Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Любо Д

Сидерация (зелено торене)

Recommended Posts

Варела

Ейц тука направо дискусионно избухнало.. тц-тц.. ти да видиш.. ся верно трябва да го преведа тоз файл.. добре дошъл @deoo

Редакция: гледах видеото.. респект за "мутантите" които си сътворил в Бирмингам.. сестра ми са малко по на юг в Милтън Кийнс и освен черита и по 2-3 червени ранни (на първа китка) в началото на септември друг домат не може да отгледа.. основно тикви, тиквички, грах и фасул..  интересно ми е успя ли да узрее повече от половината завръз на корена?

Редактирано от Варела
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Варела написа:

на юг в Милтън Кийнс

Аууу, това е най-ужасното място, на което някога съм бил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Що.. яко roundaboutland ;) .. а и селцата наоколо са си нормални.. и има доста паркове, езера и зеленина по кварталите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Раундабаутите не са зле, селцата са си супер, но дизайнът на самото място е брутално симетричен, личи си, че е правен изкуствено.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Део, разкажи възможно най-подробно каква обработка направи на почвата, за да засееш сидератите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

Аys,понеже не разполагам с много време, ще се опитам да разкажа довечера..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

Не знам  дали сестра ти е в форума на българите в Англия , наречен  Моята английска градина.Ако все още не е нека да се запише, там си споделяме различна информация.Всеки пише по нещо. Целта е ние всички да се подпомагаме,кои с каквото може.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

Като гледам разстоянието е някъде час и половина. :)
 

61.png

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

На 22 септември  приключих с доматите,Причината е лошото време.За да не седя,както се казва на тръни обрах доматите и ги оставям да зреят,Но никога до сега не съм ги обвивал в хартия.Просто ги слагам в някаква касетка и отгоре закривам с вестник..На следващия ден засях мястото , където бяха доматите с няколко вида сидерати.

8.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

След.като обрах доматите, отрязах с ножица стеблата до земята  и леко разрових почвата с една малко мотичка.

9.png

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

Отказал съм се да  копая с права лопата или вила.Можех да заровя разпръснатите семена с търмък, но имах нарязана трева и за това ги засипах с трева.

0-02-04-7d64f00ada409d2a536780c56b62336fb690dc678b49c378db690f4a77e8b510_33602eb8.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

От 2 години , разхвърлям  всякакви отпадъци от плодове и зеленчуци нарязани на ситно. Без цитрусови, защото те вкиселяват почвата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

Да доматите си узряха, Имам все още от тях.

0-02-04-70e7c71638e4d1af9dd9a4c03461927c2b5b7ed1da6d8d91a5aa68e64714d756_653e3914.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

На 3 пъти си варихме доматено пюре.

0-02-04-e8c34c7d72c55a493227ef7257f2cdc86a7d2e3595ddede75ee0f3b97d19b43e_fc312bf5.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

За сега толкова, довечера мога да продължа.Успешен ден на всички. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo

А ето как изглежда сега мястото където бяха доматите.

0-02-04-c97df2f7e46637fae91c9382c8576165e311ebb57b7afcce214cf2c102a0de16_100b251d.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Какви сидерати зася? За коя поредна година садиш домати на това място?

При нас почти не е валял дъжд от края на юли. При вас вали ли?

Така изглежда градината сега.

IMG_20181023_170325.thumb.jpg.d78a879f4d5dc1dbb0dd62d33705499d.jpgIMG_20181023_170300.thumb.jpg.ce1dbe58a847edb70d1912be31919467.jpg

Редактирано от alys
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
deoo
преди 2 часа, alys написа:

Какви сидерати зася? За коя поредна година садиш домати на това място?

При нас почти не е валял дъжд от края на юли. При вас вали ли?

Така изглежда градината сега.

IMG_20181023_170325.thumb.jpg.d78a879f4d5dc1dbb0dd62d33705499d.jpgIMG_20181023_170300.thumb.jpg.ce1dbe58a847edb70d1912be31919467.jpg

На това място където бяха доматите  съм засял Фий,рапица, овес,лимец.Мястото беше необработено, все пак е английски двор.А на другото място определено за домати за следващата година ще сея, овес, ръж. Няма да сея бобова култура, защото все още чакам боба да узрее.Имам семе от фацелия, елда, невен , тагес и др.Но тях, смятам да сея, след,като засадя доматите.Тази година беше доста гореща и много малко валя  дъжд.До колкото знам в България времето беше много лошо.Дъждове, градушки.Добре ти изглеждат зелките. :)
Мястото  ти  двор ли е или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване