Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Търся желаещи за взаимни поръчки на интересни растения

Recommended Posts

Тодор Гинчев

А не, темата е точно за търсене на неща и за интересни растения!

Японска мушмула. Плодовете са като кайсии, но имат вкуса на джанка. По Халкидики го има близо до плажовете и си взех няколко семенца. Имам повече от едно, така че ако ти е интересно, няма проблем. Листата са твърди и мъхести, много държеливо е, вечнозелено. Това точно е на 9 месеца. Гледано е на перваз, но никакви грижи няма с него, отгризаният лист е от заинтересувана котка, която загуби интерес ;) Сега започва да се събужда и пусна нови листа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Доколкото мога да се доверя на изписаното в нета за това растение, то не може да зимува на открито в нашите условия (еле па моите 750н.м.в.)  Иначе растението е симпатично и очевидно полезно и необичайно. Все пак ти ще кажеш зимува или не? Ще ми се да е нещо за двора. Не ми се дундурка още един зависим от грижите ми индивид ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тодор Гинчев

Не мисля, освен ако двора ти не е в Китен или Царево :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Има ли интересуващи се да направим групова поръчка от тези боровинки? Цената е много добра за предлагания размер. -

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Аз се интересувам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

И аз искам, примерно 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Добре, става и от тях. Ако се вярва на 'промоцията', остават 18 часа, но май е трик. Малко са по-малки сякаш, но не е толкова от значение. Ще питам и на двете места какъв сорт са и ще докладвам. Трябват ми 10 броя, предпочитам да са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Обръщам внимание, че в Цветна градина има и актуални снимки на растенията, докато в Голдън плантс са само рекламни, освен това в Цветна градина май са с 10тина сантиметра по-големи. 

Ако правят отстъпки за количества - аз мога да взема повечко (в смисъл десетина), ако не - 5 ми стигат. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

И аз бих взел между 5 и 10, ако, както и Ру се чуди правят отстъпка! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Какво става - ще поръчваме ли боровинки?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Айди! На чист слиенски! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Така, току що звънях и ми казаха, че боровинките са от този сорт - http://exoticplantsbg.com/product/459/blueberry-sunshine-blue.html.

Пише, че е вечно зелен, обаче на снимките горе растенията не са с листа, което е странно. Боровинките са на промоция в момента, т.е. няма да ни направят допълнителна отстъпка, дори да вземем 30 броя, та предлагам да вземем по 5. Имат и розови боровинки на същата цена - https://www.borovinka-bg.com/sortove-sinia/kasni-sini/pink-lemonade - (по-малък размер), та аз мисля да взема по 5 от двата вида.

Искам да взимам от тях и други растения, та бих се наел с поръчката, обаче точно сега съм без кола, чак до края на другата седмица. Предложения?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

И аз искам по 5 от двата сорта. Не знам защо ти е кола - няма ли да ги пращат от някъде, във всеки случай на мен не ми е спешно и края на другата седмица ме устройва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Кола ми е, за да взема 50+ растения от офиса на Еконт и да ги докарам до нас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Можеш да ги поръчаш направо до вас да ги докарат. При положение, че няма да има отстъпка за количества общата поръчка се обезсмисля и аз лично бих си поръчал да ми ги докарат вкъщи. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ми хубаво, щом ти се дават пари за доставка, която ще е еквивалентна на  повече от 10% отстъпка от цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Да кажа и тук, в случай, че някой се изкушава да си купи боровинки - от Цветна градина ме разочароваха много - боровинките бяха 25 сантиметра, а не 40-45 и по никакъв начин не бяха опаковани за транспортиране - просто нахвърляни саксийките в найлонов плик, някои бяха паднали, клончета, листа и цветове окършени и оронени.  От Goldenplans ги получих в мнооооого по-добър вид и по съвсем културен начин. Друг е въпросът кои ще оживеят, това може да го коментираме поне след година....

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Моите пък дойдоха много добре опаковани, в щайгичка, но размерът действително не отговаря на посоченото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ами може да са си взели бележка, след като им се обадих и да са почнали да опаковат, ама не е имало как да ги издължат... ;-)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване