Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Пътеките в градината

Recommended Posts

Гого

Понеже ми писна да кося или да окопавам пътеките от треви, от 2-3 години ги мулчирам. Но пътеките не са малко и мулчирането почна да ми омръзва като занимание. А и ако е само със слама, без кашони, няма кой знае какъв ефект. Пак си никне през нея и ако го оставя, расте на спокойствие доста доволно.

Не знам какви методи използвате при пътечките си, но аз мисля някакво генерално решение да взема, разбира се, винаги поправимо, няма да циментирам... :Д

Ще изкопая 10-на см навсякъде всички пътечки, които не са малко. Ще положа примерно найлон. Ще си поръчам един камион с чакъл, ако има от този с облите камъчета. Хващам количката и пълня пътечките с него. Ще се скрие найлонът. При дъждовете, водата ще влиза през чакъла и ще се просмуква странично от лехите. 

Върху чакълестите пътечки ще положа слой дървесен чипс, за да скрия малко камъните, че ще ми изглежда прекалено стерилно. Този чипс ако влезе между тях и някак си заради найлона отдолу, се задържа някаква влага и тръгне да расте някакъв мъх, ще съм предоволен.

Пътеките са ми 1/4 от площта на лехите и ще си спестя доста работа във времето. Така ще направя и тотално ограничаванне на нахлуването на плевелите от съседни площи на лехите. Поне се надявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

просто насей бяла детелина след като ги изкопаеш...?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Моята детелинена пътечка вече придобива вид - само няколко плешиви места останаха. Много си я харесвам :)

34089662383_203bebbfaa_c.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Докарай малко мрамор за пътеките като идваш насам, че аз имам само пясъчник плочи :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Добре си. Мраморът е кофти за пътеки, понеже като се намокри е страшна пързалка. Ама като няма друго... И стълбите от мрамор направих, как не сме си изпотрошили главите още - не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване