Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Хипергалактически ултра-мега-гига-еко-био-натурално-динамичен тор за плодни зеленчуци на Георги

Recommended Posts

Жоро

Необходими материали :

1 бидон 70-80 литра

20 кг прясна коприва

10 кг черен оман/ пореч

1 кг дървесна пепел

5 кг пресен/ 2 кг сух птичи тор (курешки)

1 кг неугнила оборска тор

50 литра дихидрогенмоноксид



Приготвяне:

1. Набирате (окосявате) копривата и черния оман преди изгрев слънце на пълнолуние, когато луната е в съзвездие топки. Най-добре е това да стане на или около ежегодната Зелена луна, т.е. 20.4. Внимавайте да не ви мине скакалец път, защото тогава цялото упражнение става безсмислено (скакалците са пратеници на галактическите тъмни сили).

2. Накълцвате копривата и омана с подострена с волско копито брадва, купено от дружеството за рога и копита на Остап Бендер.

3. Внимателно пълните бидоня с накълцаното С ЕДНА РЪКА, докато мантрувате :

Цитат

पूर्णमदः पूर्णमिदं पूर्णात्पूर्णमुदच्यते ।

पूर्णस्य पूर्णमादाय पूर्णमेवावशिष्यते ॥

pūrṇam adaḥ, pūrṇam idaṃ, pūrṇāt pūrṇam udacyate

pūrṇasya pūrṇam ādāya pūrṇam evāvaśiṣyate.

4. Сипвате говеждите лайна и курешките и омесвате леко, отново с една ръка. При този процес се позволява и да не мантрувате.

5. Наливате дихидрогенмоноксида и отново разбърквате, вече със специално пригодената за целта дряновица, отсечена по пълнолуние от букова гора преди китайската нова година и държана на тъмно.


Държите на слънце докато заври, след това местите на сянка. Динамизирането се извършва всяка нощ, след когато изгрее Орион, но не и преди Касиопея да е залязла. Внимавайте при динамизирането да не ви види Голямата мечка (малката може), защото ще изпортите цялата космическа работа.

Пепелта се добавя след като е преминала бурната ферментация  и се отстрани джибрето (2-5 седмици в зависимост от температурата и усърдието ви при бъркането). Също тогава при желание можете да добавите и стотина грама дифосфорен пентаоксид (известен на пазара като суперфосфат) и някакво количество костно брашно/  черупки от яйца (ако почвата ви НЕ е варовита, моята понеже е, пропускам) , след което трябва да престои още минимум 2 седмици, в които се препоръчват строг пост и молитва ( ако не сте религиозни ще се наложи да станете).

Разрежда се минумум 1:50

Успех и не забравяйте - БЕЗ ПАНИКА

П.С. По-натам ще добавя рецепта и за тор за листни зеленчуци и такава за кореноплоди, както и разяснения за космологично-химичните процеси, които протичат при ферментацията на препаратите. Изготвям ИНДИВИДУАЛНИ ХОРОСКОПИ на вашите растения и цветя! За контакти - по телепатия ;)

 

tor2.thumb.jpg.b8aaa78608bc83b1adfe6753bca32feb.jpg

tor1.jpg

tor3.jpg

  • Харесвам 4
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Дай някаква веганска модификация - без участието курешки и други животински продукти...

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Веганската модификация ще бъде с амониева селитра и суперфосфат :mrgreen:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Пропуснал си да отбележиш, че когато луната е "без курс" начинанието  е много успешно

Аз в животински екскременти не бъркам, та ще си ям зеленчуците без да ги подпомагам. Но ще се възползвам от индивидуалния хороскоп, доматите ми имат нужда от малко напътствия 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Не е изрично да слагаш животински екскременти в торта, може и само коприва принципно, просто ефектът няма да е същият, но пак си струва, особено заради микроелементите, които са в нея :) Кога луната е без курс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

какво ще празнуваме, че трябва да правя торта ??

ще опитам тогава само с коприва, щом може.Не знам кога луната е без курс. Има такъв период мисля всеки месец, преди време спазвах фазите на луната като правех разкрасителни процедури , сега се чудя защо съм толкова хубава :blush:

п.п.Луна без курс, според чичко Гугъл

Днес Луната e "без курс" от 04:18 до 04:38, това е случайно :Д
 

Луната е без курс, или Луна е в свободен ход, когато направила последния си мажорен аспект в знака в който се намира, до края на знака е “свободна” от основни аспекти с планетите. Може да се намира в това положение от няколко минути до едно денонощие. През този период тя като че ли привлича вниманието ни към своя последен аспект, “държи” ни в преминалата вече ситуация и ни принуждава към действия не съответстващи на текущия момент. В ежедневния си живот много хора по това време са разсеяни, неуверени в себе си. Човек като че ли за кратко време някак си се изключва – потъва в мислите си, предава се на мечти и престава да усеща това, което става около него.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Георги, с тоя "дихидрогенмоноксид" ще вкараш някои хора у филма. Мен за малко ме вкара.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrogen_monoxide_hoax

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Колко време след като ферментира може да се съхранява в бидона? Питам, защото при мен стои доста време и не знам колко е запазено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

не знам, като го патентовам ще ти кажа. прочети в някой сайт за еко-био земеделие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Специално за @Mihail Mateev вдигам темата.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

@min-4o, намерих темата благодарение на @Ру®.

Първо, можем ли курешките и неугнилата оборска тор да ги сменим с нещо с растителен произход - най-много с тор от КЧК?

Второ, това е рецепта за тор за плодни зеленчуци. За листни зеленчуци има ли разлика или листните зеленчуци са споменати в кръга на шегата, а рецептата за тях е същата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 10 минути, Mihail Mateev написа:

- най-много с тор от КЧК?

Какво е КЧК освен това, което ми хрумва като добавя съответните гласни?

 

Обявявам награда растение по избор за най-добрия отговор на въпроса на Михаил. Силно се надявам във форума да има поне един човек, който е наясно с разликите в състава на торове за вегетация и цъфтеж/плод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 2 минути, min-4o написа:

Какво е КЧК

ЧКЧ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 3 минути, min-4o написа:

Силно се надявам във форума да има поне един човек, който е наясно с разликите в състава на торове за вегетация и цъфтеж/плод.

Мхм, лично аз с торове не съм се занимавал, защото съм работил само с аквапоника. Там всичко си расте без вкарване на торове. Най-много да се вкара железен хелат при недостатъчност на желязото, калций за регулиране на pH, и др. под.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 5 минути, min-4o написа:

Обявявам награда растение по избор за най-добрия отговор на въпроса на Михаил.

Въпросът е към теб, а не към другите. Хубаво ще бъде да спреш да се правиш на най-начетения, дори да си наистина такъв тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ето, давам възможност да отговори някой по-начетен. Аз ако се бях занимавал с аквапоника, щях да съм се запознал какви елементи от животинските изпражнения са полезни за растенията в системата. Или имаш предвид хидропоника, която разчита изцяло на торове?

Не че нещо, но когато искаш безплатни съвети най-малкото е хубаво да си любезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

В случая с аквапониката знам достатъчно, за да не търся съвети. В случая идеята е хидропоника с органично наторяване без птичи/животински изпражения (като не броим ЧКЧ тор за изпраждения).

преди 24 минути, min-4o написа:

Не че нещо, но когато искаш безплатни съвети най-малкото е хубаво да си любезен.

Когато ти се държиш нелюбезно, недей да очакваш любезно държание от моя страна. Аз съвсем нормално поисках рецепта за листни зеленчуци, което означава, че косвено казвам, че не разбирам от торове. Нелюбезното държание от твоя страна е да обвиняваш невеж в това отношение човек, който не " е наясно с разликите в състава на торове за вегетация и цъфтеж/плод.", че не знае каква е разликата.

Достатъчно интелигентен си, за да схванеш всичко това дори преди да го напиша. От друга страна всеки сам избира как да се държи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване