Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kamen Angelov

Градина в Занзибар

Recommended Posts

Kamen Angelov

Привет,

По стечение на обстоятелствата очаквам с следващите месеци трайно да се заселя в Занзибар.

Съответно искам да си направя градина и всичко както си му е реда ...

Естествено нямам никаква представа какво точно расте там - т.е. какво от нашите растения би виряло успешно ...

Климата е субекваториален, температурите между 24 - 33 целодневно, целогодишно. Слънцето е убийствено - пари на кожата. Влага и дъжд има, не като да няма, но не вали всеки ден. Почвата е .... меко казано гадна .... предимно песъчливо камениста, може да се докара по-богата почва, но не е много по богата ...

Като зеленчуци гледат - домати (от тези дето ги слагане само в консерви) като цяло безвкусни, има някаква форма на тиквички, зеле, моркови (измъчени, но има), лук, чесън, люти чушлета и зелени пиперки, червени няма, броколи, картофи и май това е. Имат едни краставици които са като тиквички - големи и безвкусни, бамя, боб, леща, ориз ... Инфото ми е от пазара, та може някой стоки да са вносни ...

Май това е. Като цяло не са много по земеделието. 

Искам да взема семена и да си занеса натам. Приемам всякакви преложения за семена който да взема и които според вас ще виреят там.

Приемам всякакви съвети за организиране на градината, за отглеждане на растения и т.н.

Иска ми се да занеса и калифорнийски червеи - там няма, но не знам как да стане ... Приемам съвети и за това ...

Ако на някой му се намира буркан червеи и има идея как да ги транспортирам ще съм благодарен за съвета и помощта.

Буркана с червеи си го плащам - ако цената е разумна разбира се ...

Та това е ... Помагайте ... Идеи, съвети, коментари .... всичко е добре дошло ...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

Мисля, че може да имаш проблем с червеите на митница. Този буркан би  изглеждал странно на рентген и вероятността да те търсят за физически контрол е реална :)

Провери фитосанитарните изисквания в Занзибар.За САЩ знам, че е забранено да се внасят семена, билки и подправки.

Но пък у нас спокойно си влизат семена от къде ли не 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kamen Angelov

Мисля, да ги пусна с основния багаж. С ръчния няма да стане.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лили*

ми, то и регистрирания багаж минава през рентген и при необходимост се отваря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kamen Angelov

ма там са по либерални ...:grin:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване