Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Georgi Mavrudov

Проблем с тиквичките

Recommended Posts

Georgi Mavrudov

Здравейте,
засадил съм два сорта тиквички, но нещо се случва с единия. На три различни места в двора съм ги садил на разтояние 10м. И на трите места в съседство до тях има от другия сорт, с който нямам проблеми, тези обаче всичките са така.

Снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

На мен ми приличат на бити от градушка и/или ядени след/преди това. При нас така изглеждаха първите 2-3 листа на тиквичките след градушката и охлювите. Отрязах листата и те така. Освен туй ако е с такъв епичен дефицит, че за изчезне цяло листо, съмнява ме да има завръзи въобще, а гледам има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Стоилов

Махни вестниците за начало, защото освен да привличат охлюви никаква друга функция не изпълняват. Разрохкай пръстта леко около корените, подсили ги с шербет от коприва или някаква животинска тор или и двете. Ако имаш дървесна пепел разпилей около корените, хем ще подхрани, хем ще гони гадовете.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Вестниците с какво привличат охлювите, да не ги четат ;)

  • Харесвам 4
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Здравейте. За първа година садя тиквички. Сложил съм 8 корена, половината се с ето такива петна по листата:

meri-borbi-i-lechenie-muchnistoj-rosi-na

Каква е диагнозата?

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина
преди 34 минути, Bore написа:

Здравейте. За първа година садя тиквички. Сложил съм 8 корена, половината се с ето такива петна по листата:

meri-borbi-i-lechenie-muchnistoj-rosi-na

Каква е диагнозата?

 

 

 

Май ще излезе, че си е съвсем в реда на нещата да има тиквички и с такъв вид листа , нашарени със сребърно. Не са болни. Не знам как си с английския , пуснах това търсене :

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=zucchini+leaves+variegated+silver&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwiB3rbxzczxAhWj_rsIHbeYARwQjJkEegQIBhAC&biw=1366&bih=615

Просто има тиквички с шарени листа. Брашнестата мана е като напръскана на облаци, не е с ясни граници по жилките. От големите тикви при мен половината са с такива шарки (по-точно сорта Матилда или Цигулка).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

Моите тиквички са от един сорт - Изобилни. Интересното е, че само половината са нашарени с такива петна, като от нашарени до нашарени също има разлика - някои по-концентрирано, други едва-едва, като на единия корен някои от листата са нашарени само наполовина (от едната страна на централната жилка са с петна, от другата страна са чисти), което е доста странно. Също така на едни растения листата от малки бяха нашарени, на други до един момент бяха нормални и след това изведнъж развиха шарка. Мисля, че не е от сорта, а е някакво аномалия, макар и не толкова страшна, защото растения си изглеждат жизнени - растат си, раждат си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Изобилна е хибрид. Моите нямат, но още са на разсад, надявам се днес да ги хвърля в градината.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 5.07.2021 г. at 20:43, Bore написа:

Здравейте. За първа година садя тиквички. Сложил съм 8 корена, половината се с ето такива петна по листата:

meri-borbi-i-lechenie-muchnistoj-rosi-na

Каква е диагнозата?

 

 

 

Нищо им няма! Моите са същите, не знам сорт, но са отрупани, макар че тези точно са в големи саксии. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това си е до сорт, добре са.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване