Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка

Recommended Posts

Варела
преди 17 часа, Боби Димитров написа:

Докато сме на темата, как всъщност се употребяват тези спори на практика? Ръсят ли се, пръскат ли се някак си...?

Ето какво рече гугъл преводача.. това е при 5 грамовата разфасовка..

Поливане - Суспензия (разтвор) на 0.05%. Тоест, 1 грам на прах (около чаена лъжичка) на 2 литра вода. Дозират около 5 мл суспензия на разсад. Когато надвишава ползите в никаква опасност. Целта е главно първоначална подкрепа за развитието на младите растения и тяхната защита от почвата mykopatogeny индуцирана резистентност към края на бич.

Пръскане - 0.05% разтвор, приготвен по същия начин, както за поливане. Препоръчва се суспензията многократно да премине през филтър (или ситна цедка), за да се предотврати възможно запушване на дюзите на пръскачката.

Потапяне на разсад / корени на растения - Потапяне на разсада/ корените в 0.05% разтвор точно преди засаждане (или поливане директно в таблите за разсаждане).

Третиране на семена - 5 грама са достатъчни за 1 кг семена. Семената трябва да се смесят с продукта. Предназначено е против бактериално гниене на растенията.

Ей тук е оригиналния чешки етикет

А ето какво подробно описание от ХАмериканската агенция за защита на природата открих на търсене по POLYVERSUM

Пише, че моряло и алтернарията :blink: .. чак съм вЧепетлен..

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И последни новини.. Ето отговора от вчера:
Dobrý den, pripravek si muzete objednat pres eshop a my vám ho zasleme. Platba je na dobírku, nebo predem na ucet. 
Zasíláme postou, ulozenkou, DPD. Posta je za 130 Kc + dobírka 35 Kc (pokud uhradite predem na ucet, neplatite 35 Kc dobirku).
¨DPD stojí 100 Kc s dobírka 35 Kc (pokud zaplatite na ucet, platite pouze 100 Kc). Pripravek se dodava v balení ve kterém je 5x100g polyversa, aby se neznehodnotilo cele baleni, pokud se nespotrebuje. Davkovani je stejne jako u polyversa 100 g. Více se dočtete na našich strankach. http://www.osetreno.cz/Polyversum-500-g-chytra-houba-proti-plisnim-d62.htm
Pokud nam zaslete vasi adresu a telefon a napisete jak chcete zbozi zaslat, mohu objednavku zadat za vas. 
S pozdravem Jitka Kloučková

Общо взето разфасовката от 500 е просто 5*100 грама на промоционална цена.. + 135 крони за доставката.. казвайте какво да поръчвам, че няма време.. пари няма да се пращат по банка, че превода може и 5 дни да се замотае.. чичо Маргарит ще го плати и ще му дадем парите в кеш в България.. ако може днес най-късно утре до обяд да се разберем последно кое вземаме за да го поръчва, че да може и да стигне до него..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз оставам в списъка, за което се реши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

и аз съм за каквото решите - ако е някакво улеснение, ако ще се вземат 500 грама - мога да платя и да взема 1/5 - т.е. цяла опаковка от 100 грама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според мен вземай 5х100 на промо цената, както писах по-горе, не вярвам да остане, особено предвид, че ще е по-ниска цената. А и то няма разваляне, сега като не го продадеш, идва нова пролет, друг ще изпищи от къдравост :) А и то като гледам може да се ползва общо укрепващо симбиотично... Макар че се чудя тоя прашец като го сложа във вода, как ще се разтвори и дали няма да се полепи по стените на пръскачката и толкоз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

И от мен да, трябва ми и за гъбички по ноктите на един роднина, Мори ги по- ефективно от всеки дерматологичен препарат.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

За пърхот дали помага :mrgreen:

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Една позната, която преди влизаше тук (Манка), но в момента е много заета и няма време, би искала 10-20 грама от гъбата, дали има кой да и задели или да мисля от моя дял?

От 80-те грама съм обещал 30 на Василка Дунчева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Привет гъбари ;)
вчера се чухме с родата.. пакета е при него.. 2 х 250 грама в картонена опаковка.. сметката последно е  за 4569 крони (доставката  до адрес в Чехия е безплатна при поръчка над 1000 крони) + 400 крони да го изпрати до София по автобус на Груп. Пътуват всеки ден оттам в 9 сутринта и пристигат в 6 на автогарата.. така че най-късно до 6:30 някой трябва да го е прибрал.. кой ще се жертва..

Парите ще трябва да ги дадем на братовчед ми, който живее в София.. чичо Маргарит още не знае, кога точно ще се връща.. най-рано след 10 дни, че му е излязло нещо с работата.. каза че и по пощата да го прати с най-евтината такса, сумата ще е горе долу пак толкова..

Боби ти ще може ли да го вземеш и да се видиш с брат'чеда за парите? Последно ако ще е с Груп сметката става 4970 крони ~ 365 лева

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
На 5/11/2017 at 16:47, Georgi Beorgi написа:

Една позната, която преди влизаше тук (Манка), но в момента е много заета и няма време, би искала 10-20 грама от гъбата, дали има кой да и задели или да мисля от моя дял?

От 80-те грама съм обещал 30 на Василка Дунчева

Може от моето, на мен и без това ще ми е много..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 11.05.2017 г. at 16:47, Georgi Beorgi написа:

Една позната, която преди влизаше тук (Манка), но в момента е много заета и няма време, би искала 10-20 грама от гъбата, дали има кой да и задели или да мисля от моя дял?

От 80-те грама съм обещал 30 на Василка Дунчева

Ами аз поръчах 100 грама само за да улесня нещата (защото беше казано, че опаковките са по 100 грама) - не ми трябват повече от 50 - така че мога да дам колкото искате до 50 грама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ако искате може пак да се преброим колко сме, защото се включиха нови хора и да се раздели сумата по равно, като аз пак нямам проблем да взема до 100 грама, ако това ще улесни останалите по някакъв начин. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Еми хайде :)

1. Аз бих взел 50гр. но и по-малко ще ми свършат работа като се има предвид обработваемата ми площ от завидните има-няма 20кв.м. :tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Василка Дунчева

Аз мога да взема и 50 грама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз последно не разбрах кой колко. Също не съм взискателен за количество, но мога да си поема количеството, което ми се пада по първоначални уговорки, което също не разбрах колко е. :Д

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

"Тихо се сипе белият прах,

галено щипе вените пак

Де на двора човек със игла..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
Отговорено (Редактирано)

Eто една разигравка.. тотала ще е макс 5100 крони ~ 375 лева.. това е с пратка по Груп = 400 крони или с приоритетна пратка по пощата = 500 крони

демек цената за грам я смятаме по 75 ст. (0,75 лв.)... значи   |   100 гр = 75 лева   |   80 гр. = 60 лева   |   50 гр. = 37,50 лв.   |   30 гр. = 22,50 лв.   |    20 гр. = 15 лв.   |   10 гр. = 7,50 лв.

Ето какво "ми се дава" като да е написано между редовете по горе ;) 

1. Румен - 100 гр. = 75 лв. (остават 400 грама или 5 х 80 грама);

2. Аз, Боби, Гого 3 х 80 грама = 3 х 60 лв. (остават 160 грама);

3.А Беорги, Лозко, Василка Дунчева, Манка - 4 х 40 грама = 4 х 30 лева.

или пък

3.Б Беорги 50 грама (37,50 лв.), Василка Дунчева 50 грама (37,50 лв.), Лозко 40 грама (30 лв.) и Манка 20 грама (15 лв.)

Пък някой ако има възражения да пише ;) също и ако някой изгаря от желание да го посрещне в 6 сутринта ;) 

 

Редактирано: от моите 80 грама също има свободни ако се появят още претенденти..

Редактирано от Варела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Значи, преди още да са се разпратили, ако някой иска повече, отколкото е описано или пък някой друг още желае, сега е моментът да каже. Явно никой не държи на голямо количество. Аз получа ли си го, вече не давам. :Д

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аз нямам проблем да го посрещна, ако е в периода 29 май-2 юни, когато ще съм в София. 40 или 50 за мен няма значение, ще питам Манка колко точно иска и ще пиша, тя беше казала 20.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Манка ще вземе до 50 грама "колкото и отделим".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване