Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Synex

С какво да третирам ?

Recommended Posts

Synex

Здравейте ! Преди около 3-4 месеца засях 40 корена лигуструм, като идеята ми е да направя жив плет с около 4.5-5 метра дължина. Засях корените шахматно през 20 см. До сега съм ги подрязвал два пъти, защото ги закупих на гол корен с височина около 30 см. Преди седмица забелязах, че един от корените започна да изсъхва и за няколко дена изсъхна нацяло. Реших да го заменя с нов корен и при изваждането на изсъхналия установих, че причината най-вероятно е някакъв гризач, защото корените му бяха прекъснати а стъблото беше видимо прегризано. След около седмица обаче храста по съседство от същата редица също взе да изсъхва.. Днес извадих и него и причината се оказа същата - прегризано стъбло. Нямам представа за какъв вредител става дума, нито как да се справя с този проблем. Мястото където съм ги засадил е малко и представлява пространство от 5 метра дължина и половин метър ширина навсякъде около него е с бетонни плочи и това ме кара да мисля че не става въпрос за къртица или друг едър гризач. По почвата около храстите няма никакви следи от тунели и навдигания. Прикачвам снимки на прегризания храст от днес и ако някой знае с какво да третирам или какво да направя ще съм благодарен !

image-0-02-04-2cc9193a8b49f55d310d8a2205fe4820574f74732962d840fb37b6525362b675-V.jpg

image-0-02-04-b61a68b27af2a39ee78aa11882075e1910303b938ddc28ff893d83c852a128c3-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И на мен ми прилича на изгризано.. Много странно ако е къртица, какво ще дири под плочника, който обикаля лигуструма отсякъде.. До къде беше заровен - имам предвид нагризаното под земята ли е или над нея? Попови прасета в градината имаш ли? Торено ли е с оборска тор?

Друго, което се сещам - да не е преполят или плесенясал и като си го измъквал от пръстта да се е обелил така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване