Sam Vgorata

Дворче в Локорско

18 мнения в тази тема

Здравейте !

Чета отдавна с интерес какво се случва тук при вас и мисля че дойде време да се представя.

Казвам се Краси и си мечтая за чиста храна и чист живот :) Преди две години си купихме местенце 500 квадрата в село Локорско и до сега се постарах да създам някои базови условия за пресиване и тн. Успоредно се гъбарках с една повдигната леха 7х1,5 м. Хапнахме доматки ,репички , но мисля че дойде време да направя истинска градинка.

Напълно начинаещ градинар съм и ще съм благодарен за съвети и помощ. Аз пък мога да съм полезен на някого със заварки, конструиране на разни неща от дърво и метал ,всякаква хамалогия а имам и пикапче (Рено Канго) за човеци и багажи :) Ще се радвам да се запознаем и каня всички желаещи на по чай , бира и тн да полафим в Локорско.

Тези дни ще направя и снимки на дворчето за да покажа.

А това  долу е едно старо желязно бунгало което наследих от предишните собственици. Използвах конструкцията и го преработих в Tiny house 38 квадрата.

Снимката е стара ,но показва на къде се движат нещата.

Поздрави на всички!

25855650_203135230260000_1713100517_o (1).jpg

25674730_203135250259998_1486043367_o.jpg

11 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, обожавам дървени конструкции :)

Добре дошъл от мен и да... Много съм навит за обмен по селски с всички от форума. Много пъти е ставало въпрос и всеки от нас е отправял покана към съфорумците. Проблемът според мен е, че повечето от нас са уикенд градинари и едва смогват със своите работи, та не остава време за гостуване. Все пак си мисля, че при една стройна организация и с планирана дейност, така че да свършим работа на конкретното място и на по-късен етап това да се случи и в нашите дворове, така няма да имаме чуството, че заради няколкото разходки сме забатачили работата на своите ранчота ;)

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

С какво си импрегнирал дървото? От какво дърво е верандата?

Желязната конструкция е скрита зад дървото или...?

Хубаво е, че можеш да работиш и с дърво и с желязо. Можеш да си направиш каквото решиш. :)

Изглежда озеленено. Харесвам малки дворове, защото всичко се изстисква максимално от тяхи се радваш на всяко кътче в него.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бунгалото беше направено от метални профили и представете си.....стените от железни, панелни радиатори :) Много масивна изработка хахахахха. Затова решиш да се възползвам и да не я събарям. Облицовах вътрешно с каменна вата и дърво а външно само с дърво. Нова дограма ,ламаринен покрив и готово. Зимата е топло а лятото хладно благодарение на ватата и дървото.  Всички дъски са от палета. Термично обработени,иглолистни палета за печатарска хартия. Стените външно са обработени с ленен безир и мисля да не нанасям нищо повече за да си стареят на воля. С верандата направих грешка да я намажа с каквото имах подръка а именно БГ яхтен лак. Напука се и ще го махам. Пробвах едни немски масла  OSMO на растителна основа и натурални парафини и мисля че няма по-добро за външна и вътрешна употреба.Попива дълбоко и не се напуква. Та ще шлайфам и импрегнирам пак лятото.

Доволен съм че труда и материалите вложени от дядото от който го купихме не отидоха на вятъра. А и по груби сметки е 80 процента от рециклирани материали :) 

5 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и от мен! Най се кефя на хора, които могат нещо, което аз не мога :) Респект за бунгалото, ако някой ден успея да сътворя нещо такова с ръцете си, ще мога да си умра спокоен! Без връзка, но трябва да ми кажеш кой внася хартията на такива перфектни палета. Как пък едно читаво пале не е дошло при нас за 20 години, пууу!

Някаква мембрана сложи ли при ватата, притеснява ме леко това вата върху желязо, а конденз?

Прочее, Виктор живее в Локорско (vikborikin е тук)!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Боби. Палетата са от скъпа печатарска хартия . Пристига перфектно опакована. 

А за стените...след метала има шпертплат после вата и накрая пак шпертпат. Нещо като вътрешен сандвич. Незнам дали е технологично правилно , но за сега няма следи от влага. 

преди 55 минути, Боби Димитров написа:

Добре дошъл и от мен! Най се кефя на хора, които могат нещо, което аз не мога :) Респект за бунгалото, ако някой ден успея да сътворя нещо такова с ръцете си, ще мога да си умра спокоен! Без връзка, но трябва да ми кажеш кой внася хартията на такива перфектни палета. Как пък едно читаво пале не е дошло при нас за 20 години, пууу!

Някаква мембрана сложи ли при ватата, притеснява ме леко това вата върху желязо, а конденз?

Прочее, Виктор живее в Локорско (vikborikin е тук)!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, добре дошъл! С твоите умения сигурно не скучаеш. :) Ще обменяме опит, макар че никога няма да стана заварчик, нито ще работя с дърво, но така е думата. Имаме нужда от превоз на багаж и уж намерихме транспорт, все още нищо не сме направили по въпроса, защото не е спешно. Много хубави снимки на бунгалото! Нямам представа колко е добра технологията за изпълнението, но изглежда много добре на фона на дърветата, вписва се перфектно! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Alys:smile:

Ако имате нужда от пикапа пишете. Споделяне на ресурсите му е майката :smile:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и поздравления за резултата. Аз също ползвам продуктите на OSMO, не са евтини, но резултатът е несравним. Имам пергола импрегнирана с малса на OSMO и вече 6 година не е мръднала.

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OSMO са дооста добри. Въобще маслата са много по-добри от лаковете според мен. Безира го слагам към маслата и него. Преди 4 години слагах с един приятел декинг от термично обработена лиственица и човекът, за да спести, не си взе масло, както му предложихме, а Danish Oil някво си, което не е масло, а си е лак. Еми на следващата година вече беше посивял декинга, дори на места, на които не се стъпва...

Относно дървено-металната структора... Аз имам опасението, че от вътре (през зимата) и отвън (през лятото, АКО се ползва климатик), ще се образува конденз... Особено, ако металната конструкция е плътна. Ако не се топли или охлажда вътре, няма ядове, но това е малко вероятно. Кондензът и въобще водата е колкото жизнено важна, толкова и проблем в строителството.

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, при мен не идват такива палета от луксозна хартия.

Форматите на палетата от хартия са най-общо: 70/100, 60/90 и 50/70, като са сковани от тънки и различни по широчина дъски, които отгоре на всичко са и тънки. Да не говорим и че повечето са захванати към трупчетата си с дълги извити пирони, които се махат трудно. Рядкост е да има такива със скоби. Палетата аз ги ползвам за някоя друга пейка, колибка за куче, компостер и кофраж. Останалото е за горене. Де да имах и аз толкоз палета, с които да скова цяла къща. :Д

Единствено европалетата са с дебели дъски, но те не се ползват за хартии, защото са с по-голям размер.

ОСМО май е доста скъпо масло. Има разни варианти на направи си сам с ленено масло, борова смола и восък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То варианти има, ама суровините са кът, времето - ептен! Аз взех варено ленено и вакса и байц от Вальо Крафтсмена и съм доволен. За голяма площ вероятно ще дойде бая... Иначе Осмото са наистина добри, но бих предпочел да подпомогна родното производство!

И при нас като изнасяме продукция палетата са винаги мега недъгави. Честно казано, дори като ходя по Анталис, Принталукс, Директа и тн, и там не съм виждал такива качествени палета, а че и в такова количество! То едно такова пале спокойно може да струва 20 лв, готова мебел! Виж колко са равни и без чепове дъските!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Лозан написа:

Относно дървено-металната структора... Аз имам опасението, че от вътре (през зимата) и отвън (през лятото, АКО се ползва климатик), ще се образува конденз... Особено, ако металната конструкция е плътна. Ако не се топли или охлажда вътре, няма ядове, но това е малко вероятно. Кондензът и въобще водата е колкото жизнено важна, толкова и проблем в строителството.

Рабирам. Металната конструкция не е херметична и има леки пролуки. Не се налага да слагаме климатик защото си е хлад лятото а зимата една малка печка на дърва прави Африка. Прави сте за палетата че са находка. Попаднаха ми случайно и купих една камара  по петаче бройката. Няма повече за съжаление....

Но това са подробности...по важни са градинките :) Чакам с нетърпение сезона.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко снимки от днес и няколко по-стари. По-късно ще напиша и малко информация за това какво съм направил и какво предстои.

DSCN4411.JPG

DSCN4409.JPG

DSCN4408.JPG

DSCN4404.JPG

DSCN4370.JPG

DSCN4372.JPG

DSCN4375.JPG

DSCN4377.JPG

DSCN4379.JPG

DSCN4380.JPG

DSCN4388.JPG

DSCN4392.JPG

DSCN4393.JPG

DSCN4395.JPG

DSCN4397.JPG

DSCN4399.JPG

RSCN4328.JPG

DSCN4344.JPG

DSCN4315.JPG

DSCN4347.JPG

DSCN4349.JPG

DSCN4308.JPG

DSCN4366.JPG

10 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мега мераклийската работа, поздравления, изпълни ми се душата! Задържащите стенички, мивката, пътечките, лехата, асмата, всеки детайл е изпипан до СА-ВАР-ШЕН-СВО! :D Толкова подреден двор никъде не съм виждал, евала!

4 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естет :)

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :smile:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще копирам БобитУ "СА-ВАР-ШЕН-СВО!" :smile:  .... много ми харесват снимките с птиците и кучо :wub:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.