Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Sam Vgorata

Дворче в Локорско

Recommended Posts

Sam Vgorata

Здравейте !

Чета отдавна с интерес какво се случва тук при вас и мисля че дойде време да се представя.

Казвам се Краси и си мечтая за чиста храна и чист живот :) Преди две години си купихме местенце 500 квадрата в село Локорско и до сега се постарах да създам някои базови условия за пресиване и тн. Успоредно се гъбарках с една повдигната леха 7х1,5 м. Хапнахме доматки ,репички , но мисля че дойде време да направя истинска градинка.

Напълно начинаещ градинар съм и ще съм благодарен за съвети и помощ. Аз пък мога да съм полезен на някого със заварки, конструиране на разни неща от дърво и метал ,всякаква хамалогия а имам и пикапче (Рено Канго) за човеци и багажи :) Ще се радвам да се запознаем и каня всички желаещи на по чай , бира и тн да полафим в Локорско.

Тези дни ще направя и снимки на дворчето за да покажа.

А това  долу е едно старо желязно бунгало което наследих от предишните собственици. Използвах конструкцията и го преработих в Tiny house 38 квадрата.

Снимката е стара ,но показва на къде се движат нещата.

Поздрави на всички!

25855650_203135230260000_1713100517_o (1).jpg

25674730_203135250259998_1486043367_o.jpg

  • Харесвам 15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ммм, обожавам дървени конструкции :)

Добре дошъл от мен и да... Много съм навит за обмен по селски с всички от форума. Много пъти е ставало въпрос и всеки от нас е отправял покана към съфорумците. Проблемът според мен е, че повечето от нас са уикенд градинари и едва смогват със своите работи, та не остава време за гостуване. Все пак си мисля, че при една стройна организация и с планирана дейност, така че да свършим работа на конкретното място и на по-късен етап това да се случи и в нашите дворове, така няма да имаме чуството, че заради няколкото разходки сме забатачили работата на своите ранчота ;)

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Добре дошъл!

С какво си импрегнирал дървото? От какво дърво е верандата?

Желязната конструкция е скрита зад дървото или...?

Хубаво е, че можеш да работиш и с дърво и с желязо. Можеш да си направиш каквото решиш. :)

Изглежда озеленено. Харесвам малки дворове, защото всичко се изстисква максимално от тяхи се радваш на всяко кътче в него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Бунгалото беше направено от метални профили и представете си.....стените от железни, панелни радиатори :) Много масивна изработка хахахахха. Затова решиш да се възползвам и да не я събарям. Облицовах вътрешно с каменна вата и дърво а външно само с дърво. Нова дограма ,ламаринен покрив и готово. Зимата е топло а лятото хладно благодарение на ватата и дървото.  Всички дъски са от палета. Термично обработени,иглолистни палета за печатарска хартия. Стените външно са обработени с ленен безир и мисля да не нанасям нищо повече за да си стареят на воля. С верандата направих грешка да я намажа с каквото имах подръка а именно БГ яхтен лак. Напука се и ще го махам. Пробвах едни немски масла  OSMO на растителна основа и натурални парафини и мисля че няма по-добро за външна и вътрешна употреба.Попива дълбоко и не се напуква. Та ще шлайфам и импрегнирам пак лятото.

Доволен съм че труда и материалите вложени от дядото от който го купихме не отидоха на вятъра. А и по груби сметки е 80 процента от рециклирани материали :) 

 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Добре дошъл и от мен! Най се кефя на хора, които могат нещо, което аз не мога :) Респект за бунгалото, ако някой ден успея да сътворя нещо такова с ръцете си, ще мога да си умра спокоен! Без връзка, но трябва да ми кажеш кой внася хартията на такива перфектни палета. Как пък едно читаво пале не е дошло при нас за 20 години, пууу!

Някаква мембрана сложи ли при ватата, притеснява ме леко това вата върху желязо, а конденз?

Прочее, Виктор живее в Локорско (vikborikin е тук)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Благодаря Боби. Палетата са от скъпа печатарска хартия . Пристига перфектно опакована. 

А за стените...след метала има шпертплат после вата и накрая пак шпертпат. Нещо като вътрешен сандвич. Незнам дали е технологично правилно , но за сега няма следи от влага. 

преди 55 минути, Боби Димитров написа:

Добре дошъл и от мен! Най се кефя на хора, които могат нещо, което аз не мога :) Респект за бунгалото, ако някой ден успея да сътворя нещо такова с ръцете си, ще мога да си умра спокоен! Без връзка, но трябва да ми кажеш кой внася хартията на такива перфектни палета. Как пък едно читаво пале не е дошло при нас за 20 години, пууу!

Някаква мембрана сложи ли при ватата, притеснява ме леко това вата върху желязо, а конденз?

Прочее, Виктор живее в Локорско (vikborikin е тук)!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Краси, добре дошъл! С твоите умения сигурно не скучаеш. :) Ще обменяме опит, макар че никога няма да стана заварчик, нито ще работя с дърво, но така е думата. Имаме нужда от превоз на багаж и уж намерихме транспорт, все още нищо не сме направили по въпроса, защото не е спешно. Много хубави снимки на бунгалото! Нямам представа колко е добра технологията за изпълнението, но изглежда много добре на фона на дърветата, вписва се перфектно! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Благодаря Alys:smile:

Ако имате нужда от пикапа пишете. Споделяне на ресурсите му е майката :smile:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ivaylo Bogomilov

Добре дошъл и поздравления за резултата. Аз също ползвам продуктите на OSMO, не са евтини, но резултатът е несравним. Имам пергола импрегнирана с малса на OSMO и вече 6 година не е мръднала.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

OSMO са дооста добри. Въобще маслата са много по-добри от лаковете според мен. Безира го слагам към маслата и него. Преди 4 години слагах с един приятел декинг от термично обработена лиственица и човекът, за да спести, не си взе масло, както му предложихме, а Danish Oil някво си, което не е масло, а си е лак. Еми на следващата година вече беше посивял декинга, дори на места, на които не се стъпва...

Относно дървено-металната структора... Аз имам опасението, че от вътре (през зимата) и отвън (през лятото, АКО се ползва климатик), ще се образува конденз... Особено, ако металната конструкция е плътна. Ако не се топли или охлажда вътре, няма ядове, но това е малко вероятно. Кондензът и въобще водата е колкото жизнено важна, толкова и проблем в строителството.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

За съжаление, при мен не идват такива палета от луксозна хартия.

Форматите на палетата от хартия са най-общо: 70/100, 60/90 и 50/70, като са сковани от тънки и различни по широчина дъски, които отгоре на всичко са и тънки. Да не говорим и че повечето са захванати към трупчетата си с дълги извити пирони, които се махат трудно. Рядкост е да има такива със скоби. Палетата аз ги ползвам за някоя друга пейка, колибка за куче, компостер и кофраж. Останалото е за горене. Де да имах и аз толкоз палета, с които да скова цяла къща. :Д

Единствено европалетата са с дебели дъски, но те не се ползват за хартии, защото са с по-голям размер.

ОСМО май е доста скъпо масло. Има разни варианти на направи си сам с ленено масло, борова смола и восък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

То варианти има, ама суровините са кът, времето - ептен! Аз взех варено ленено и вакса и байц от Вальо Крафтсмена и съм доволен. За голяма площ вероятно ще дойде бая... Иначе Осмото са наистина добри, но бих предпочел да подпомогна родното производство!

И при нас като изнасяме продукция палетата са винаги мега недъгави. Честно казано, дори като ходя по Анталис, Принталукс, Директа и тн, и там не съм виждал такива качествени палета, а че и в такова количество! То едно такова пале спокойно може да струва 20 лв, готова мебел! Виж колко са равни и без чепове дъските!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata
преди 4 часа, Лозан написа:

 

Относно дървено-металната структора... Аз имам опасението, че от вътре (през зимата) и отвън (през лятото, АКО се ползва климатик), ще се образува конденз... Особено, ако металната конструкция е плътна. Ако не се топли или охлажда вътре, няма ядове, но това е малко вероятно. Кондензът и въобще водата е колкото жизнено важна, толкова и проблем в строителството.

Рабирам. Металната конструкция не е херметична и има леки пролуки. Не се налага да слагаме климатик защото си е хлад лятото а зимата една малка печка на дърва прави Африка. Прави сте за палетата че са находка. Попаднаха ми случайно и купих една камара  по петаче бройката. Няма повече за съжаление....

Но това са подробности...по важни са градинките :) Чакам с нетърпение сезона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Ето малко снимки от днес и няколко по-стари. По-късно ще напиша и малко информация за това какво съм направил и какво предстои.

DSCN4411.JPG

DSCN4409.JPG

DSCN4408.JPG

DSCN4404.JPG

DSCN4370.JPG

DSCN4372.JPG

DSCN4375.JPG

DSCN4377.JPG

DSCN4379.JPG

DSCN4380.JPG

DSCN4388.JPG

DSCN4392.JPG

DSCN4393.JPG

DSCN4395.JPG

DSCN4397.JPG

DSCN4399.JPG

RSCN4328.JPG

DSCN4344.JPG

DSCN4315.JPG

DSCN4347.JPG

DSCN4349.JPG

DSCN4308.JPG

DSCN4366.JPG

  • Харесвам 14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Мега мераклийската работа, поздравления, изпълни ми се душата! Задържащите стенички, мивката, пътечките, лехата, асмата, всеки детайл е изпипан до СА-ВАР-ШЕН-СВО! :D Толкова подреден двор никъде не съм виждал, евала!

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Естет :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Благодаря :smile:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

ще копирам БобитУ "СА-ВАР-ШЕН-СВО!" :smile:  .... много ми харесват снимките с птиците и кучо :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Мнооооого ми харесва дворчето! Изпипано до последния детайл! Гредите по двора обработени ли са с нещо и под настилката на пътечката има ли някаква мембрана или е директно върху пръстта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Благодаря :) Редите всъщност са 50 годишни траверси. Твърда дървесина. Под камъетата има мучлираща материя.70 кинта материята , 40 за 5700кг филц и 30 кинта транспорт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване