Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Какво ще сеем/садим скоро

Recommended Posts

alys

Да си запиша, че през април имам да сея моркови, пащърнак, цвекло, тагетес, босилек, ехинацея. Имам няколко коренчета босилек в оранжерията, но ще са малко за градината. Тази седмица не се сеело, та с много усилия на волята ще го спазя. Все си мисля, че тези народни вярвания не са спазвани напразно, а са свързани с критичните промени на времето през април. Чудя се кога да садя картофи. Купих едни с тръгнали кълнове и едни без такива. Говорих си с Миша от Хобикафето. Според нея е добре да садя картофи в края на май и ако е сухо, да направя една поливка, за да поникнат и после, когато станат около 20 см високи, да се полее добре. Най-вероятно ще послушам съвета, но и ще засадя едните картофи по-рано.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Директно в градината ли ще ги сееш тия неща или за някои ще правиш разсади?

И напиши моля и нещата, които вече си посяла ;-) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ру, не съм решила за цветята/билките. Моркови и пащърнак директно. В дневника съм записала останалите (многословна съм и последните ги "повдигнах") https://bezmotika.com/blogs/entry/132-2018/.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Това не беше ли в темите по месеци, дето Тиквичка почна преди години?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

По месеци не ме кефи. Важно е какво ще сеем сега, утре и т.н. докато почнем да берем (кОпането си е отделно). :P

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване