Оризаки Кошияма

Търся желаещи за взаимни поръчки на интересни растения

86 мнения в тази тема

Обръщам внимание, че в Цветна градина има и актуални снимки на растенията, докато в Голдън плантс са само рекламни, освен това в Цветна градина май са с 10тина сантиметра по-големи. 

Ако правят отстъпки за количества - аз мога да взема повечко (в смисъл десетина), ако не - 5 ми стигат. 

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих взел между 5 и 10, ако, както и Ру се чуди правят отстъпка! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става - ще поръчваме ли боровинки?

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айди! На чист слиенски! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, току що звънях и ми казаха, че боровинките са от този сорт - http://exoticplantsbg.com/product/459/blueberry-sunshine-blue.html.

Пише, че е вечно зелен, обаче на снимките горе растенията не са с листа, което е странно. Боровинките са на промоция в момента, т.е. няма да ни направят допълнителна отстъпка, дори да вземем 30 броя, та предлагам да вземем по 5. Имат и розови боровинки на същата цена - https://www.borovinka-bg.com/sortove-sinia/kasni-sini/pink-lemonade - (по-малък размер), та аз мисля да взема по 5 от двата вида.

Искам да взимам от тях и други растения, та бих се наел с поръчката, обаче точно сега съм без кола, чак до края на другата седмица. Предложения?

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам по 5 от двата сорта. Не знам защо ти е кола - няма ли да ги пращат от някъде, във всеки случай на мен не ми е спешно и края на другата седмица ме устройва. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола ми е, за да взема 50+ растения от офиса на Еконт и да ги докарам до нас?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ги поръчаш направо до вас да ги докарат. При положение, че няма да има отстъпка за количества общата поръчка се обезсмисля и аз лично бих си поръчал да ми ги докарат вкъщи. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хубаво, щом ти се дават пари за доставка, която ще е еквивалентна на  повече от 10% отстъпка от цената.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и тук, в случай, че някой се изкушава да си купи боровинки - от Цветна градина ме разочароваха много - боровинките бяха 25 сантиметра, а не 40-45 и по никакъв начин не бяха опаковани за транспортиране - просто нахвърляни саксийките в найлонов плик, някои бяха паднали, клончета, листа и цветове окършени и оронени.  От Goldenplans ги получих в мнооооого по-добър вид и по съвсем културен начин. Друг е въпросът кои ще оживеят, това може да го коментираме поне след година....

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пък дойдоха много добре опаковани, в щайгичка, но размерът действително не отговаря на посоченото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да са си взели бележка, след като им се обадих и да са почнали да опаковат, ама не е имало как да ги издължат... ;-)

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боровинките 70см/10лв дойдоха старателно опаковани и хич не са лоши.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вълна проучване за боровинки и лоницера камчатика съм и искам да ви питам някой купувал ли е от тук www.borovinka-bg.com

Тази пролет засадих от три сорта по 1 брой от една френска поръчка, но са такива дребосъци, че не знам дали ще оцелеят. Да не говорим пък, че изобщо не ги засадих както се полага за боровинка и ако оцелеят ще местя есента и ще спазя всички изисквания. Искам по-големи растения да намеря, па макар и да са  по-скъпи. Влезли са ми в главата тия боровинки и ще ги мъча докато не го докарам до резултат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Оризаки Кошияма написа:

Камчатки от Голдън Плантс по 8 лв - аз мисля да взема 3-4

Аз нали взех от тях - много добре се хванаха, за разлика от мини-кивитата, които също от там бях поръчал и които нещо страдат - листата им съвсем бледи станаха... , а на едното и поопадаха... 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах 4 броя камчатки току-що ( Оризаки, мерси за линка), казаха, че ще ги получа в четвъртък, което е след 2 дни само. Надявах се да се помотаят с доставката, защото нямам разчистено място в ливадата :) .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само сорт Дует ли има? Ру беше споменал нещо, че е добре да има няколко сорта за по-добро опрашване?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В разсадник Зелена пролет пише , че имат Безименна, Atut, Nimfa, Челябинка, Синьоглазка ., пак по 8 лв. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях си намислила да поръчам няколко лоницери, но смятах да го направя есента. Мястото ни сега не е разчистено, а и си мисля, че вече е късно за засаждане на растения.

За лоницерите със сигурност ви трябват поне 2-3 вида, за да се осигури по-добро плододаване. Колегите от Русия имат на дачата си и казват, че когато бил само един сорт не плододавали много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.