Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща в София, 2018

Среща в София, 2018  

11 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. Кога бихте предпочели да е срещата?

    • 24 или 25 февруари
    • 3 или 4 март
    • 10 или 11 март
    • Ще дойда когато и да е!


Recommended Posts

Лозан

И моите бяха толкова в диаметър. Някои дори по 4-5мм. от една круша. Присаждах на разцеп и на копулация. Пробвах и на кози крак, но от 3 ми се получи само 1. От дърво, което не е раждало съм чувал, че не се взима калем, но честно казано не мога да си обясня защо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да, така е, трябва да е плододавало. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

E, хайде сега, наспамихме, винаги мога да я отделя :D Важното е да се обменя информацията!

Моите калеми бяха всички под 5 мм. Това за плододаването не съм сигурен, че има логика... освен ако искаш да си сигурен какво ще излезе :D

33712889771_f7d39116b0_h_d.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

малко са ти дибелички усновити?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби, отдели я, когато решиш. :) Откога е снимката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Снимката е от 1 април 2017. Забележете, че калемите все още не са се развили особено и макар че пъпките са зелени, прихващането стана идеално... а март било късно...

Основите са дебели, защото такива има :) Това е една круша дивачка, която е била системно пасана от овце, а сега има 5 сорта круши на нея (2 от мен и 3 от комшията преди туй). Напр. клона най-горе в ляво е ашладисан преди 2-3 години - двете клончета, които стъчат от чукана са били също толкова тънки. Присадката е под кора, без да се прави "седло" на калема, само се подостря, не се цепи кората, а с тънко ножче се отлепя кората от клона и се бутва вътре калемчето и толкоз.

Хигиена не е съблюдавана, ръце кални, нож ръждив, болкит от мазна торба. Нямам време за хигиена.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

Поорязах малко калеми за Стендесто бг кръстоска слива кайсия и разни други,  степна вишна, бяла едра джанка, dwart cherry. Не знам обаче степната вишна как се размножава, ако някой има мерак да присажда ще донеса на срещата. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Калемите от степна вишна можеш да ги сложиш да се вкореняват спокойно. Струва ми се по-разумно, предвид че не се сещам на какво може да се присади. Аз много бих искал да имам степна вишна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

Вече са сложени за вкореняване, така че ако се прихванат, имаш я. Другото което съм писал за dwarf cherry е Tart Cherry (Dwarf) Meteor и е различно от степната вишна, поне като растение.

Та за кога ще е срещата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

До момента най-много гласове виждам за 10-11 март. Ако няма съществен обрат, май си остава за тогава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Наближава датата! Нека да уточним нещо, да видим дали ще има предпочитания.

Тъй като и двата дни ги дават сгодни за градинарство, предложението ми е да направим срещата да почва от 17-18:00 в неделя, да имаме всички и двата дни за работа. Тъй или иначе не се проточваме много, че да попречи на понеделника. Събота вечер е по-натоварено навсякъде, та не ви го предлагам.

Миналата година срещата беше от 13:00 в събота, като цялата група се събрахме от 15:00 нататък. Та нека това да бъде втората опция, събота от 15:00.

Пишете в идните ден-два кой как предпочита, ако има и други идеи, да знам за кога да чукна резервето.

---

Бележка под линия: има ли някой излишни семена кейл, да взема по една щипка от няколко сорта?

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Аз съм за събота след 15ч.

ПП Нямам кейл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Аз ако дойда, 17-18 часа в неделя ще е добре да тръгвам за Сливен. За това предлагам да е събота, без значение за час, или неделя но, до 17ч да сме изтрезнели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

С оглед добрата прогноза аз съм по-навит за вечерна среща. Без значение събота или неделя ще е.

И аз нямам кейл...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

ОК, тогаз за събота следобяд ша я направим, пък кой когато дойде. Утре имам път натам и правя резерве на 2 маси за 16:00 в събота, 10.03.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Аз се прибирам неделя привечер за съжале.:confused:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

На сбирката ще нося:

 

-семена от бяла акация от община Горна Малина

-малко жълъди от дъб брагун (от тракийския храм до Старосел) 

-висок тагетес 

-нисък тагетес, различни цветове

-розов и бял космос (крадени са и за това се хващат идеално!)

-ипомея (Ipomoea) - лилаво грамофонче (катерлива гад, не знам от къде дойде)

-валериана, купешка (за котки)

-царевица -от леля ми

-нисък боб (пешак)-от леля ми

-смилянски боб

-тиква хокайдо (има интересен вид, но не е вкусна)

-адски люта чушка "Везана пиперка" (така й казват в Сърбия) или "прътената" (така е позната в северозападна България) - мое производство със семената от Стефан

-друга дребна червена люта чушка от с. Негован

 

Забравих да напиша какво търся: годжи, лавандула, ехинацея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
Отговорено (Редактирано)

В събота сутрин, преди сбирката, ще ходя до селото и мога да отрежа пръчки от къпина без бодли. Който иска да ми пише на лични.

Работата е там, че не знам дали сега е подходящо време за рязане. Който разбира да се обади дали има смисъл от занятието по това време, както и да даде някакви указания.

IMG_20180311_172806.jpg

IMG_20180311_172901.jpg

Редактирано от Теди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Лавандула от резници ще се хване ли? Мога да нарежа малко. Годжи - да откопая и донеса вкоренените? Ехинацея имам купени семена, няма да ги ползвам всичките. Къпини без бодли бих опитала един-два резника. Хем няма да попречим на къпините, хем ще опитаме дали биха се хванали. Да нарежа ли от асмата Болгар? От царевицата искам няколко зрънца. Ще сея от моите, купих нови, но не пречи да има още видове. Мога да донеса разсад марули, ако някой проявява интерес.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

До колкото знам лавандулата най лесно от резници се хваща? Мога да донеса луковички от чесън (китайски чесън, първо българско ултра мега био поколение) ако някой иска, май друго интересно нямам. Алис, асма може да взема и царевица ако някой има за даване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване