Cucurbita Maxima

Биофунгицид Поливерзум - обща поръчка

96 мнения в тази тема

Последна промяна в доставката.. дърпам го с пощенска пратка при мен... чичо ми ще идва до Пловдив така или иначе след 3-4 седмици и тогава ще се оправям с него за парите... имам и кантар и мога да го разтегля... пътувам до София и по работа така, че разтеглените дози мога да оставя при Боби.. или ще ги пращам съм вас с куриер.. може плащане с наложен платеж.. или директно по банковата ми сметка.. ще тръгне оттам в понеделник и сигурно ще дойде при мен до четвъртък-петък (25-26 май)..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се с 50 гр., ако не е късно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Теди написа:

Включвам се с 50 гр., ако не е късно. 

С теб ставаме точно 10. Ако искате да си разпределим по 50 грама и да приключим с голямото деление.

(Освен, ако на някого не са му много 50 - в такъв случай аз (или пък някой друг, ако има желание) ще взема излишното му.)

Georgi Beorgi и Варела харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само кратунка (тиквичка), която откри офертата, не си поиска...от мен има безплатно колкото иска от моето копие, стига да го направя :))

Cucurbita Maxima хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно форумци от 1 стр. не се отразяват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Нуша Калчева написа:

М? Мисля, че всеки обадил се, влиза в споменатата бройка от Ру.

Както вървят  нещата, другата година явно ще се поръчва пак, та няма проблем да взема 50, та даже и 40, от заделените ми 80. Важното е, който от форума поиска, да има. Ако има ефект, ще се заредим отново, надявам се.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Нуша Калчева написа:

В какъв смисъл не се отразяват? Ти си включена в бройката (10), ако става дума за това, че си поискала 40, а не 50 грама - няма проблем - аз ще взема 60 и всичко ще е точно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих яаааа.. Късно ли е да искам и аз да се включа?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ОК и с 20-30 грама, така или иначе мисля да пръсна само къдравите праскови тая година, а ще купувам после от Георги като го завъди!

Georgi Beorgi хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Боби Димитров написа:

Аз съм ОК и с 20-30 грама, така или иначе мисля да пръсна само къдравите праскови тая година, а ще купувам после от Георги като го завъди!

АКО го завъди.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбивката на Варела от предната страница си е добра и обхваща заявките на всички. Не искам да разбърквам сметките. Надявах се, на които му е в повече да пусне някои грам насам :) Конкретно визирах Румбата и Варела. 

Варела хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното предложение на Румен (защото и Беорги го спомена още в самото начало) да си разделим пратката на 10 x 50 грама за мен е перфектно..

Сега с Оля обаче вече станахме 11.. затова мисля, че е време да помислим за затваряне на поръчката и да се приключва с "наддаването"...  

Та в този ред на мисли според мен трябва да решим едно от двете неща:

А. Делим на 10 х 50 грама и се намират 4 човека, които да дадат по 10 грама от своето за Оля, която се включи последна.. Лично влизам с първите 10 грама..

Б. Намираме 12ти кандидат и делим на 12 х 40 грама, като остатъка от 20 грама или го подаряваме на Тиквичка, която откри офертата.. или го пращаме на Беорги да експериментира за завъждането на копие ;) 

Ам толкоз

Само да добавя, макар че сигурно всеки вече си го сметна сам.. ако се дели 500 на 12, разликата (от която се формираха 20 грама остатък) на човек се пада по 1,6666 грама, които в левова равностойност са под 1,50 ..

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффф мнооо съм зле... ам то и 12тия си го имаме ;) ... Румен нали може да го броим за двайца.. демек официално затваряме тази поръчка.. трябва само да решим А или Б.. ;)  

На мен като, че ли най-ми-е-на-сЪрце вариант Б с подарък за Тиквичка..

Теди и Лозан харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде, на кого и колко пара треа да дам. Ако сте разпределили дажбите вече. Аз и на 30гр. съм доволен и на 40гр. Ако има хора които искат да опитат, ще им отстъпя тези 10гр или 20 дори щом е за каузата. Но все пак да остане нещо и за мен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варелски, благодаря, но аз не искам сега - не ми се занимава. Нека отиде за научни изследвания или друг желаещ. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме и миколог в екипа по създаването на генеричен продукт, така че считайте начинанието за успешно на поне 70% :)

Лозан и Варела харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз така и не разбрах, колко и кога ще получа, от къде ще го взема и на кого ще трябва да платя членски внос :flushed:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Края на седмицата пристига и се разпраща с наложен платеж поединично или за градове. За всеки има поне 40 гр. Предполагам крайна разбивка ще се направи накрая.

Варела и Лозан харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успеете да ме сместите мойта праскова и касиси много ша ва обичат! И аз покрай тях :kiss_wink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ади доди..

20170526_070444.thumb.jpg.0ed423bb3383919917636754b21460c8.jpg20170526_070531.thumb.jpg.507593c84b08a556f2cc32dd12cdae79.jpg20170526_070605.thumb.jpg.12c4e902af750760c51272e2207d8518.jpg

..сабахлян в 2 часа го прихванах на магистралата.. чичо Маргарит лично ми го донесе, така че разходите за пощенска пратка отпаднаха.. закръглих сумата на 350 лв, надявам се нямате против... иначе по курса на БНБ 4569 крони са около 334 лева.. Така последно цената за 1 грам става 0,7 лв., което ще рече, че "дозата" от 40 грама е по 28 лева..

Сега последно оставаме на вариант:

1. Румен - 80 грама
  2. Георги Беорги - 40 (+20 грама за опити) 
  3. Варела - 40 грама
  4. Гого - 40 грама
  5. Лозан - 40 грама
  6. Боби - 40 грама
  7. Василка Дунчева - 40 грама
  8. Нуша Калчева - 40 грама
  9. Манка - 40 грама
  10. Теди - 40 грама
  11. Оля - 40 грама

Парите може да ми ги пратите или с наложен платеж или по банкова сметка, ако на някой така му е по лесно.. сега ще я пратя на всеки от списъка на лично съобщение.. в събота и неделя ще тегля и в понеделник мога да го пращам.. само моля да ми върнете кой къде го иска.. лично към него или с обща пратка към на Боби офиса и оттам да си го вземете..

Редактирано: по-горе сметката за 40 грама съм я направил точно.. по този начин 20те грама предвидени за опити за Георги Беорги ще останат за моя сметка.. което за мен си е абсолютно ок.. разбира се ако някой иска да се включи с по лев-два в тези "орташки" 20 грама също е добре дошъл..

Georgi Beorgi хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен ще е най-удобно да го взема от Боби, предполагам за останалите софиянци важи същото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също предпочитам от Боби, ако той няма нищо против? А паричките също може да ти ги прати той, като събере от всички, ако нямаТЕ нищо против? :) Така ще падне таксата на череп за превода и ще стане по окрупнено ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mисля да посетя Капана фест, но няма проблем да преведа парите преди това, за да имаш за бирата... ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер Румба.. много ще се радвам.. а пари за бира ще има споко..

Между другото по-горе сметката за 40 грама съм я правил точно.. по този начин 20те грама предвидени за опити за Георги Беорги ще останат за моя сметка.. което за мен си е абсолютно ок.. разбира се ако някой иска да се включи с по лев-два в тези "орташки" 20 грама също е добре дошъл.. (това го пуснах и като редакция в горния пост)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово бе :) аз и без това мислих 30 кинта да ти пращам (без такси и разходи по приемане и предаване). Кат гледам, ако всеки закръгли с 1-2лв. сме покрили експерименталната част за гъболога ;)

Нуша Калчева, Georgi Beorgi и Варела харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, ама как ще е за твоя сметка, не може така. Значи, първо тези 20 грама са много за "опити" и второ не ми се струва честно да ми плащате за нещо, освен ако не го правите с мисълта за нещо като вид fundraising.

P.S. 30 кинта и от мене.

Варела хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Баш баш орташка работа, демек фъндрейзинг, си беше и мойта идея... ама и това трябва да си е по желание.. и ето, че вече 4 лв от 14те за "развойна дейност" са покрити ;) 

и отсега да е ясно, че всичко над 14те лева ще го преобразувам в бира.. или сам или във вашата компания на Капана Фест.. B)

14:20 часа - 6 лв от 14те са покрити.. 

Редактирано от Варела

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна с Лозан, от мен имаш 30 лв. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте ми и мен 30. С наложено по Еконт до Санта Марина в Созопол дали има как да стане?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къ ми са оди и на мени на пловдив, майна, ама разсадити чакат... :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно какво правим? Групираме ли се хората от София и ще чакаме ли другия уикенд да го взема от Пловдив или да ни го прати Валери преди това? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е спешно, както прецените. Отново, предпочитам да не ползваме преводи и платежи от чисто принципни подбуди. По добре да изпиете по една бира с Валери.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще го разтегля и приготвя днес-утре най-късно.. така че от понеделник нататък ще е готов за изпращане.. ако някой го бърза да пише да му го пускам с наложен платеж.. иначе без на Оля, Василка, Нуша и Гого другото всичко мисля да го пратя по Румен към Сф..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, че късно видях темата... но отдавна не съм влизал, затова...

Има ли някакъв шанс някой от софийската група (не е задължително) да сподели с мен 10-ина гр. ?

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Sid написа:

Има ли някакъв шанс някой от софийската група (не е задължително) да сподели с мен 10-ина гр. ?

Може би от излишните 20 грама, които решихме да предоставим на Георги, за експерименти и размножаване, защото той каза, че са му прекалено много?  Ако не - и аз бих могъл да споделя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй е то, Сид, като ни заряза бедни и сИроти тук и обикаляш плод-зеленчукови магазини по света, ако се съди по аватара :D

Ако Георги е ОК, ще ти делна половината от неговия експериментаторски дял.

Sid хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни, махни... то са едни плод-зеленчуци... по 1000 Евра бройката :) 

Много благодаря за отзивчивостта :)

Част от младите фиданки (1-2 год.) са се накъдрили яко главно 2-те праскови, 1 синя слива и една ябълка (грейни смит). Пръсках ги с нийм и май има подобрение някакво. При част от дръвчетата наблюдавам много мравки, което разбрах, че е признак за въшки. Но ми се иска да им направя и 1-2 обработки против гъби, с надеждата да се поразвият през тази година, че си седят едни малки и хилави вече второ лято.

А за догодина ще се включа с по-голям дял в някаква обща поръчка, за да третирам и ягодите и разсада и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако пръска някакви зеленчуци, да вписва своевременно кои, как, защо и евентуални резултати, ако е терапевтично.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не съм забравила. Тази година имам една поливка в корените и четири пръскания на доматите около дъждовните дни, предимно след дъжд. 

Резултатите, в сравнение с миналата година са: по-малък добив и доста болни растения (сгърчени листа, съхнене, изгниване на плода преди узряване). Миналата година не сме имали нито едно болно растение. 

И да е имало файда от препарата няма как да разбера, тъй като по дъждове и градушки тази година е доста по-обилна от предходната. Също имахме и доста купен разсад от различни места, който допускам да е внесъл зараза. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз моите доматки и една прасковка само с Поливерзума съм ги третирал (три или 4 пръскания) и веднъж с англииска сол. Доволен съм от резултатите, още повече, като се има предвид, че градушката ги беше напердашила доста, а това си е предпоставка за заболявания. Само 3-4 доматчета хвърлих със кафяво петно от долната страна. Друга напаст ме нападна мен септември месец. Едни гасенички, които предпочитат зелените домати и бяха налазили десетина домата. Извадих ги, убих ги и изхвърлих доматите. Догодина пак с Поливерзума ще се действа. Въпрос!

Как да го съхранявам до тогава?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Лозан написа:

Как да го съхранявам до тогава?

Предполагам, че както и до сега... ;)

Обаче вие супер икономично сте го ползвали, щом ви остава и за догодина.  Моят почти свърши, а пък имах повече!  За догодина разчитам на нова поръчка...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично пръсках само един път и то явно съм допуснал грешка, защото в същата седмица действах с мляко с йод, който е фунгицид. За повече не успях да намеря време. Съответно позивитен ефект нямаше. Над половината домати като бройка имаха забележки - петънца, нагнило и тн. Гаранция и градушката е виновна де. Но хвърлихме единични, повечето със забележки бяха изядени, вътре си бяха ОК.

Догодина ще пробвам да пръскам прасковите два пъти в началото на сезона, за да видя дали ще избегна къдравостта. Тая година докато дойде Поливерзума, вече отдавна се бяха накъдрили.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Румба, не че икономично съм го ползвал, а доматките са ми малко по-малко от твоите ;) Чудих се дали е добре да е в хладилник или на стайна температура примерно?!?!

@Бобка, при мен прасковаТА също се беше накъдрила преди Поливерзума, както всяка година до тази (тя и заради това седи 1м. висока и не мърда), но след като я напръсках 1-2 пъти се оправи и дори върза и отгледа една прасковка. Извод: Поливерзума работи! Поне според моите наблюдения.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръсках 5 пъти всичко (домати,чушки, тиквички, рози, овошки - абе всичко) всеки път в пръскачка с 15 литра вода съм разтварял по 7 чаени лъжички от гъбата.  Нямам категорично мнение дали работи, защото си мисля, че годината беше добра за доматите, ако изключим градушката, която почти тотално ми съсипа първата китка. Не съм използвал нищо друго за пръскане - нито химии, нито "шербети" от коприва и други растения, торове и компости, нито мляко, сода, йод и т.н. и това ме кара да мисля, че все пак може и да има полза от Поливерзума, та смятам и догодина да пробвам пак така. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лозко, дай да обсъдим за прасковата по-подробно. Аз имам 2 фиданки. Посадени са 2014 година ноември. 2015 нямахме вода, съответно едвам не умряха, не са пораснали, но се накъдриха пролетта на 2015. Къдравите листа опадаха и излязоха нови, чисти. Същото се повтори през 2016та, и макар заради наличието на вода да успяхме да ги полеем два пъти в годината, не пораснаха особено. Имаха цвят, сланата го уби.

През 2017та отново имаше цвят и къдравост. Сланата уби повечето и все пак имахме 6 праскови вързали. Къдравите листа опадаха и излязоха чисти, за трета поредна година. Поради прекомерните валежи в началото на лятото, фиданките успяха да пораснат добре, едната направи над метър прираст (който ест ще отрежа на пролет).

С други думи, поведението на къдравостта е еднакво трета поредна година, макар и тая да съм пръскал един път с поливерзум. За мен лично, за да се каже че работи, трябва пролетта като напръскам при разпъпване един път, да няма къдравост или да е нищожна. Това ще го пробвам догодина и ще доложа.

А време за 5 пръскания нямам аз, да не говорим като Алис и по разните филмчета дето казват - на всеки 7-10 дни, демек 15-20 пъти годишно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, за къдравостта по прасковите и кафявото гниене по кайсиите и други костилкови е добре да се направи едно превантивно пръскане сега веднага след опадане на листата, което в комбинация с пръскане рано напролет преди цъфтеж би трябвало да елиминира болестта почти напълно, като е възможно да се направят и още пръскания по време на сезона, но тези двете са от решаващо значение.

тази година ползвах поливерзума само за лозите, които бяха сериозно заболели след дъждовете края на юни; макар и късно, веднага след пръскането гниенето спря да се развива и спасих м/у 1 и 2/3 от гроздовете, като здравите зърна продължиха да едреят, а болните се сгърчиха и изсъхнаха. туй то, тъкмо ще го бера, пожелайте успех и наздраве на всички :)

п.с. микологът, който обеща да ни помогне за размножаването на гъбата замина за чужбина за около месец, но за следващия сезон се очакват някакви резултати като за момента най-сериозният проблем е как да направим водоразтворим извлек от спорите :>

Варела и rururu харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.