Georgi Beorgi

Бамбук

18 мнения в тази тема

Бай Христо от Шумен (хоби семена) офертира мн евтини бамбуци от вида Semiarundinaria fastuosa 'Viridis' в саксии  на невероятната цена от 25 лв/ бр за растения по 3-4 метра (!), които в комерсиален разсадник биха стрували по 150-200 лв. Налични са му 20 броя, които е готов да даде по 20 лв, ако се вземат всичките. Проблемът е с транспорта, тъй като куриерските фирми не вземат пратки над 2 метра.

Има ли как да измислим транспорта на тези растения? Това си е инвестиция. Видът е ядлив.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли логично да се отреже да се транспортира саксията така? Ако е бамбук, ще направи такива пръчки за 1-2 години след това? После, дори да ги вземеш по някакъв начин, ТИ как ще ги пращаш на потенциалните клиенти?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За израстването на бамбука до тази височина са нужни 4-5 години. Аз няма да продавам тези растения, имам място за 2-3, от които ще се радвам да си бера за ядене пролетно време. Ето това би могло да се продава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ентусиаст за бамбук. Мислих за гигантски бамбук с цел добив на строителен материал, но и с ядлив бих пробвал.

Georgi Beorgi хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гигантския мисля, че не вирее в умерения климатичен пояс?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За строителен матриал щи дам гигантска тръстика - виж последната ми качена снимка. Ядлив колко можеш да вземеш и имаш ли идеи за транспорт - да наемем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 2 няма да мога да взема. А уреждането на транспорта звучи сложно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е да се съберем 4-5 мин за да можем да ги вземем по 25 лв. Има 4 растения, които са по 2 метра и той каза, че от спиди може би ще ги вземат. Ако вземем поне тях ще е супер.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях приритал за бамбук, казвам му да ги реже и да прати коренищата в чувал като Спиди поща размер XL (10 лв) и толкоз! Ценното е корена, пръчките са възобновяем ресурс... нали правилно разбирам? За по-голяма бройка могат да се пратят чувалите палетизирани, 35 лв е евро палето от пале депо до пале депо (напр Сточна гара в София).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя ще се видя с един приятел, който има контакти във Варна. Туко виж съм измислил транспорт.

Georgi Beorgi хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, разясни? Ако няма да го ползваш за строителен матрял, какво значение има колко бавно ще расте, било то 4-5 или 8-10 години? Ако ще го ползваш за храна, важно е да има свежи филизи всяка година. Такива ще има тъй или иначе, защото макар и растейки бавно, ще има достатъчно листа да осигури храна на корена. А и като гледам тоя вид е пълзящ, демек изпуснеш ли го от саксията, ще имаш достатъчно за ядене... навсякъде... бих казал даже прекалено достатъчно :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пол продава от другия студоустойчив бебета по 8 лв. Напролет ще си взема такива от него повечко. Искам поне 1 голям за декорация без да чакам - ако цената е една и съща за 4 метров и 2 метров, защо да взимам 2 метров?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля като Боби, че 3-4 метра растение си е голямо затруднение за транспорта и ми изглежда малко безсмислено. Дори да се достави до някъде - примерно до офиса на Боби - после как ще си го транспортираме ние...  въпреки това, ако има навити ентусиасти и не ви достигат 2-3 бройки за отстъпката - може да ме броите за тях. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще вземем двуметрови или колкото Спиди се навият да вземат като пратка със стандартна тарифа. Отстъпката е за от 4 нагоре - ще видим колко ще има.

Lyubomir Durankev хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре - включвам се за двуметровите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз с 2. Ако им направя повдигната леха, оградена с керемиди или тухли, дали ще е достатъчно за ограничаване?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам с едно, че имам от къде да си взема и друг вид, а и е доста инвазивна тая гад...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.