Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Гого

Мисля да си взема малко сладководни скариди, да ги видя ще издаянат ли зимата в езерото. Уж похапвали алгите.

cardinal_shrimp1.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Имаш чесън и копър насаден, масло ще намерим от някъде, вземай повече скариди!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

От мене лимоните и домашното узо

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Гого, ами оня звяр с японски произход, дето плува из дълбините, дали само ще ги гледа и ще им се радва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Надявам се взаимно да си изяждат поколенията, за да редуцират сами прираста си. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

От къде мислиш да ги купиш? Аз също ги бях загледал преди, но ги гледат в едни бидони дето направо ври водата от мехури. Явно искат много добра аерация, а тия алги не се появяват май в такава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Гого, тряя се внимава със саморегулацията! Като малки ходихме на "канала", което е една отбита част от Атанасовското езеро, та пускахме там бебета гупи, бети, оранжев хелер и други подобни, докато търсихме водни бълхи. Ей тъй, за пробата. Та след около 2 години, тоя иначе почти изцяло празен "канал" бъкаше от аквариумни рибки, можеше да се ловят с ръце направо. Което и правихме де, за храна на разни по-ящни като скалариите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Има една група във фейса за сладководни скариди. Там ги продават на дребно по 50 ст. бройката.
Четох, че искат добра аерация. При мен ще има само движение на водата от водоскок. Колкото се аерира с това - толкова. Ако не им понася, явно няма да ги бъде при мен.

Боби, аз вече усетих тръпката от тази популация... Миналата година сложих две златни рибки и вече са 50. Сега даже не искам да смятам от тези 50 със същата прогресия колко ще станата, съответно и другата и по-другата година.. Аз не ги храня, така че да се спасяват. Но след зимата, видях само една мъртва да изплува. За разлика от жабите ми. 5 броя изплуваха. :( Не знам защо така стана. А миналата година нямах мъртви.

Беше се появила една жълтоуха водна змия в езерото. Зарадвах се, че ще похапва рибки, но нещо изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Ако всяка златна рибка изпълняваше по три желания щеше да си на съвсем различно мнение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване