Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Абарис

Пускам снимките на листата. Преди няколко дена забелязах, че на някои стъбла почти всички листа омекват, на други стебла омекнаха само по 2-3 листа. Не съм забравял да ги поливам нито мисля, че съм ги поливал много.

large.IMG_20170421_082146.jpg.1a43c0c2c7b4556ab8bbc046b2217808.jpglarge.IMG_20170421_082122.jpg.2353ed00ed89f3dc35d2759432784887.jpglarge.IMG_20170421_082101.jpg.a1b930b8a5bb5534c2969958569b0a8a.jpglarge.IMG_20170421_082027.jpg.7e6bcdc066073a993525bbdd74f37ae5.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
Цитат

Georgi Georgiev Today 12:40

колко е дълбока тая саксия, в която ги мъчиш и отцежда ли се?

в торф ли растат? ти да си чувал за самоковския компир, който расте в песъклива почва картофите не търпят прекомерна влага, колкото и да имат нужда от такава. ако не е отцедлива почвата веднага загниват

в гола слама стават по-добре от това

та с една дума, за разлика от евросубсидиите, гледането на картофи НЕ Е фасулска работа

следващия път ако ще ползваш торф - 50% пясък и нямаш грижи

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Целия сандък е ъкм 90см сигурно. Картофите съм ги зарови може би поне на 15см от дъното. Ако налея много вода се отцежда през фугите на сглобката, колко ефективно не знам. Почвата е обогатена, от растителен компост (според опкаовката) смесена с компостирана кравешка тор (пак според опаковката).

Не бях ги поливал от около седмица като забелязах някои листа да омекват. После им сипах към 2л вода. Вчера разрових малко в дълбочина 15см и почти нямаше влага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Бат Добри я чекни тук - http://greenhouse.kenyon.edu/troubleshooting.htm и тук - http://extension.psu.edu/pests/plant-diseases/all-fact-sheets/diagnosing-poor-plant-health 
пише:

Fading, wilting plants - 1. Not enough warmth --> Check recommended temperature range for plant.

2. Not enough moisture --> Water, if badly wilted.  Immerse in water for quick recovery.  Check for causes of excessive drying such as heaters, air-conditioning vents, or drafts.

3. Too much moisture --> Improve drainage.  Halt or severely reduce watering.

 

:blink: и ей тва ся е тънката работа.. или си ги преполял или прекалено малко си ги поливал.. ай сети се какво да направиш ;)

 

а за жълтите долни листа виж какво пише - Lower leaves turn yellow, but remain on plant - Too little fertilizer, particularly nitrogen --> Add high-nitrogen fertilizer.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

:confounded:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Няма страшно, нашите картофи са 100% осланени пък - таман бяха изкарали 10тина см стъбло, тъй че имаш време да сложиш в земята тепърва :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз сложих в земята. Малко дълбоко май но, мисля, че трябва да се справят. А тези в сандъка само някои повяхват. Лошото е, че немога да разбера какво точно става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ами лесно е - не ги поливай няколко дни, докато всичките започнат да повяхват и тогава полей леко да се изправят - ако някои не се изправят, значи преди това са започнали да загниват :>

 

П.С. Като поливаш, полей с течен тор.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Кое налага да ги гледаш в сандък!?

Някакъв опит ли правиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Ами опит, да следя процесите от близо. Пък и за зелева чорба или картофи как да не отдели човек един казан?

С течен тор поливам през две седмици щото така пише на инструкцията. Аз вече излях 3 литрова лейка отгоре им и май здравите листа пак добиха супер жизнения вид който си имаха но, тези които са тръгнали да вехнат нямат връщане като гледам. Резкия студ ми се струва им повлия също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Не разбирам какво ти пречи да си гледаш процесите в градината, ама ти си знаеш : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз на терасата (където са картофите и другите растения) излизам само да простирам или да видя времето какво е. И да я чистя и да гоня гълъби. Сега с тея растения става доста свежо и приятно там, особено като беше напекло слънце сесетих, че мога да си изкарам стол и масчика и да си пия чай или там някаква напитка на терасата, сред растенията и да абсорбирам малко слънче което по друг пововд радко бих го направил :) А в градината картофите може да изчезнат и да не успея да проследя пълния процес. Иначе и в градианта засях картофи но, за реколта (ако даде). Ако има успех ще изкарам едно чувалче картофи :)

Плюс тези в сандъка са цяла мрежа покълнали малки картофчета. Нямаше как да ги изкарам от мрежата без да начупя къпновете а и много ми е интересно да екпериментирам с "мултисеитба" защото в дива среда би трявбало да се среща често.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Преди седмица садих картофи. Пусках по две - три картофчета в дупка. Ти казваш цяла мрежа в един сандък. Аз ли съм в грешка!? Започвам да се чудя, ще стане ли от мен градинар 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Не си ти в грешка, Саня ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Няма нужда да следваш моя пример.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Картофите май живнаха. След две поливания и леко затопляне на времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване