортът съответства. Пускат много ластуни и бързо се размножават.

Редактирано от ADA
допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А, супер, в градината на дядо ми едно време имаше такива (преди 30 години става дума...)! Ти в София ли си, ще се видим ли на срещата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ADA

Намерих темата - почти със сигурност ДА. Поздрави!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване