Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Търся желаещи за взаимни поръчки на интересни растения

Recommended Posts

Жоро

Търся желаещи за взаимни поръчки за следните растения :

1) маслодайна роза - 1лв/ бр едногодишни резници от която решим обява в olx (пълно е). Развити храсти, готови да цъфнат има в някои разсадници на цена от около 4-8 лева.

2) горчив портокал (Citrus trifoliata) - зимоустойчив листопаден цитрус, с известно въображение може да се яде, иначе става за сладка, сиропи и пр. и има медицински свойства. За момента това е най-изгодната оферта, която съм намерил : https://www.olx.bg/ad/promotsiya-oktomvri-div-limon-ID48DQU.html

3) екзотични сортове МНОГО люти чушки - супер са, защото растенията са многогодишни и с подходящи грижи можете да получавате добиви от едно за едно с години - достатъчен е 10 л контейнер. https://www.olx.bg/ad/lyuti-chushki-ot-meksiko-i-trinidat-ID5w6lo.html

За портокала ще е хубаво да поръчаме преди края на месеца, за останалите трябва да са налични и през ноември.

Темата е отворена и за други предложения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз се записвам с 3-5 маслодайни рози по 1 лв!

пп: Този "цитрус" (поне мисля, че е същия) го има като дръвче до блока зад офиса ми, всяка година го гледам колко е красив с бруталните си шипове и ярко жълти плодове през зимата, ще си резна за вкореняване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Включвам се директно към поръчката с:

2-3 броя горчив портокал (Citrus trifoliata);

и за лютите чушки също.. там нямам претенции - каквото изберете..

между другото имам семена "крадени" от купени от кауфланд - от "скоч боне", "кайенски жълт", "хабанеро", "халапеньо".. от кайенския на пролет сях и изкарах от 15 корена почти една касетка.. стана уникален оранжево-жълт чили сос.. халапеньото не изкара.. бонето и хабанерото обаче със сигурност ще покарат, чушката си беше перфектно узряла, но нямах място да сея и от тях.. имам и едни испански "Pimiento de Padrón", които мясат на хабанеро, но стават доста големи и са като умален вариант на четиристенна капия с крив връх..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Кайените не са нищо особено като лютивина в сравнение с останалите, а предимството на тези от обявата е, че са расли в бг и са се адаптирали донякъде - макар и на морето, където зимата е много различна. Какво е на цвят хабанерото, Валери? Питам, за да поръчаме от останалите и да спестим едни 10 кинта - тези имат всякакви видове, но и цените си ги бива - кило сушено хабанеро идва към 500 кинта. да пуснем органично по 1500?

Проблем - ти си в пловдив, но си струва, защото в тези 20 грама, които те продават като мин количество има според мен 5-8 чушки, а на нас ни стига по една ;) За портокала също - пише, че прави отстъпка за количества.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Червено беше хабанерото.. а за това, че съм в Пловдив, аз ходя до София поне веднъж в месеца по работа в делнични дни и мога да мина през на Боби офиса.. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vikborikin

Чушле,няколко резника рози и горчив портокал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Тъй, за лимона вече се събрахме доволно. Предлагам да изчакаме още макс 2-3 дни и да го поръчваме. Междувременно видях, че същият потребител има и обява за фиданки хинап по 10 лв./ бр. Аз бих се записал и с един хинап. Закъде поръчваме, София или Пловдив?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хинап има Евгени, лани прати няколко броя без пари, беше писал, че пак има издънки!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Давайте за София, пък аз ще намеря вариант да си ги взема от Боби..

На индийския люляк му е още рано за резници.. едва едва почват да му жълтеят листата..  розовия(който всъщност малко лилавее B)) даже още си цъфти тук там.. хинап и аз съм си изпросил от една колежка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Rm3qyEzB3bZKznNw9qS7UgIowKbr4mwnjZ5wjXrC

Оказа се, че са две дръвчета! Плодовете са супер пухести, като велурени на пипане. Вътре са само семки, не виждам нещо, което може да се яде. Но имат много интересен аромат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Добре, не се виждат повече желаещи за този цитрус, пък за закъснелите ще се намерят резници. Предлагам да поръчваме - проблемът е, няма да съм в София в близките дни и не мога да поема доставката. Дали Виктор има желание и възможност да го направи?

За мен един лимон от 14 лв. , остава Виктор и Валери да уточнят бройките и размерите за тях. Човекът е обещал отстъпка за над 3 бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

За мен 2 лимона от 12 лева..

Ако Виктор не може да ги срещне в София мога да ги получа аз в Пловдив и да ги занеса към Боби при първо служебно ходене..  до средата на ноември със сигурност ще се случи..

Редактирано: или пък разделете поръчката на Пловдив и София.. аз моя куриер ще си го поема.. само незнам отстъпка така дали ще имаме..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

За линка в олх за лютите чушки май открих извора на семето ;) - http://hotfarm.eu/категория/семена/..

Макар, че като ги гледам яко си крадват от http://www.chilli-hills.com/store/hot-sauces.. или поне с такъв привкус останах от първо впечатление във фб страниците им..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако някой друг оформи всичките поръчки и тн, аз мога да ги получа и платя в Еконт и да държа нещата в офиса докато дойде ред да се вземат - хем с Варела ще се видим, Виктор е идвал при мен и знае къде е, а Георги може да прати и баща си.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 4 часа, Боби Димитров написа:

а Георги може да прати и баща си.

:) а ти можеш да откраднеш лимоните и да ни пробуташ бучнати клонки от тези на снимката, затова ще дойда лично :mrgreen:
хайде да поръчаме тях, че е хубаво да се насадят сега, розите и семената от люти чушки могат да почакат. а ако човека се навие вместо отсъпка да отпусне някакво допълнително растенийце, макар и малко, да го вземеш?

 

edit: говорих с жената и се разбрахме да ни изпрати 5 броя по 60 см за 50 лева, които инак са по 12 единично. за да не се караме кой взима най-големия обеща да са еднакви :joy:. там, където ги гледа има ограничен обхват - трябва да и изпраим смс с данните на получателя. желаещи?

Редактирано от Жоро
нюз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Лимоните са ПОРЪЧАНИ. 5 броя от 60 см за 50 лв. Идва към 12 на растение на човек с доставката. За момента 1 налично свободно.

Тези дни ще поръчвам розичките. Кой колко бройки би желал, ще ги вкореня в саксийки, за да презимуват успешно, тъй като ги продават на гол корен за 1 лв бр. С доставката и пикирането ще дойдат към 1.50/бр. Моля до неделя да приключим с тях :)

Чушките могат да почакат Коледа и Нова година, ето това са хората, които ги продават, страхотни типове, а дъщеря им била звезда в X Factor, лол :)https://web.facebook.com/hotfarm.eu/

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз желая 3 броя рози!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vikborikin

Аз 5 рози, късно видях какво сте писали. Живея извън София, но мога да получа някоя пратка по еконт когато има нужда. Колата ми е счупена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Поръчах розите. В петък са в София. Ако някой иска на гол корен да пише сега.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Маняци, обади ми се сабахлянта една жена и каза че праща 5 лимона до моя офис. Кой как ще си ги получи? С розите какво стана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване