Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

16 личностни типа

Recommended Posts

Боби Димитров

https://www.16personalities.com - има и версия на български

Направете теста и пишете отговор в темата с резултата ви :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Така, като гледам май единственото общо м/у нас е любовта към градината :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Принципно колкото по-разнородна е една група, толкова по-добре!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Понеже имаме доста нови регистрации, реших да вдигна тази тема ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Много благодаря за което. Стана ми интересно и реших да направя теста отново, като този път се изкарах Virtuoso (ISTP-t). Мисля да потретя след известно време, когато съвсем съм забравил какво съм отговорил. Иначе и двата пъти се опитах да съм максимално честен. Което само потвърждава мнението ми за достоверността на този тип тестове.

Интересно ми е и за другите, които вече са го правили - дали някой ще успее да повтори резултата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Хм, пак ме изкара адвокат. Предния път го взех на английски, а сега нарочно го минах на български. 

https://www.16personalities.com/bg/личностен-тип-infj

 

А ти май не си бил честен при отговорите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
GreenParadise

Интроверт 51%. Медиатор. Дипломат :yum:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Хм, благодаря, че повдигна темата, не я бях видяла. 

Екстраверт, 81%, Треньор 

https://www.16personalities.com/bg/личностен-тип-enfj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Повторих теста и излезе, че съм “АКТИВИСТ” (ENFP-T). Истината е някъде там... :) между артист и активист. Може би преводът не е точен (активист?). 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Кратка предистория. Доста години назад във времето, моя позната, запалена по Фройд и Юнг, ми даде да направя адаптиран от руски език тест с около 300 въпроса, който (както разбрах в по-късни години) е бил нещо като подробен прототип на този, който обсъждаме в темата тук. В зората на интернетя личностните тестове бяха една зарибявка, тогава си правих PersonalDNA тест всяка година по рождения ми ден, ей тъй, за кеф.

Своевременно разбрах, че този типов тест по Юнг бил станал стандартен инструмент при наемане на хора в САЩ, а мои познати в HR сферата в BG ми споделиха, че и тук се ползва и дори има такъв тип проверка - питат те какъв тип си и на по-късен етап ти дават да направиш теста за сравнение.

Аз съм го правил няколко пъти с еднакъв резултат, вкл. сега го направих и на български.

Основното при този тип тестове е, че на всеки въпрос е добре да се опитва човек да отговори не по настроение. Което е доста трудно - не е въпрос на честност, а на емоция. Понякога като ми е прекипяло или обратно, мега разплуто, мога да съм склонен да пусна повече нишан в една или друга посока, но така няма особен смисъл да се тества. И втората важна бележка е, че като цяло тестът дава по-точен резултат ако се избират по-крайни отговори. В друг вариант на теста, който съм правил онлайн, стъпките (скАлата) са само 4 и няма "средна" (сива/неутрална), както е тук.

Та в крайна сметка реших да го пусна във форума, основно защото тогава имаше някакви напрежения и ми се видя като интересен начин за разсейване, а защо не и за опознаване. Прочее, основния провокатор беше Георги, както обикновено :D или поне докато е в сегашния си далече-от-градина-без-име астрален период, в който благите слова, учтивите отговори и снимките на цветя и котки бяха заменени от... други работи. Тъй че и аз благодаря :D

----

ps: Алис, ENFP-T и ESFP-Т (предишния ти резултат) са доста близки като типове, както си личи и от сигнатурите им.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Благодаря отново на Боби за загрижеността към мен :) Линка към ФБ-поста, който беше пуснал е изтрит, тъй като не искам ФБ профила ми да се свързва с този тук, но ако държите да знаете какво беше написано, ето го : " Касна дерета зам4а ада набаска, бе, кретени?"

За теста : По-важните и по-съществените параметри за специалистите, които мерят подобни тестове, са 5-те процентни скали, които те измерват, а не крайния 'типологичен' калъп, който е предназначен по-скоро към правещите го, а като се има предвид позитивистичните описания на всеки тип, които включват главно качества, но не и недостатъци - и към тяхното самочувствие. Като изключим другите несигурни параметри, най-проблемното в този тип тестове за мен лично е, че типологизират по-скоро личната самооценка на индивида, а не обективните личностови характеристики, които могат да бъдат измерени само от външен наблюдател, който пряко оценява действията на обекта на изследването, без неговото знание.

Сетих се, че някой се е сетил да си зададе по-горния въпрос и преди мен и открих това :

Цитат

A study found after a five-week gap between tests, half of the people got a new type the second time. But, reliability does improve if psychologists use a numeric score instead of a category. For example, saying someone is "56 percent extroverted" conveys more reliability and validity since most people aren't extreme extroverts or introverts; they fall somewhere along the middle.

Но ако Боби все пак държи да ми направи психологически профил и да оцени качествата ми, призовавам да се опита да го направи някой път на чаша бира в приятна обстановка, а не по такъв подмолен (и недостоверен) начин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Повторих теста: "Вашият личностен тип е: “Логик” (INTP-a)"
Със сигурност тестовете не са 100% надеждни, има и много хора които не познават себе си.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Би ми било интересно някой да направи теста, като отговори така, както предполага, че ще постъпя. Оф, много ясна мисъл :) ! Като страничен наблюдател да ме тества, отговаряйки вместо мене. Като чета личностните типове, повече се разпознавам като артист. Стори ми се, че отговарях доста крайно днес. Но наистина двата типа са сходни. Искаше ми се точно сигнатурите да разтълкувам, но съм с пусната преводачка на телефона и никакъв шанс. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Алис, това за да може да стане, трябва да познаваш отсрещния човек изключително добре. Аз го тествах с жената и в голяма степен познах, една буква се разминах само... а тя позна за мен дори без да прави теста от мое име, като само й изброих 16те типа :D Винаги си спомням за мъдростта на отец Кирил, който казва - като спорим с жената и сме на различно мнение, правата е тя! Но ако спорим и излезем на едно мнение - правият съм аз!!!

Та тъй де, по форумни и чат познанства не стават нещата, аз за мнозинството от въпросите не съм сигурен и най-добрите ми 2-3 приятели какво биха казали, какво остава за други хора...

А съкращението се извежда от тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Myers–Briggs_Type_Indicator#Four_dichotomies

Introversion/Extraversion и Perception/Judging

Intuition/Sensing и Feeling/Thinking

ENFP = Екстровертен интуитивен чувстващ възприятчик :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Protector / Assertive Defender (ISFJ-A)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
беля

Ха, и аз се оказах Advocate (INFJ-A) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

INFJ-T.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Направих теста. Изкара ме медиатор (INFP-T). Почти във всички категории резултатът ми е около 50 процента. Най-много е "разсъдлив" с 56, "интуитивен" с 55, "интровертен" 54, "търсещ" 53. И последното - "принципи" 51 срещу "логика" 49. Доста средно положение. Ще прочета подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Да, защото доста от отговорите ти са били по-близки до неутралните, затова си в доста средно положение, @Славянски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 14 минути, Миленка® написа:

Да, защото доста от отговорите ти са били по-близки до неутралните, затова си в доста средно положение, @Славянски

Напротив, само един неутрален отговор. Имаше и голямо, и средно кръгче немалко, но така излезе. Според мен средно кръгче бяха доста повече от малко кръгче (което е към неутралното). Може да се кажа, че съм балансирана личност сигурно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване