Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Лили*

Нежелани домашни любимци

Recommended Posts

Славянски

Тук под стрехата на една пристройка косове излюпиха пиленца. На два метра от земята, уж защитени. Преди седмица излетяха малките и вече ги няма. Но нямам против да ядат насекоми и членестоноги. Сега, за черешите имат дял, но и ще се разправяме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Плъховете едва ли са любимци, но не намерих по-подходяща тема.

Картофите ми в затворен сайвант просто ги хвана липсата и се сетих за плъхове, щото друг път само са били понагризвани. Снощи чух лумбуркане, светнах лампата и погледнах през прозореца: само тялото му беше над педя. Оказа се, че имам специялизирана отрова и разхвърлих три парчета. Не го направих есента, за съжаление, заради Снежко, но сега няма от къде да влезе. Начи, днес дори примамката във вече отвореното пакетче липсваше.

Плъховете са голяма напаст и не се унищожават със стандартни мерки!

Иначе: наоколо котки да искаш, колкото да ми правят мизерии. Заради тях взех Снежко и го угоявам за шампион - надявам се да ги изпъди като порастне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

И ние явно имаме домашни любимци. Донякъде очаквано, защото все още има още доста места от които могат да влезнат, но пък няма никаква храна и разчитах на това. 

Онзи ден обаче пластмасовата дръжка на едно ръчно трионче беше нагризана цялата и близо до нея бяха решили че е тоалетната...

Ще трябва да търся решение, къде по-хуманно, къде по-ефективно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Опитай с уред в контакта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Имам уред на два метра от картофите. От другата страна на стената е, но таванът е от стар фазер. Гадините влизат от тавана, и друг път са ми лумбуркали, особено като зрее близката лоза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

С уред става за мишки. Гарантирано. Имаме в Пловдив 2 такива уреда. За плъхове обаче не знам.

На село по едно време се бяха развъдили, страшна работа. И нагли гадините, пред мен се завираха в хранилката на кокошките и им тропах с крак и не, седят си и хич не им пука.

После... изчезнаха. Хич и не разбрахме как. Сега има само мишки. Дано не се появят пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 17 часа, Лозето ме наби! написа:

Оказа се, че имам специялизирана отрова и разхвърлих три парчета.

И ако умирайки плъхчето се свре някъде, където не можеш го откри... С месеци има да ти смърди на мърша.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@Venetka не се знае дали мишките не са изчезнали заради някоя котка. Улавяли са се под носа на уреда, значи не ги е било много страх. Една година, след изгарянето на уреда, се бях напълнил с мишки и купих два нови. От тогава ту има, ту няма, явно зависи от друго.

За мишки са много ефикасни лепкавите примамки, почти цялото котило се залепва на една. Те си имат стръв, но слагам и малко сиренце.

Плъховете са друго нещо, искат си специализирана отрова. Доста по-яки и хитри са, затова стратегията е да примъкнат отровата в гнездото и да си хапнат всички, умирането е забавено.

@Ру® Прав си, но това са селски сайванти. Пък и без това смърди където ходят, а като се намножат правят огромни бели. Тухлени стени са пробивали!

Редактирано от Лозето ме наби!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

На метален прът слагам празна алуминиева кутийка от бира. Тя дрънка при всеки полъх на вятъра, дрънчи. А на една из полянките в дупките изровени от слепи кучета напъхах глави от скумбрии..и пак ги зарових. Отидоха на друго място,явно не ги харесват. Може и отрова за мишки в дупката да слагаме, птиците няма да ядат защото е заровено. Забелязах че в ъгъла на участъка , където расте змийско мляко, билка, няма слепи кучета и изобщо никакви нелюбимци. Даже няма страшното чудовище попово прасе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Уред гони не само мишки и плъхове, но и котките не обичат да се пъхат близо до него.И птиците.лястовички опитаха да направят гнезда, но отидоха.А и врабчета само една година имаха гнезда, избягаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

След като онзи ден намерих удавила се мишка в голям буркан, в който ставаше оцет, днес ми хрумна, че така и така оцет няма да има, поне този буркан ще го направя на хуманен капан. Ще сложа вътре някоя ябълка или картоф и после мишката ще я заведа на екскурзия извън селото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
РозмариН

Като заклет котколюбител, но абсолютно наясно с котешките екстри и последици бих искала да споделя това клипче, може да е полезно като информация:

https://www.youtube.com/watch?v=Gvv9qAKMra8

Относно маркирането на територия по саксии и прочие, личният ми опит доведе до отказ от скъпите ензимни стопери за котки и кучета, и след доста четене започнах да ползвам разтвор от вода с няколко капки масло от цитронела. Би трябвало да може да се ползват и други подобни масла /портокал, лимон, лавандула/пак в разтвор с вода и в шише с пулверизатор или пръскачка. При мен имаше ефект! Но внимавах много с пропорцията, защото е възможно да бъдат опасни за котките в по-наситен вариант. За растения в градината не съм пробвала, но вероятно този сезон ще мога да разбера дали  и помага. На теория, би трябвало да е ок и за животни и за хора, като естествено се пръска по-честичко и после се мият добре зеленчуците.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Какво животно може да извади от дъното на 5-литров буркан, 40-45 см висок, малка ябълка и наръфана филия хляб и да ги отнесе в мазето да ги яде? Активно е нощно време. Гледам че има някакви следи от слюнки по стъклото. Плъх? Съсел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Съсел със сигурност може. Плъх не знам може ли да излезе от буркана. Ако е голям, може и да може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване