Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Подарявам/Продавам/Разменям растения и семена

Recommended Posts

Жоро

Подарявам растение лимон. На около 4 години е, добре разклонен, цъфти изобилно и ухае прекрасно. Подарявам го защото така и не иска да роди - може при новия стопанин да има по-голямо желание. Без саксия е.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Гошияма, ще го взема, ако вече някой не го е поискал преди мен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Твой е, пиши като се затопли да минеш да го земеш някой ден.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Гошияма, мен са ме налегнали угризения, че ще ти взема лимончето ... Ти убеден ли си, че няма да му дадеш още един шанс да ти даде плод?

Фактът, че цъфти обилно, а не връзва, значи не се опрашва. Това лимонче е онова, което отглеждаш в апартамента ли? Що не пробваш да разредиш короната, а с клечица и памуче да минеш цветче по цветче? Ако пак не образува и задържи плод, тогава да ми го подариш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Нагледах му се, не е от опрашването, бергамота си се опрашва и  ражда и без клечка за уши. Според мен е от сорта, а и е нисък и му трябва стойка да стои на слънце под прозореца. Искам да го сменя с оформено дръвче от изпитан сорт, по 60 лева са. Така ще мога да разкарам и китайската роза, писна ми от безмислени растения.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Значи го вземам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Имам два руски хибрида домати, които няма да сея. От единия вид (Ледник) имам 2 семена, а от другия са 4 (Розовая Катя). Ледник задължително трябва да се обработи за по-добра кълняемост. Някой иска ли ги? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008
На 24.02.2019 г. at 11:07, Оризаки Кошияма написа:

Нагледах му се, не е от опрашването, бергамота си се опрашва и  ражда и без клечка за уши. Според мен е от сорта, а и е нисък и му трябва стойка да стои на слънце под прозореца. Искам да го сменя с оформено дръвче от изпитан сорт, по 60 лева са. Така ще мога да разкарам и китайската роза, писна ми от безмислени растения.

Какво правиш с бергамота? Става ли за консумация? Как се захваща, от семка става ли?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Подариха ми го. Не знам какво ще стане от семка, този е видимо присаден. Ползвам кората за Earl Grey чай, а сока е почти като лимоновия, само малко по-кисел.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
На 23.02.2019 г. at 19:28, Оризаки Кошияма написа:

Твой е, пиши като се затопли да минеш да го земеш някой ден.

Това предложение актуално ли е още? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
Отговорено (Редактирано)

Подарявам Ангелски тромпет (Бругманзия).

 

large.20190727_123950.jpg.1d13201ccf6ce5d4c854700e5de3b7db.jpg

получаване на място в София (растението е доста голямо и тежко и не e подходящо за изпращане)

Редактирано от Ру®
Растението вече е подарено....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Търся шишарки от елша Alnus glutinosa (L.) . и издънки от птича череша Prúnus pádus ,  Мога да купя, мога да разменя с пожелание  за някои растения или семена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина
преди 37 минути, алина написа:

Търся шишарки от елша Alnus glutinosa (L.) . и издънки от птича череша Prúnus pádus ,  Мога да купя, мога да разменя с пожелание  за някои растения или семена.

Мои съседи имат в двора Prúnus pádus (Черёмуха) , мога да ги попитам дали няма издънки за откопаване. Аз взех издънки оттам миналата пролет, но ги откопахме не съвсем добре, с малко корени и не пораснаха много през лятото. Елши имам в имота си , но не знам от кой вид са, а и сега шишарките май са хвърлили семената си и са празни ? Мога да събера шишарки и да проверя дали ще изпадне нещо от тях.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 57 минути, Евелина написа:

Мои съседи имат в двора Prúnus pádus (Черёмуха) , мога да ги попитам дали няма издънки за откопаване. Аз взех издънки оттам миналата пролет, но ги откопахме не съвсем добре, с малко корени и не пораснаха много през лятото. Елши имам в имота си , но не знам от кой вид са, а и сега шишарките май са хвърлили семената си и са празни ? Мога да събера шишарки и да проверя дали ще изпадне нещо от тях.

Много се радвам. Няма значение от коя елша, мисля че още не хвърлили семена.. Те са ,като сидерат, събират азот в почвата.

Ако няколко издънки птича череша(черемуха), то поне едната да се хване.. Не хвана , защото черемуха иска влага, особенно  при захващането. Опитай следващия път да сложиш първо във водата заедно с върбови клонки или лист алое, а при слагането  в почва сложи укоренител.

Кажи какво искаш в замяна? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Евелина написа:
преди 1 час, алина написа:

 

Мои съседи имат в двора Prúnus pádus (Черёмуха) , мога да ги попитам дали няма издънки за откопаване. Аз взех издънки оттам миналата пролет, но ги откопахме не съвсем добре, с малко корени и не пораснаха много през лятото.

Аз от такава си купувах семена от OMC Seeds, но нищо не никна. Ще видим дали на втората година нещо няма да се покаже. Мисля, че я водят Bird Cherry или гроздовидна песъкиня. Наистина е влаголюбива. И красива.

От елша шишарки - може и да има, но дали ще поникне нещо? Аз на Кошияма му давах резници за вкореняване от елша. Но шишарки едва ли ще имам време да събирам. Не ми е наблизо и в тоя сняг...

Алина, толкова ли няма реки около теб - там елша трябва да има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

@алина , засега нищо не ми трябва , имам цял кашон събрани семена , само времето не стига :)

@Славянски , точно Гроздовидна песъкиня е дървото наблизо. За съжаление, съседите се борят активно с издънките и няма много добре развити. А за елшата от семена намерих това: https://sozidatel-lesa.livejournal.com/61407.html  Човекът пише , че събирал шишарките през май (а трябвало есента) и пак има 70% кълняемост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 часа, Славянски написа:

Аз от такава си купувах семена от OMC Seeds, но нищо не никна. Ще видим дали на втората година нещо няма да се покаже. Мисля, че я водят Bird Cherry или гроздовидна песъкиня. Наистина е влаголюбива. И красива.

От елша шишарки - може и да има, но дали ще поникне нещо? Аз на Кошияма му давах резници за вкореняване от елша. Но шишарки едва ли ще имам време да събирам. Не ми е наблизо и в тоя сняг...

Алина, толкова ли няма реки около теб - там елша трябва да има?

Славянски, няма реки до нас.Елша няма. Разбира се няма да карам сега  Като се стопли, и има възможност за издънки, то ще бъда благодарна.

Евелина,  тогава само издънки от птича череша.

Ако на мен ще донесат прораснали семена на сибирски кедър, ще дам и на вас. Стискам сега палци за отговора на Санжаров, той обеща да пита :могат ли да вземат и за мен семената му да донесат  за България.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ние ще правим среща на форума в София през март, аз лично едва ли ще присъствам, но нещо може да ти пратим. Аз планирам да пратя неща и да се раздават. Ето я темата:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Търся , ако някой има в повече  , нещо като на Розата на лейди Банкс - бяла или бял трендафил, но да цъфти многократно, а не само напролет.  Както и ниско почвопокривно бяло растение- също да цъфти от пролет до късна есен. 

Ще съм благодарна ако някой има, ще предложа нещо друго насреща ;)

 

product_1533.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@WildLadyАко те устройва роза Гирляндите на Амур пращам резници есента. Неуморно чудо, постоянни облаци от бели цветчета. Утре мога да качи снимки от нашата. Катерлива и покриваща големи площи е.

За почвенопокривно ще помисля.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване