vikborikin

Стари сортове

6 мнения в тази тема

Ще ползвам темата, понеже става въпрос за стар сорт пъпеш. 

Тази сряда колежка донесе в работата да почерпи с див пъпеш - Дивилек. Бран е от поле край село Полски градец, Старозагорско. Събрах малко семки и подарявам на желаещи да си насеят догодина. 

Пъпешът отвън е светложълт, гладък и кръгъл. Размерът е среден. Отвътре е жълтозелен на цвят. На вкус е сладък една идея над средното  и е хрупкав, а не сипкав. 

В селото имали съсед, който спечелил евросубсидии за отглеждане на този стар сорт. Той го нахвърлял, колкото да вземе субсидиите и пуснал съседите да си берат на воля. Пъпешът не е пръскан, торен, поливан т.е. расте без всякаква грижа. Малко снимки за онагледяване. large.IMG_20170930_201426.jpg.dba37a53c07b7fa79511e081204c65ab.jpglarge.IMG_20170925_144648.jpg.3aeecc3b29fb480da40ca8ac7b5cd5b9.jpglarge.IMG_20170925_144641.jpg.465f9a908a203d7b9298597a551f8d5c.jpglarge.IMG_20170925_134539.jpg.449ddd3dd31a388de5f893204b07c2b0.jpg

Който иска нека ми пише на лични. За София може и лично предаване. За страната мога да пратя по пощата или с куриер, както е най-удобно. 

Лозан, vikborikin, rururu и 4 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теди, ти нали ще сееш от тези семена? Ако се получи при тебе, събери семена и ще взема тогава за проба. :) 

Варела и Теди харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля тъй да процедирам. И без туй с толкова охлюв при нас не можем да видим пъпеши явно, догодина мисля на мрежа да ги качвам.

Варела и Теди харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, банда, ще сея и ще пиша отново догодина.

И без това семената са малко. Пратила съм на един колега от форума, утре изпращам на още един и за мен останаха ню-ню. Ако колежката си ходи на село тия дни ще пусна поръчение да донесе още.

alys и Лозан харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Теди хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.