Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ivaylo Bogomilov

Жив плет

Recommended Posts

Боби Димитров
преди 1 час, алина написа:

Защо? При мен цяло лято цъфтят, не по лошо от розите. Обожавам ги, като розите.

Може би е от сорта - другото лято ще се радвам ако покажеш снимки като почнат и приключват цъфтежа. Пък нататък, като имаме преден двор с декоративни растения, може и някой калем да пратиш ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 4 часа, Боби Димитров написа:

Може би е от сорта - другото лято ще се радвам ако покажеш снимки като почнат и приключват цъфтежа. Пък нататък, като имаме преден двор с декоративни растения, може и някой калем да пратиш ;)

Добре. От хибридни имам 4 сорта. От сирийските са 3. Има тревовиден един Луна. Обещаха ми семена от тревовиден жълт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Нагледах си елеагнусите и новините са по-скоро положителни. Едно от притесненията ми беше, че, понеже са вечнозелени, при много ниски температури в моите условия биха могли да си изгубят листата и евентуално плодовете. Очаквах проблеми при под минус 15, ако не и по-малко. Температурата падна до -17,5, и достигна близо -15 няколко пъти в последната седмица. И пораженията по листата на елеагнусите ебингеи и пунгенс са не повече от десет-двайсет процента (леко покафеняване от мраза). Ето малък elaeagnus ebbingei "Compacta":

Photo0218.thumb.jpg.a64aa81549f42c956550b5b06768480a.jpg

А това е elaeagnus pungens "Maculata" или "Aurea" (вариегатен):

Photo0219.thumb.jpg.b1bd78a7c3d977171a7842d164706eef.jpg

А по-големите ебингеи са съвсем добре:

Photo0220.thumb.jpg.eab4210b2e666ac58d99346cd8ac7e4e.jpg

Тъй че ако държи до -18 почти без проблеми, това е обнадеждаващо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Имам нещо подобно, високо към 1,5  и широко някъде толкова, не знаех названието, подарък, като вечно зелено без бодли, , но по листата прилича  на elaeagnus  Расте в сянка на оградата. Взех издънки от него.От 3 само едната прихвана. Нито веднъж не цъфтяло, реших, че заради сянката.

Резниците за градински хибискус( за жив плет) се правят през пролетта,  след средата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Гуми бери някой опитвал ли е?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 21.01.2021 г. at 14:43, Славянски написа:

Нагледах си елеагнусите и новините са по-скоро положителни. Едно от притесненията ми беше, че, понеже са вечнозелени, при много ниски температури в моите условия биха могли да си изгубят листата и евентуално плодовете.

Всъщност по-големият проблем се оказа, че, бидейки вечнозелени, пострадаха от животни зимата, когато няма друга зеленина. На практика от четири растения ebbingei и pungens само едно ми е живо, другите според мен приключиха. Опасани листата два пъти и дотам. Мъчиха се, дори останалото е на размер какъвто беше при посаждането. Ако ги бях защитил по-добре, можеше да е успешен опитът. При баща ми боднахме едно и стана голям храст. А гледам и, че разсадника, от който ги взех - Интродукция - вече не продава на дребно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Какъв вид е това при баща ти? Ако е голям храст, не виждам проблем да се хванат 200-300 резника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Elaeagnus ebbingei обикновен е, с тъмнозелени листа. Засега не е плододавал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване