Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Лили*

Нежелани домашни любимци

Recommended Posts

Лили*

Ще опитам и с крилца, Аз месо не ям, така че всичко ще е за нея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

С котешката тоалетна не стана номера.  Единствения резултат е , че започна да мирише повече от копривата. Махнах я.

Временното осиновяване на котка май не беше добра идея. Пробвах с уискас, варени крилца, консерва риба. Не съм разбрала, че съседите с котката са на почивка. Успях  обаче да си осиновя друга котка, не знам точно от къде идва.Тя няма интерес към съселите,  отново няма телевизия. За сметка на това  котката беше оставила пред вратата на къщата три убити мишки,  майка ми опищяла селото като ги видяла:)) Вчера същото коте ми донесе един убит смок, този път аз пищях. Той още шаваше, мислех че ще влезе в къщата.

Съселите май са се размножили или ще се размножават. На тавана има стара шевна машина. На плота има чекмедже, което беше открехнато и вътре имаше подобие на гнездо.Беше направено от ситни дунапренчета от една тапицирана с кожа врата и козина, по-скоро пух. Не дръпнах чекмеджето за да видя дали има бебета, беше ме страх :))

Сега ми е жал да ги гоним ако имат и бебета. Колко бебета може да имат? Да не се напълним със съсели !?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

О, супер коте сте си примамили! Котето има ли как да се качва там, където са съселите? Сигурно има, но можеш да оставиш храна на котето там. Съселите би трябвало да се изнесат от страх. При нас зимата се привъртя (тукашен лаф) едно голямо коте. ММ подозира, че се храни и на друго място, но за нас е важно да идва и лови мишки в района около къщата и кошарата. Нашите котки обикновено ми носят уловените къртици. Случвало се е някоя да донесе мишка, но това е, когато има и малки. (съвсем не по темата, ама са много сладки, когато две котки си имат малки и не подбират чие бебе от коя майка се храни :))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Ето ги и моите домашни любимци. Засега не са изгризали кабелите, но в стаята където живеят мерише неприятно. Засега ги оставям до стопанисват къщата, но при първа възможност ще правя ремонт и ще запуша дупките в покрива.
 

P9027300.JPG

P9047314.JPG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Моите си отидоха, в двора се настани една котка с малките си и съселите вече ги няма.

И при нас беше започнало да мирише доста. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Любо, много хубави снимки! За трети път отварям темата и чак сега се престраших да разгледам детайлно. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Вчера ходихме на Каравана вилидж- Баново със жена ми. Друг път...като съм сам... хич не ми се влиза в караваната.. Само влизам да изкарам удължителя с електричеството и излизам да си върша работата... Вчера...обаче...Госпожата влиза да си смени тоалета с работен и след 15 минути се чу вик.... и тропот... Цялата каравана се разклати... Едно мишле излязло между дрехите и избрало точно в нея да скочи... Аз знаех, че има мишки... Наложи се да махна оттам кучешката храна, щото нагризваха чувала и си складирваха запаси на невъобразими места. Намирали сме пълни, маратонки, джобове и какво ли не... Ама сега мишлето застраши световния мир.. Чашата преля.. Днес се разтършувах из Алиекспрес и намерих подходящо устройство... С отрови и капани трудно ще се води война насред полето.. Така може и да избягат.spacer.pngspacer.pngДано избягат мишоците, ....щото край на мира в семейството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

https://newfresh.org/blog-section/5-vajni-neshta-za-ureda-protiv-saseli      Подобни десетина устройства съм виждал в хотела на пайнерките в Белащица, там е пълно със съсели.

https://yandex.ru/video/preview/?filmId=912276576957912057&reqid=1590075039137225-1367824046597022646300145-sas1-8830&text=самая+простая+ловушка+для+мышей+и+крыс+из+воздушного+шарика+видео     

но май са ти малко мишките, хох

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За женска котка мислил ли си, @Александър Ал? Много добри мишеловки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Хамавия ще си събори оградата на клетката, ако види котка... А тези устройства от 60 кинта са в Алиекспрес по 10 долара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нашите кучета свикват с нашите си котки и е мир. Дори котките понякога лягат върху кучетата, когато е студено или споделят една и съща къщичка. Котката е най-добрият вариант против мишки. :) А пък в една каравана ще хванат мишлето само за няколко минутки. Писала съм сигурно, че имам от онези тигровите, малки на ръст, но страхотни ловци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не мога да си представя животът на земята без котки... без кучета - лесно, но без котки...?! Такива ел-уреди потенциално смущават и човека, често на подсъзнателно ниво. Машинка със звук, която пъди комари, беше докарала нервна криза на позната. Лампа с незабележимо уж трептене - проблеми с очите на друг. Та по-скоро "хамавия" е проблем в момента, не толкова мишките или котките...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 минута, Боби Димитров написа:

Не мога да си представя животът на земята без котки... без кучета - лесно, но без котки...?! Такива ел-уреди потенциално смущават и човека, често на подсъзнателно ниво. Машинка със звук, която пъди комари, беше докарала нервна криза на позната. Лампа с незабележимо уж трептене - проблеми с очите на друг. Та по-скоро "хамавия" е проблем в момента, не толкова мишките или котките...

Хамавия си ми е либоФ. Аз не обичам котки. Хамавият верно е проблем, но заради този проблем ме пропуснаха в тарашенето.. Дано и занапред да ме пропускат. Дори само разбита врата на караваната, ще ме изкара от и без това твърде плиткия коловоз, в който се опитвам да се движа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тези дни реших да прибера някои от младите паупаута, които бяха още с листа и зелени върхове - да ги запазя от сланите и мраза. Събрах ги в щайга и хоп на топло при мен, но пречеха и отидоха в кухнята. Където е достатъчно топло да съзреят още малко.

Снощи гледам повече от половината от тях прерязани. Някакъв мишок или по-вероятно плъх ги е прегризал, почти до долу! А не ги е и яла гадината - за пакост! Зимна резитба. Уж да ги запазя от студа, та да ми ги изядат гризачите! Навън нямаше толкова да пострадат! Не че няма да оцелеят, но при 15 см височина да ти изядат 12 никак не е добре.

Ядосах се меко казано, но и на себе си. Защото е трябвало да взема мерки предварително. Заложих капан. Тая нощ нищо. Но когато има някаква храна наблизо (домати и прочие), тая гад идва и паупауто или доматеното дърво го отнасят между другото. Преди година или две един за една нощ изгриза кората на едно доматено дърво гледано няколко години и го уби... Зимата пък птичките ми изядоха японските дюли новопоникналите, понеже ги бях покрил с поликарбонат и не ги беше заринал снегът. Само те зеленките се показвали.

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ако е плъх, трябва да махнеш всякаква храна и тогава ще се хване в капана. Едва ли е мишка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

1437440308_qjcakos.jpg.e462e7a14d5ea2828d706e1e8e4ce461.jpg

Днес попаднах на това гнездо на едно дърво в двора. Зарадвах се, че виждам яйца на кос отблизо. После осъзнах че с новоизлюпените лакомници ще трябва да си делим плодовете в градината. От друга страна песните на коса през пролетта са прекрасни, а и похапват ларви, гъсеници и пр. Обърках се. Какво мислите, желани ли са тези любимци или...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Аз си взех коДка, за да мога да бера нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

КоДка нямам. Може би омлеД?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

:1_grinning:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас ятата косове, врабчета, синигери и скорци са доста приятни. Гугутки, гълъби, свраки, сойки и червеношийки не ги броя, щото рядко са на ята :D

Основното, което помага, е да има човек в близост големи плодни дървета. В нашия случай са няколко много големи черници. Едната от тях ще дам за пример. Ние я берем изобилно, вкл. я брулим на найлон за сладко и въпреки всичките ни усилия, долу под дървото всяка година става мега мармалад от нападали плодове. А в същото време горе в короната рядко има под 20 птици.

Помагат и храсти с дребен плод тип бъз, касис. Птиците принципно предпочитат да вземат нещо с една клъвка и да литнат. Да клечат и да гризат не им е физиологично привично. Затова и примерно черешите често са с една клъвка само и толкоз.

И финално, на новоизлюпени пиленца основно храната им няма да е плодове, а насекоми.

Аз лично бих се радвал на това гнездо :) А яйцата са много красиви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване