Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Търся желаещи за взаимни поръчки на интересни растения

Recommended Posts

Жоро

Боровинките 70см/10лв дойдоха старателно опаковани и хич не са лоши.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

На вълна проучване за боровинки и лоницера камчатика съм и искам да ви питам някой купувал ли е от тук www.borovinka-bg.com

Тази пролет засадих от три сорта по 1 брой от една френска поръчка, но са такива дребосъци, че не знам дали ще оцелеят. Да не говорим пък, че изобщо не ги засадих както се полага за боровинка и ако оцелеят ще местя есента и ще спазя всички изисквания. Искам по-големи растения да намеря, па макар и да са  по-скъпи. Влезли са ми в главата тия боровинки и ще ги мъча докато не го докарам до резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 33 минути, Оризаки Кошияма написа:

Камчатки от Голдън Плантс по 8 лв - аз мисля да взема 3-4

Аз нали взех от тях - много добре се хванаха, за разлика от мини-кивитата, които също от там бях поръчал и които нещо страдат - листата им съвсем бледи станаха... , а на едното и поопадаха... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Поръчах 4 броя камчатки току-що ( Оризаки, мерси за линка), казаха, че ще ги получа в четвъртък, което е след 2 дни само. Надявах се да се помотаят с доставката, защото нямам разчистено място в ливадата :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Само сорт Дует ли има? Ру беше споменал нещо, че е добре да има няколко сорта за по-добро опрашване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

В разсадник Зелена пролет пише , че имат Безименна, Atut, Nimfa, Челябинка, Синьоглазка ., пак по 8 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз бях си намислила да поръчам няколко лоницери, но смятах да го направя есента. Мястото ни сега не е разчистено, а и си мисля, че вече е късно за засаждане на растения.

За лоницерите със сигурност ви трябват поне 2-3 вида, за да се осигури по-добро плододаване. Колегите от Русия имат на дачата си и казват, че когато бил само един сорт не плододавали много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Не мисля, че е фатално и сега да се посадят - стига да се поливат. Те са в саксийки - не на гол корен. Не е лошо обаче първо да се обадите и да се уверите, че наистина ще ви пратят от различни сортове, да не се окаже, че по принцип може да имат от тия сортове, но в момента точно имат само от един и каквото имат това пращат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 5 часа, Евелина написа:

В разсадник Зелена пролет пише , че имат Безименна, Atut, Nimfa, Челябинка, Синьоглазка ., пак по 8 лв. 

Аз бих предпочел да финансирам Зелена пролет, пред Голдън плантс, ако имам избор. Сега имам 2 сорта и ако в близките години не намеря начин за по-евтина поръчка (от Полша при все транспорт, банкови преводи и тн идваха 5 лв), бих взел още поне 2 сорта от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 52 минути, Боби Димитров написа:

и ако в близките години не намеря начин за по-евтина поръчка

мога да ти вкореня резници за след 2, 5 лв даваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Камчатките от "Голден плантс" (четирите вляво) и от разсадник "Зелена пролет" (6-те по-големи саксии) .Всичките с цена 8лв/бр.

DSC00177.JPG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

https://zelena-prolet.com/Lonicera_kamtschatica_Lonicera_caerulea_varkamtschatica_Lonicera_edulis

Читав е разсадника , няма трикове от сорта " хайде на лоницерите , бяха по 14лв. ама сега са по 8лв., останаха 26бр. , след малко останалите ще са 64бр. и т.п. "

"Зелена пролет" пускат ценоразпис в началото на градинарския сезон, пишат, че ако ги купиш на място ще са с малко по-ниска цена и толкова. В по-големи саксии са.

Предполагам, че ме радват толкова много защото от тях  си купих Блатен тъжник, Фломис на Ръсел ( които се развиват много добре) и имам цял списък с "напълно безполезни" растения, които се каня да купя оттам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Второто и четвъртото растение от тях са доста притеснителни с това, че имат дълги голи стъбла. Ако не ти пуснат странични пъпки на пролет, те чака рязане почти до долу.

Оризаки, какви сортове имаш ти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване