Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

==================xxxxx

На какво са тези яйца

Recommended Posts

==================xxxxx

Здравейте,

Вчера видях тези яйца върху кора на дънер. Интересно на какво насекомо са :blink:

И също се чудя на какво са тези ларви (долната снимка). Може би корояд или дървояд:cry:

DSC01595.JPG

DSC01620.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

ларвите ми приличат на дървояд.. яйцата са като на охлюв/плужек..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Днес ви се похвалих как е сработил новия за мен метод за вкореняване на лозови резници. А малко по-късно забелязах, че върху тях някаква гад е снесла сума ти яйца.

Растенията са на закрито. Наоколо има зеленчуков разсад и посадени резници от касис. Но яйца има само на лозичките.

Някаква идея какво може да е това и какво да правя нататък?

 

яйца1.jpg

яйца2.jpg

яйца3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз бих работил ръчно да премахна яйцата, НО бих оставил няколко за проба, просто защото искам да видя какво ще се излюпи. Ако имаш възможност да ги наблюдаваш всеки ден, няма да има проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Така и ще направя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Лозов акар със сигурност! При мен се появява в началото на развитието на филизите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

@MarangozaВъзможно ли е това зло да си е било на пръчките, които ми изпратиха още преди нова година?

И как според теб да процедирам нататък?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Лепкави са, трудно се премахват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Доколкото си спомням тези гадинки са много упорити,имат 6-8 поколения на година и издържат на ниски температури.Нанасят и големи поражения по листата. Женските се крият в пукнатините по кората на лозите и при десетина градуса излизат и почват да снасят яйца. Аз нямам опит в биопрепаратите затова някой друг трябва да даде съвет за третирането. На този етап препоръчвам ръчното премахване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 9 минути, Marangoza написа:

Доколкото си спомням тези гадинки са много упорити,имат 6-8 поколения на година и издържат на ниски температури.Нанасят и големи поражения по листата. Женските се крият в пукнатините по кората на лозите и при десетина градуса излизат и почват да снасят яйца. Аз нямам опит в биопрепаратите затова някой друг трябва да даде съвет за третирането. На този етап препоръчвам ръчното премахване.

https://balkanbiocert.com/wp-content/uploads/2017/03/БАБХ-–-Биологични-препарати-за-Растителна-Защита-нов.pdf

https://www.cvetna-gradina.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=99&vmcchk=1&Itemid=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване