Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Venetka

Охх, ще мъча врата по врата. Сега да свърша с градината и разните му там спешни неща и ще ги подкарам. Все нещо ще направя, че така ми вадят очите вече незнайно колко време. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Само искам да предупредя, че не се знае какво ще се появи отдолу след като се свали боята. Материалът не се подбира да изглежда добре, ако вратата е предвидена да се боядисва, може да се появят чепове, кръпки и други дефекти. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova

Моля за помощ! Търся майстори за реновиране / ремонт  / на покрив на къща и плевня спроени 1945г. Искам да запазя старата контрукция на покрива, която е с греди и летвички. Получихме оферти да разпокрием всичко и да изградим нов покрив отново, а пък за плевнята да не говорим  - съвета е да я бутнем. Не мога да покажа снимки но при възможност ще го направя, те са сръвнително поддържани и на къщата покрива още не тече, на плевнята има няколко спукани керемиди. не искаме да се разделяме с дяланите греди, които с много малки изключения са здрави и с тази уникална кунструкция. Преди 10 години са правени маиите /не знам как се казва това по-друг начин / и е правен лек ремонт по стария начин. Уви тези хора, които правиха ремонта не са между живите и от тук идва проблема. Става на въпрос за района на Белоградчик, село Боровица. къщата е на пътя и е лесно достъпна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 12 минути, vsharkova написа:

Става на въпрос за района на Белоградчик, село Боровица. къщата е на пътя и е лесно достъпна. 

Ха! И ние имаме къща в Боровица, но не сме ходили от повече от 20 години, предполагам, че покривът се е срутил, а беше хубава къща, също на пътя - с едни големи борове отпред и рекичката беше отдолу ...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Имайте предвид, че хора, които си търсят работа, предлагат цялостна подмяна на покрив за щяло и нещяло. Ако няма течове, пропадания и сериозно компрометирани греди, ще трае.

Консултирайте се с хора, които нямат финансов интерес да ви правят покрива. Да огледат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova

Така де! Правя опити за намиране на такива. Много ми се иска да я пообновя още повече, че мазето е под плевнята и там правим вино.

Ру вие защо не ходите? Толкова е красиво!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, vsharkova написа:

Ру вие защо не ходите? Толкова е красиво!

Да, знам че е красиво, но ни е сравнително далече (от София) и някакси не можем да намерим време. Може би трябва да я продадем, ако някой проявява интерес, но подозирам, че къщата се е срутила без всякаква поддръжка толкова години. И сега ще трябва сериозен ремонт.  Все пак мястото си е там и по спомени е много хубаво - с тая рекичка в долния край.  Ако не ти представлява проблем - може ли да ми пратиш някоя снимка  - да видя какво е останало. 

image.thumb.png.da387d896339116ed2e2cc7464cf0ce1.pngСпоред мен къщата е това (намерих я в стрийт вю на гугъл мапс) пада се в ляво на пътя като идваш от София и пътуваш към Белоградчик. Има поне два големи бора в предната част на двора. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Оф, това ми е до болка познато - разрушаваме старото и изграждаме новото, при мен даже искаха да разрушат тухления тавански надзид и да изграждат такъв от дърво, ма нъц, не дадох. Мои приятели правиха покрива, бих могла да ги попитам дали проявяват интерес да дойдат толкова надалеч (принципно са правили покрив и по-далеч). Иначе са ми препоръчвали самоковски майстор, чиято направия не съм виждала, мога да дам телефон и име, от там-нататък Божа работа. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
преди 1 час, Ру® написа:

Да, знам че е красиво, но ни е сравнително далече (от София) и някакси не можем да намерим време ... Все пак мястото си е там и по спомени е много хубаво - с тая рекичка в долния край.   

 

Даа, Боровица .. Освен рекичка в долния край има и други забележителности - в горния край.

https://www.facebook.com/ch.petrov/videos/1373038959374463

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova

Здравейте,  

Най-после и аз успях да кача снимки. Ето я къщичката и плевнята.  IMG_20190331_173321.thumb.jpg.14f2a6eba86d734f212ebcc3857a0c60.jpg

IMG_20190421_182447.jpg

IMG_20200508_190805.jpg

IMG_20200509_123501.jpg

IMG_20200510_171133.jpg

IMG_20210919_173851.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova

И животното съм качила!:smile:

Just now, vsharkova написа:

Здравейте,  

Най-после и аз успях да кача снимки. Ето я къщичката и плевнята.  IMG_20190331_173321.thumb.jpg.14f2a6eba86d734f212ebcc3857a0c60.jpg

IMG_20190421_182447.jpg

IMG_20200508_190805.jpg

IMG_20200509_123501.jpg

IMG_20200510_171133.jpg

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova

Ру ще я снимам, само ми кажи след магазина до Илинкин дол ли е къщата в тази редица от ляво предполагам. Като отидем ще разгледам и ще видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova
На 15.03.2022 г. at 17:23, Ру® написа:

Да, знам че е красиво, но ни е сравнително далече (от София) и някакси не можем да намерим време. Може би трябва да я продадем, ако някой проявява интерес, но подозирам, че къщата се е срутила без всякаква поддръжка толкова години. И сега ще трябва сериозен ремонт.  Все пак мястото си е там и по спомени е много хубаво - с тая рекичка в долния край.  Ако не ти представлява проблем - може ли да ми пратиш някоя снимка  - да видя какво е останало. 

image.thumb.png.da387d896339116ed2e2cc7464cf0ce1.pngСпоред мен къщата е това (намерих я в стрийт вю на гугъл мапс) пада се в ляво на пътя като идваш от София и пътуваш към Белоградчик. Има поне два големи бора в предната част на двора. 

 

Трябваше ми време за да оправя с цитирането: Моля те кажи след магазина до Илинкин дол ли се намира или е някъде другаде. Надявам се да има възможност да ходим събота и неделя и при възможност ще изпратя снимки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, vsharkova написа:

Моля те кажи след магазина до Илинкин дол ли се намира или е някъде другаде.

Ами не знам кое е Илинкин Дол. Къщата е наследство на жена ми, баща й е от Боровица и я е строил, когато вече е живял в София - 60те години  и май така и не я беше измазал (т.е. на тухли си е).  Ходили сме само няколко пъти там (той почина 1991 и от тогава мисля само веднъж).  По спомен - като идваш от София - имаше магазин в дясно,  а къщата е малко след това в ляво. До нея имаше сравнително голямо празно място, а в двора,  до входната вратичка борове (или други иглолистни)  - би трябвало да са много големи вече.

(Ако правилно съм се ориентирал  (по снимките и Street view на Google maps), вашата къщасе пада на 500 метра по пътя в посока Белоградчик и е в дясно, преди нея също има празно място - доста голямо)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova

Точно така, правилно си се ориентирал! Ок, разбрах.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova
На 15.03.2022 г. at 17:41, Миленка® написа:

Оф, това ми е до болка познато - разрушаваме старото и изграждаме новото, при мен даже искаха да разрушат тухления тавански надзид и да изграждат такъв от дърво, ма нъц, не дадох. Мои приятели правиха покрива, бих могла да ги попитам дали проявяват интерес да дойдат толкова надалеч (принципно са правили покрив и по-далеч). Иначе са ми препоръчвали самоковски майстор, чиято направия не съм виждала, мога да дам телефон и име, от там-нататък Божа работа. 

За сега мъжа ми мисли, че най-добре до се опита сам, ма честно да си кажа малко ме е страх. Нека да опита на едно място, което трябва да се оправи спешно и ако видим, че не става ще искам телефони и контакти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Ру® Данни ако дадеш, да я пуснем в новата селска група на Ашламинатора? Или помоли щерката/зетя?

https://www.facebook.com/groups/509668030776794

https://www.facebook.com/groups/301115728554447

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
vsharkova
На 15.03.2022 г. at 17:23, Ру® написа:

Да, знам че е красиво, но ни е сравнително далече (от София) и някакси не можем да намерим време. Може би трябва да я продадем, ако някой проявява интерес, но подозирам, че къщата се е срутила без всякаква поддръжка толкова години. И сега ще трябва сериозен ремонт.  Все пак мястото си е там и по спомени е много хубаво - с тая рекичка в долния край.  Ако не ти представлява проблем - може ли да ми пратиш някоя снимка  - да видя какво е останало. 

image.thumb.png.da387d896339116ed2e2cc7464cf0ce1.pngСпоред мен къщата е това (намерих я в стрийт вю на гугъл мапс) пада се в ляво на пътя като идваш от София и пътуваш към Белоградчик. Има поне два големи бора в предната част на двора. 

 

Здравей, снимах я! моля те кажи мейл, където да изпратя снимките.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, vsharkova написа:

Здравей, снимах я! моля те кажи мейл, където да изпратя снимките.

 

Мерси! 

Изпратих лично съобщение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване