Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Свилена

Опит за дворче и градина

Recommended Posts

Варела
Отговорено (Редактирано)
преди 10 минути, Боби Димитров написа:

Не знам и аз, но ми изглежда плашещо, защото предполагам, че това е почвата с насипана тор...

Като гледам последната снимка си НАБИВАМ в кухата глава по-малко да се оплаквам, щото при мен и в Остро и на Беломорски и дори горе на Лясково дворчетата са обработвани и пръстта е тъмносива към чернееща.. да ме прощава Свилена, но това на снимката като текстура и цвят ми мяса на купчината с керпич, която бяхме струпали като бутнахме срутилия се дувар..

Редакция: обработвани = яко торени всяка есен с кравешка тор

Редактирано от Варела
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого
На 3/30/2018 at 18:04, Свилена написа:

Почвата ни е  толкова глинеста , че мога да започна производство на гювечи

Точно почвата ще да е...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

На тяхно място бих засипал абсолюто всичко с 15см талаш, треви, слами, чкч тор и да чакам с нетърпение да изгние и да влезе в земята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Свилена

Да , хора , това е почвата с насипан малко компост :)

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Свилена

Имам питанка за новия "проект подправки ". Сковахме едни дъски задигнати от земята , ето така :

20180417_162350.thumb.jpg.bda6d57b447b9aefbe241c9d68393682.jpg

 

Мисля в него да преместя подправките , които засадих тук

20180417_162417.thumb.jpg.08fa9e08943d2bd338b616c5235b61cf.jpg

Вляво е мента ( това със сигурност поникна ) , вдясно е магданоз ( неам идея тез тревички дали са магданоз ) :)

и тук :

20180417_162424.thumb.jpg.96be9a88dff180961f14c4825deddfce.jpg

ляво - риган , дясно - босилек

Та въпросът ми е : дали трябва в задигнатото място ( почвата я донесе един познат , не е от жьлтеникаквата глина) да сложа дъски за разделяне на растенията ..дъски между пръстта , или просто в 4 зони да ги набоцкам когато поотраснат ? Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ъъъъмиии на първото сандъче в ляво е магданоз и може би някой сред него. В дясно е детелина и щир. На второто сандъче в ляво може би имаш една мента или 2 риган, а в дясно има малко босилчета и щир и живовляк и поветица.

Дъски не ти трябват, изчакай да станат по 5-6 см високи и разсаждай, обаче да знаеш, че сенникоцветните (моркови, магданоз, кориандър и тн) не се радват особено на местене, защото са с дълбок прав корен.

И си намери някой комшия, който има риган, мента, мащерка, маточина и прочее многогодишни билки да ти резне по една лопата от коренищата, че с тия семена... ;)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Свилена

Ама как ?? :( Аз им сложих табелки даже , схема има ..добре гат пораснат ще решим кво да скубем :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби е прав - в първото съндъче отляво е магданоз.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Свилена

ами да , сигурно съм разменила табелките , откъснах , помирисах  -  магданоз :) Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Свилена

Здравейте , отдавна не съм писала тук ..За мен тази година си беше пълен погром .макар, че вложих доста повече усилия от иналите години резулатат беше повече от отчайващ .

Доматите , които тръгнаха добре като разсад, след валежите юли месец ( по 3-4 пъти на ден ) се разболяха тотално - буквално една салата само изядихме . Оказа се, че черитатата бяха най-неподатливи на болести и влага  -  поне черита хапнахме малко . Всичко друго беше крах.  Освен тези в нашия двор се опитах да садя и в друг двор , с малко по- неглинеста почва ( 30 корена домати и 30 корена чушки ) , изядохме 1 чушка и 1 домат от това място . Тази година за нашия район беше ужасна , не само при мен. Повечето хова си изринаха корените с доматите из основи още началото на август - просто се виждаше, че няма смисъл от ккавито и да било усилия повече ( всички болни ).

Хубавите неща са, че юката цъфна за първи път откакто сме в къщата и беше доста красива и кичеста

5bc353dbdd335_20180623_1210241.thumb.jpg.b0517729b36d5d2892a5113f4ccce7fa.jpg

И отгледах босилек висок метър и толкова миризлив :

5bc3541e9b0b6_20181014_1726091.thumb.jpg.7a6c334622fb0fcaf429bc2197f85c60.jpg

Лошите новини са , че и по нашия край се появи молеца ( преперудата по чемшира ) , всички почти загинаха. Успях да спася нашия с много мъки , но е доста поизяден и грозноват на места , та питанакта ми е сега ли да орежа изсъхналото или на пролет

5bc35458db3f9_20181014_1726391.thumb.jpg.23c17e085128c439c61950beca4c47a8.jpg

Няма да се откажа от второто място, на което гледах зеленчуци и догодина пак ще опитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Орязох моя чемшир от дъно, всичко изгорих, не знам дали ще поникне напролет и дали ще го задържа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване