Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Подарявам/Продавам/Разменям растения и семена

Recommended Posts

WildLady

Venetka, много ми харесва, намерих само на руски описание- ароматна, цъфти от юни до октомври, полу-гигантска- перфектно ме устройва ;) Ще съм благодарна наистина много. Насреща мога да предложа, сега съм вкоренила от резници - , бругмазия, камфорово дръвче, японска дюля,  Вкоренена вече от есента върбичка или на есен като ми пораснат малко храстчетата, които вчера насадих бебета- спирея, вайгела червена, червен берберис, жълт дъжд, вистерия( незнам още какъв ще е цвета- всичко е от бебета миналогодишни,  и  катерещи рози има няколко цвята- червени, оранжеви, жълти- насадени миналата година, сега имат пъпчици (като цъфнат ще ги снимам тях и цветаната градина, ако си харесаш нещо, което пропускам:) )   още не знам колко дълго цъфтят- бяха бебета и те, сега около 2 метра високи и плачат вече за арки , но скоро ще им мисля. Това се сещам на първо четене :) 

Така, че Благодаря предварително :) Полудях по тези гигантски рози и и бели цветя от един филм ( на снимката) . Като видях Лейди банкс розата миналата седмица на снимка, даже я сънувам :D Мира няма да имам докато не стане моя,- овенска му работа ...:D :D :D

бели цветя.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@WildLadyПратих лично съобщение. Ако пък искаш мога и бяла Лейди Банкс да пратя, ама там само веднъж за 15-20 дена е облачно бяло, после килим от хвърчащи ситни листчета и толкоз. А и иска по- топличко. При нас в Пловдив вирее, ама зависи твоите условия какви са.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Venetka, отговорих ти :) Единственото което ме отказва от лейде Банкс е краткия цъфтеж. Иначе пък съм възхитена от гигантския й размер. Имах една  розова, много силно ароматна около 2 метра на терасата в Пловдив- но 10-15 дена те радва и край.......и миналата година като се преместихме в селски двор ( на 4 км от Пловдив съм , на 2 от Войводиново) - я подарих и започнах да си купувам наново- така че, предпочитам тези, които не се уморяват да цъфтят :) между другото четох че руснаците като цяло изключително много уважават  и отглеждат рози, не знаех за това, но от там  незнам как може да се поръча за България, а тук внасят основно английски май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MimiRose
На 24.04.2020 г. at 17:51, Venetka написа:

@WildLadyАко те устройва роза Гирляндите на Амур пращам резници есента. Неуморно чудо, постоянни облаци от бели цветчета. Утре мога да качи снимки от нашата. Катерлива и покриваща големи площи е.

За почвенопокривно ще помисля.

Здравейте Venetka,

Бих ли могла и аз да ви помоля за роза Гирляндите на Амур.  Бих искала да посадя рози покрай оградата на къщата да се покатери по оградата и да цъфти често. Ще ви платя за резниците. Абсолютно начинаеща съм и ще съм ви благодарна, ако ме насочите към материял как посаждане и грижи за розите. Приятен ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Подарявам Стрелиция с над 20 големи листа, както и Индийски босилек (Тулси), растящ в същата саксия.

(Не изпращам, който желае - може да дойде да си я вземе: София. Изгрев.)

20200923_142041.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 43 минути, Ру® написа:

Подарявам Стрелиция с над 20 големи листа, както и Индийски босилек (Тулси), растящ в същата саксия.

(Не изпращам, който желае - може да дойде да си я вземе: София. Изгрев.)

20200923_142041.jpg

Аз бих платил за тулсито 5 лв, ако го изкопаеш или изрежеш всички клонки до пръстта и ми го пратиш по Еконт.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

@Ру® ако не си бях затрил книжката щях да дойда да ги взема само за да продам тулсито на Михаил, а стрелицията да метна, ама шанс :>

 

Но за тоя размер щях да искам поне двайсетак :))

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 11 минути, min-4o написа:

@Ру® ако не си бях затрил книжката щях да дойда да ги взема само за да продам тулсито на Михаил, а стрелицията да метна, ама шанс :>

 

Но за тоя размер щях да искам поне двайсетак :))

Човекът подарява...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 11 минути, min-4o написа:

Но за тоя размер щях да искам поне двайсетак :))

 

Аз босилеци всякакви размери и сортове имам, но се въздържам да подарявам, за да не подбивам цената на Мишо, а да продавам не мога - щото без червеи никой не ги купува...  ;-)

  • Мерси 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
Just now, Ру® написа:

Аз босилеци всякакви размери и сортове имам

Пиши на лично сортовете с латинските им имена и цена и ще купя каквото нямам.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 16 минути, min-4o написа:

щях да дойда да ги взема само за да продам тулсито на Михаил

@Ру®, прати безплатно тулсито на @min-4o, че той си търсеше тулси. После, когато купувам от теб босилеци, ще платя и за тулсито, което си му дал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Благодаря, не си търся предзимно, защото нямам къде да го държа зимата. Ако имаш останало напролет и не намеря проклетите семена, ще си купя от теб. Инак без да съм лош пророк се съмнявам Ру да ти продаде нещо. Едно, че е много стиснат, второ, че го интересуват само доматите :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 5 минути, Ру® написа:

а да продавам не мога - щото без червеи никой не ги купува...  ;-)

Вярно е - без КЧК никой не купува. Никакви илюзии нямам относно покупката на @Миленка®, че е купила босилеци - купува само защото знае, че вътре има поне два КЧК във всяка саксийка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 1 минута, min-4o написа:

не намеря проклетите семена

Аз имам семена, ама да не подбивам продажбите на @Ру®.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Моите са сортови, ще знам какъв точно сорт Тулси имам, те са 3 основни - Кришна, Рама и Амрита, твоя какъв е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 9 минути, Mihail Mateev написа:

Пиши на лично сортовете с латинските им имена и цена и ще купя каквото нямам.

Не продавам и не пращам. Заповядай и ще ти подаря каквото имам - в момента 4 сорта: лимонов, попски, индийски и неаполитански.

20200717_091305.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 2 минути, min-4o написа:

твоя какъв е

Ocimum tenuiflorum - само това имам като информация на латински. Предполагам, че е крайно недостатъчно, но е само това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 2 минути, Ру® написа:

Не продавам и не пращам. Заповядай и ще ти подаря каквото имам - в момента 4 сорта: лимонов, попски, индийски и неаполитански.

 

Далече съм...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 6 минути, Ру® написа:

Не продавам и не пращам. Заповядай и ще ти подаря каквото имам - в момента 4 сорта: лимонов, попски, индийски и неаполитански.

20200717_091305.jpg

Я, за попски не бях чувал, а неаполитанския имаш предвид генуезки, предполагам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 21 минути, min-4o написа:

Я, за попски не бях чувал, а неаполитанския имаш предвид генуезки, предполагам. :)

"Попски босилек" пишеше на пакетчето със семената, което взех миналата пролет от фестивала на семената в Елин Пелин. 

А за неаполитанския - може и да е дженовезе. Ама нещо ми се е забило в главата - неаполитана  - с големи широки листа е - гледам, че има такъв сорт: https://www.venditapiccolifrutti.it/en/prodotto/basil-neapolitan-or-lettuce-leaf/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване