Любо Д

Сидерация (зелено торене)

87 мнения в тази тема

преди 1 час, Боби Димитров написа:

Дай ориентир колко грама на каква площ даде разходна норма, да видя колко да тествам аз?

:mrgreen: Разби ме с този въпрос ... Бобиту, не знам, всичко правя едно към гьотере, даже като обясних на татко, че съм го хвърляла върху земята без лекинко да го зарина, той изпадна в потрес - птичките и мишките щели да го изядат ... ми кат са гладни да ядат, какво да направя ... и да са яли, не съм разбрала, и за мен остана, поникна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, не помниш ли поне колко кила поръча и колко ти е останало?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не помня, но и да помнех, това няма да помогне - част от зърното дадох на баща ми да сее в неговия двор, също така със семената храня Дочко и Гергана от време на време. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с това ставане по нощите паметта отслабва :mrgreen: Предполагам не си записвала и кога мята семената?

Дават нормата 25 кг/дка ако ще е за паша, демек гъсто. Или 25 грама на квм. Аз искам да пробвам на няколко лехи по 4 квм, та са ми нужни 200 грама. Килото е 80 ст. Как ли ще ми реагират в Садово, а и 80 ст стока и 5 лв Еконт. Хм.

Ще мисля друго решение.

Последно неудобно питане. Преди да мяташ ръж, как точно подготви почвата и след това нещо правено ли е, примерно поливка, мулч? Щото в агро техниката за поле казват, че кълновете имали много слаба пробивна сила, трябвало и валиране...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да е неудобно?

Преди да сея ръжта, овеса и фуражния грах  обработих с глигана, защото мястото беше силно трамбовано от бобката при правенето на дренажа. До оградата нахвърлях овес върху необработено място, порасна си едновременно с другия, разви се по същия начин, което ме наведе на мисълта, че мога да нахвърлям семена в копривата и в другите затревени места. Ако ми остане време ще поразрохкам с глигана, за да махна поне част от дебелите коренища на копривата.

Не съм поливала преди сеитбата, никой не полива преди сеитба на житни култури. 

След като ме нахока гуруто, че щели птици и гризачи да ми изядат семената, минах с търмъка уж да ги покрия - вятър работа, семената си останаха на открито, но пък поникнаха перфектно. Когато в късна есен се разхождам на село с кучето покрай ожънатите блокове, винаги ми е правило впечатление, че разсипаното зърно е поникнало перфектно върху утъпкания черен път.

Пак по заръка на гуруто валирах - т. с. с моите 50 кила се раходих по засятата площ.

Датите за сеитба ще погледна довечер в дневника и ще ги напиша. Но овесът определено е към февруари. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има групова поръчка ще се включа и аз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така, цитирам: " 25.11.2018 г. Нахвърляхме пясък върху земята от западната страна на къщата, с глигана разрохках около 10 кв.м. и засях ръж." - да уточня, не знам колко лопати/кофи на кв. см./кв.м., фърлях на око едно към гьотере, оть по принцип много ме мързи и бързо ми минава ентусиазмът.

"02.02.2019 г. Ръжта е поникнала - висока е 3-4 см."

"17.02.2019 г. С глигана разрохках до ръжта 3 кв.м. и нахвърлях овес. Нахвърлях и зад високата леха."

"05.05.2019 Режа овеса с ножица, за да оформя леха за останалите домати."

Не съм записала кога сме окосили ръжта и овеса, но е някъде в края на май, началото на юни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.