Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка

Recommended Posts

Ру®

предполагам сте прочели, че се пръска през 2 седмици - това са десетина пръскания за сезон - по 5 грама на пръскане - 50 грама. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

А какво и за какво може да се пръска?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

всичко за всичко гъбично

 

карантинен период 0 дни - можеш да пръскаш и да ядеш веднага

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Профилактично или терапевтично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

и двете

един документ имаше публикуван по-горе от Варела - там си пише всичко ;-) 

Примерно за какво може да се ползва:

Application Sites: Use Polyversum® on the following agricultural commodities and horticultural crops: Fruiting Vegetables: eggplant, pepper and tomato. Leafy Vegetables: asparagus, broccoli, cabbage, celery, collards, lettuce and spinach. Cucurbit Vegetables: cantaloupe, cucumber, melon, squash, watermelon and zucchini. Legume Crops: field beans, lentils, peas, peanuts and soybeans. Root, Bulb and Tuber Crops: beets, carrots, cassava, garlic, ginger, leeks, onions, potatoes, radish, sugar beets, sweet potatoes and yams. Grain, Forage, Fiber and Oil Crops: alfalfa, barley, canola, corn, cotton, hops, millet, oats, rice, rye, sesame, sorghum, sunflower and wheat. Vine Crops: grapes, kiwi and passion fruit. Tropical Crops: avocado, banana, cocoa, coffee, guava, lychee nuts, mango, papaya, pineapple and plantain. Tree Fruit Crops: grapefruit, kumquat, lemon, lime, mandarin (tangerine), orange, pummelo, apple, pear, apricot, cherry, nectarine, peach, plum and prune. Berry Crops: blueberry, gooseberry, raspberry and strawberry.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 10.05.2017 г. at 9:57, Варела написа:

 

А ето какво подробно описание от ХАмериканската агенция за защита на природата открих на търсене по POLYVERSUM

Пише, че моряло и алтернарията :blink: .. чак съм вЧепетлен..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мерси. Значи се очертава яяко пръскане. И още нещо, което не ми е ясно, с тези гъби, колко обилно трябва да се пръска? Да ги понапръскам, като със светена вода или да ги окъпвам? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Поливерзум

Биофунгицид с двойно действие

Активна съставка—Pythium oligandrum

А) Борба с много почвени патогенни гъби, например Erysiphe graminis, Plasmodiophora brassicae (гуша), Perenoplasmopara cubensis (кубинска мана), Rhizoctonia solani, Pythium spp., Fusarium spp., Botrytis spp., Phytophthora spp., Alternaria spp.,

Б) Стимулира растежа и укрепва растенията

Подпомага покълването и равномерния растеж на растенията.

 Замислен е да засили естествените имунни реакции в растенията, пропадането на които се получава вследствие на различни болести.

Наред с увеличената резистентност стимулира растежа както на надземните така и на подземните части. По-силните и по-устойчиви растения понасят по-добре стресовите ситуации,бързо се възстановяват и така могат да подсигурят по-високи добиви.

Регистриран в България във всичките си разфасовки.

Подходящ за екологично земеделие

Широко приложение при много култури: зеленчуци, цветя, житни, тютюн, oвощни, горски масиви, паркове, разсадници и т.н.

Лесно разтворим във вода

Нетоксичен, няма опасност от предозиране

Чиста формулация, без примеси, без опасност от заразяване

Доставя се от гарантиран източник

Употребява се в много малки дози (10 гр/дка)

Дълга съхраняемост – 10 години

Добра смесимост с торове

Начини на употреба:

Третиране на семена : 0,5 гр за 100 гр семена (5 кг/тон)

За разсади, резници и млади растения : приготвя се 0,05% разтвор и се поливат растенията, или се потапят за 30 минути

През вегетацията : 10 гр/дка, с много вода (200-300 л), 2-4 пъти

Житни и треви: Увеличава добивите (тестове са показали до 35% при пшеница) подобрява качествените параметри, защитава растенията от болести по кореновата система стеблото, подтиска развитието на листни болести напр. мана (Erysiphe graminis).

Рапица: Положителен ефект върху добивите, маслодайността и размера на семето. Засилва резистентността към болестите Plasmodiophora brassicae, Phoma lingam).

Слънчоглед: Увеличава добива и предотвратява гъбни болести.

Картофи: Увеличава добивите, ограничава податливостта към Rhisoctonia solani и Phytophtora infestans. Ако растенията вече са поразени от Phytophtora пръсканията да не се продължават.

Захарно цвекло: храни се паразитно с болшинството почвени фитопатогенни гъби (Phytium spp., Phoma betae, Fusarium spp., Rhizoctonia solani и т.н.).

Краставици: Плодовете нарастват по-бързо. Увеличава резистентността към Perenoplasmopara cubensis. Ако растенията са вече повлияни от мана пръскането да не се продължава.

Домати: Укрепва растенията, увеличава броя на доматите и има предпазващ ефект спрямо Phytophtora infestans. Ако тази болест е налична да се поливат корените.

Пипер: Увеличава добива (оранжериен) до 37%.

Зеле: Подсилва растението, увеличава добива и защитава растенията срещу определени болести: Гуша (Plasmodiophora brassicae), Rhizoctonia solani, Alternaria brassicae, A. brassicola.

Лук, праз, чесън: Ускорява растежа на кълновете, увеличава способността на растението да приема хранителни вещества. Паразитира по патогенни гъби от семействата фузариум и ботритис, увеличава устойчивостта към листни болести (Perenospora destructor - мана по лука) и увеличава добива.

Ягодови растения: Защита срещу коренови болести (Rhizoctonia spp.), ускорява развитието на растенията и подпомага цъфтежа, намалява нападенията от сиво гниене (Botrytis cinerea).

Лозя: Растежно стимулираща функция - стимулиране на фотосинтезата вследствие на което се увеличава производство на асимилати и натрупването им в зърната. По-голям добив и качество на гроздето.

Тютюн: Подпомага растежа на  кълновете, защитава срещу сечене на разсадите и разширява имунитета им, подпомага бързото вкореняване на растението и защитава срещу мана (Perenospora tabacina).

Декоративни растения: Поливерзум стимулира растежа на декоративни растения, подпомага цъфтежа и стимулира естествената резистентност на различни болести.  Pythium oligandrum е директен паразит върху патогените от : Alternaria, Botrytis, Fusarium, Phoma, Phytophtora, Rizoctonia и т.н.

Горски дървесни видове: Третирането подпомага растежа на семенниците и младите насаждения и предотвратява атаки от почвени болести.

Източник

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нуша Калчева

Привет!

И аз се включвам с 40гр, ако има излишни.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Че няма да пръскам през 2 седмици е ясно като бял ден (ако пръскам въобще), но ще се постарая да избистря метода на размножаването му. Имайте предвид, че дадените пръскания касаят интензивно конвенционално земеделие на големи площи, където патогените присъстват задължително ( за да има хляб и за агрохимическата индустрия) и се практикува презастраховане, а не за нашите домашни градинки, огромната част от които са био-френдли и където все пак има някакъв баланс на организмите, включително тези от царство Гъби.

Според мен пръскането по-често от 2 пъти пролет ( февруари/ май) и 1 есен (октомври) при липса на болестни симптоми е чисто харчене на материал.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Последна промяна в доставката.. дърпам го с пощенска пратка при мен... чичо ми ще идва до Пловдив така или иначе след 3-4 седмици и тогава ще се оправям с него за парите... имам и кантар и мога да го разтегля... пътувам до София и по работа така, че разтеглените дози мога да оставя при Боби.. или ще ги пращам съм вас с куриер.. може плащане с наложен платеж.. или директно по банковата ми сметка.. ще тръгне оттам в понеделник и сигурно ще дойде при мен до четвъртък-петък (25-26 май)..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Включвам се с 50 гр., ако не е късно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Теди написа:

Включвам се с 50 гр., ако не е късно. 

С теб ставаме точно 10. Ако искате да си разпределим по 50 грама и да приключим с голямото деление.

(Освен, ако на някого не са му много 50 - в такъв случай аз (или пък някой друг, ако има желание) ще взема излишното му.)

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Само кратунка (тиквичка), която откри офертата, не си поиска...от мен има безплатно колкото иска от моето копие, стига да го направя :))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нуша Калчева

Явно форумци от 1 стр. не се отразяват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого
преди 3 минути, Нуша Калчева написа:

Явно форумци от 1 стр. не се отразяват.

М? Мисля, че всеки обадил се, влиза в споменатата бройка от Ру.

Както вървят  нещата, другата година явно ще се поръчва пак, та няма проблем да взема 50, та даже и 40, от заделените ми 80. Важното е, който от форума поиска, да има. Ако има ефект, ще се заредим отново, надявам се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 7 минути, Нуша Калчева написа:

Явно форумци от 1 стр. не се отразяват.

 

В какъв смисъл не се отразяват? Ти си включена в бройката (10), ако става дума за това, че си поискала 40, а не 50 грама - няма проблем - аз ще взема 60 и всичко ще е точно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Намерих яаааа.. Късно ли е да искам и аз да се включа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз съм ОК и с 20-30 грама, така или иначе мисля да пръсна само къдравите праскови тая година, а ще купувам после от Георги като го завъди!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 8 часа, Боби Димитров написа:

Аз съм ОК и с 20-30 грама, така или иначе мисля да пръсна само къдравите праскови тая година, а ще купувам после от Георги като го завъди!

АКО го завъди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване