Оризаки Кошияма

Подарявам/Продавам/Разменям растения и семена

51 мнения в тази тема

Подарявам растение лимон. На около 4 години е, добре разклонен, цъфти изобилно и ухае прекрасно. Подарявам го защото така и не иска да роди - може при новия стопанин да има по-голямо желание. Без саксия е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гошияма, ще го взема, ако вече някой не го е поискал преди мен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твой е, пиши като се затопли да минеш да го земеш някой ден.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гошияма, мен са ме налегнали угризения, че ще ти взема лимончето ... Ти убеден ли си, че няма да му дадеш още един шанс да ти даде плод?

Фактът, че цъфти обилно, а не връзва, значи не се опрашва. Това лимонче е онова, което отглеждаш в апартамента ли? Що не пробваш да разредиш короната, а с клечица и памуче да минеш цветче по цветче? Ако пак не образува и задържи плод, тогава да ми го подариш. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагледах му се, не е от опрашването, бергамота си се опрашва и  ражда и без клечка за уши. Според мен е от сорта, а и е нисък и му трябва стойка да стои на слънце под прозореца. Искам да го сменя с оформено дръвче от изпитан сорт, по 60 лева са. Така ще мога да разкарам и китайската роза, писна ми от безмислени растения.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи го вземам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два руски хибрида домати, които няма да сея. От единия вид (Ледник) имам 2 семена, а от другия са 4 (Розовая Катя). Ледник задължително трябва да се обработи за по-добра кълняемост. Някой иска ли ги? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.02.2019 г. at 11:07, Оризаки Кошияма написа:

Нагледах му се, не е от опрашването, бергамота си се опрашва и  ражда и без клечка за уши. Според мен е от сорта, а и е нисък и му трябва стойка да стои на слънце под прозореца. Искам да го сменя с оформено дръвче от изпитан сорт, по 60 лева са. Така ще мога да разкарам и китайската роза, писна ми от безмислени растения.

Какво правиш с бергамота? Става ли за консумация? Как се захваща, от семка става ли?!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подариха ми го. Не знам какво ще стане от семка, този е видимо присаден. Ползвам кората за Earl Grey чай, а сока е почти като лимоновия, само малко по-кисел.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.02.2019 г. at 19:28, Оризаки Кошияма написа:

Твой е, пиши като се затопли да минеш да го земеш някой ден.

Това предложение актуално ли е още? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Подарявам Ангелски тромпет (Бругманзия).

large.20190727_123950.jpg.1d13201ccf6ce5d4c854700e5de3b7db.jpg

получаване на място в София (растението е доста голямо и тежко и не e подходящо за изпращане)

Редактирано от Ру®
Растението вече е подарено....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.