Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Оптимални температури при ранния разсад

Recommended Posts

Гого

Напоследък чета в чата и темите, че разсадите се изнасят по стълбищата на студено, да не се издължава, закалява може би... Но ми е интересно, в цифри, какви са препоръчителните температури в различните стадии и границите различни ли са при отделните зеленчуци.

Понеже аз използвам външната оранжерия за разсад с терморегулатор, ще ми е много полезно да знам, какви температури да поддържам за другата година. 

Предполагам, даже са разлини за през деня и нощта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Тук има минимална и оптимална температура за поникване на разни семена:   http://www1.agric.gov.ab.ca/$department/deptdocs.nsf/all/agdex1203

Обикновено след като поникнат е добре температурата да се намали с няколко градуса, съответно осветеността да се увеличи.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Важно е нощната температура да не е над 15 градуса, иначе много прорастват повечето разсади, т.е. 12-15 трябва да е оптимално ако говорим за домати и чушки и краставици, за зеленчук може и под 10.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ето защо в оранжерията всичко се развива добре. Сега разбрах, благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване