Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Теди

Ще ползвам темата, понеже става въпрос за стар сорт пъпеш. 

Тази сряда колежка донесе в работата да почерпи с див пъпеш - Дивилек. Бран е от поле край село Полски градец, Старозагорско. Събрах малко семки и подарявам на желаещи да си насеят догодина. 

Пъпешът отвън е светложълт, гладък и кръгъл. Размерът е среден. Отвътре е жълтозелен на цвят. На вкус е сладък една идея над средното  и е хрупкав, а не сипкав. 

В селото имали съсед, който спечелил евросубсидии за отглеждане на този стар сорт. Той го нахвърлял, колкото да вземе субсидиите и пуснал съседите да си берат на воля. Пъпешът не е пръскан, торен, поливан т.е. расте без всякаква грижа. Малко снимки за онагледяване. large.IMG_20170930_201426.jpg.dba37a53c07b7fa79511e081204c65ab.jpglarge.IMG_20170925_144648.jpg.3aeecc3b29fb480da40ca8ac7b5cd5b9.jpglarge.IMG_20170925_144641.jpg.465f9a908a203d7b9298597a551f8d5c.jpglarge.IMG_20170925_134539.jpg.449ddd3dd31a388de5f893204b07c2b0.jpg

Който иска нека ми пише на лични. За София може и лично предаване. За страната мога да пратя по пощата или с куриер, както е най-удобно. 

  • Харесвам 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Теди, ти нали ще сееш от тези семена? Ако се получи при тебе, събери семена и ще взема тогава за проба. :) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И аз мисля тъй да процедирам. И без туй с толкова охлюв при нас не можем да видим пъпеши явно, догодина мисля на мрежа да ги качвам.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

ОК, банда, ще сея и ще пиша отново догодина.

И без това семената са малко. Пратила съм на един колега от форума, утре изпращам на още един и за мен останаха ню-ню. Ако колежката си ходи на село тия дни ще пусна поръчение да донесе още.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vikborikin

Благодаря

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, 

някой да знае някъде да има от старите попски круши? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аз имам в двора на село, но тъкмо се върнах оттам и няма да мога да ти взема калем. Има ги доста, може и по разсадниците да се намират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Бих взел от разсадник, само се надявам да е автентична. Ще проверя. 

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
На 2.10.2017 г. at 18:24, Теди написа:

ОК, банда, ще сея и ще пиша отново догодина.

И без това семената са малко. Пратила съм на един колега от форума, утре изпращам на още един и за мен останаха ню-ню. Ако колежката си ходи на село тия дни ще пусна поръчение да донесе още.

Понеже обещах, да напиша какъв беше резултата при мен - за съжаление нито един пъпеш не успях да произведа от тези семки. Бяха покълнали, но зеленкото го изядоха охлюви. А и в селото не вървят по принцип пъпеши - студено е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 8 часа, Димо 33 написа:

Бих взел от разсадник, само се надявам да е автентична. Ще проверя. 

Благодаря 

Вземи си от разсадник и ако не ти харесва, ще я ашладисаш. Ние имаме на едното село попска круша на над 40 години, която е бе орязана до ниво само 2 метра ствол без нито един клон и след 3 години пак беше отрупана с плод. Та калеми ще ти намерим, ти захвани дървото и след някоя година пиши дали си доволен от него ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Да, нещо подобно си мислех и аз. Като имам добра подложка, ще се обадя. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Всъщност, имам една круша, която не е добра и може нея да ползвам. Нищо чудно да има и някоя дюлева издънка. Ако имате ходене до село, ще се радвам на някой калем. В София съм, инак. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vikborikin

От моите пъпеши също не стана нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване