Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Мулчиране - материали и причини

Recommended Posts

Варела

Първата година мулчирах с прясно окосен райграс като оставях 1-2 см. от стеблото.. никакви проблеми освен, че се "стопяваше"  за 2-3 седмици и на следващото косене трябваше да трупам пак..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Благодаря. Поправих си грешката. А има ли растения(треви), с които не е хубаво да се мулчира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Аз не мисля че има проблем с каквито и да е треви, поне с ония които тук растат и мулчирам. Само ако имаш троскот и повитица (пък ми се струва невъзможно да няма) - много лъжат, че са изсъхнали и като ги сложиш из мулча направо през него пак покарват корените им. Бях натрупал една купчина треви миналата година уж да я разпределям, ама така се случи че все я избикалям и не стигам до нея, а когато това стана след 15-тина дена, гледам троскота се чувства като цар, направо си ползва тревите за почва и си растеее :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Имам десетина чувала стружки от меше. Чела съм, че някои дървесини вкиселяват почвата, но дали се отнасяше само за чам не си спомням. А почвата и без друго си е кисела. Ще мулчирам цветната леха- ако това има значение.

Надявам се някой да знае и да пише скоро.

Иначе ето резултата от мулчирането. Благодаря за съветите.☺

20180623_211038.jpg 20180623_195722.jpg 20180623_211013.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Чудесно е станало, но да знаеш, че този слой бързо ще се стопи, не се притеснявай да го настилаш и по-дебело. Доколкото знам всичката иглолистна стърготина е киселинна и става предимно за малини, капини и подобни храстовидни..  :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Патладжанът ме впечатли - това в оранжерия ли е? Нашите растения са около 10 см високи в момента, с по 3-4 листенца :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Патладжанът и пиперките са навън, доматът е в оранжерия. Но сея разсад пипер и патладжан още през февруари, /доматите тази година умишлено по- късно от др. години - в края на януари/. Патладжана го пикирам, защото количеството не е голямо и позволява, за разлика от пипера.  Най-голямата заслуга приписвам на мулча - очарована съм от тази техника. Миналата година опитах с 2 реда домати в оранжерията, но вече бяха поотраснали и не усетих чувствителна разлика с останалите. Сега патладжана мулчирах още при засаждането, дори забравих да опъна отдолу маркуча за капковото, та после рових под мулча. ☺Тъкмо щях да пиша, че това не е проблем, но се сещам друго - възможно е да му е харесало ежедневното поливане чрез дъждуване в началото, ако  като пипера обича оросяването. Може някой да каже.

Извода ми е, че трябва да се сее още люцерна - мулч ще трябва да се слага и под дръвчетата, а сега едвам стига за зеленчуците заради сушата - не расте без вода. А друга алтернатива за мулч освен люцерна? Една моя леля казва, че било хубаво с бъз - черен. Но това от агенция " Една жена каза" и ми се ще да чуя по- читаво мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Принципно всяка зелена маса е ОК за мулч, но основният проблем се явява, че за 1 дка градина ти трябват 4 дка поле за добив на мулч :D При Пол в Шипка правят интересен експеримент, където част от градината е заделена за гледане на черен оман, който се ползва за зелен мулч и реално зелено торене, тъй като расте много бързо и трупа биомаса. Мисля, че позволява 4 резитби до дъно за един сезон.

Като цяло е интересна тема за размисъл - ние мулчираме с окосеното от пътечките и оплевеното (при нас в лехите е основно трева, по-малко зеленчук :D ), както и със полу-угнила слама от пшеница от комшиите. Ако не е тая слама, другото далеч не е достатъчно. Фиданките почти съм спрял да ги мулчирам, след като ги насадих с билки наоколо. Тия, които имат плътен билков "покров" задържат много по-добре влагата а и човек има за чай :) Иначе е началото слагах по 50 литра дробено (чипс) на всяко дръвче, но това се стопи за 1-2 години - ако ще се мулчира иска яко ресурс, не е особено устойчиво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Много благодаря за идеята.  Мислех половината градина да сеем люцерна и една ивица райграс/смеска/ около зеленчуците, все пак и някаква естетика да има, ние тук живеем.

Ще тъся информация за черен оман. Ако можеш дай линкове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ето една статия от блога на Пол, там ще намериш още бая по темата, а може да ти е интересно да разгледаш и това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Хареса ми черния оман като вариант, притеснява ме обаче това, че ще трябва сериозна поливка. И още нещо - прави много дълбоки корени и ако експериментът не успее ще е трудно да се изчисти мястото от него. Ще мисля още - имам време. Ще се радвам и на други идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

То принципно всяко растение, което е добро за мулч, има дълбоки корени - това му е основният смисъл, да вади на повърхността недостъпните за другите растения вещества. Ако нямаш оман и лапада върши работа, както и глухарчето - просто не правят толкова много био маса. 

Обективно погледнато сламата е доста тъп мулч и се ползва просто защото я има много и евтина. Което нямаше да е така, ако не се беше прецакал баланса в земеделието и изчезнаха животните...

Може да се ползва и друго, Евгени мисля беше мулчирал с люцерна на снопове, а и с всяка косена трева без семена става. Но в крайна сметка всичко е една математика за надвиване на ентропията. Колко време, площ и работа ще изисква добиването на даден мулч, колко ще струва, каква ще е ползата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Да дам отзиви от миналогодишната ми занимавка с 10 см мулчиране с дървесен чипс.

Едногодишни плевели не съм забелязал да има, но троскот, балур и поветица, превзеха доста лакомо цялото място. Демек, файда никва с цел ограничаване на многогодишни плевели. Картоните с комбинация от слама се справяха почти безотказно, но там хамалогията по събирането и поставянето на голяма площ, е някак непосилна за всяка година.

Както и да е, тази година заорах целия насипан мулч в земята. 

Тази година, както всяка друга, ново 6. Ще изпробвам метода на Иса, с нейното фолио. Покривам всичко, от-до. Правя дупки, садя, поставям капковото... Ако има ефект, ще оставя фолиото така за 2-3 години, надявайки се, че като го махна, ще е задушило многогодишните плевели. След което, ще поставя ново по границите и по пътеките. А за да не ме дразни видът на градината, върху него ще насипя рехав слой дървесен чипс.

Ако и така не се получи, махам всички оградки, които съм правил, за да ограничавам кучетата. Правя си няколко високи лехи за салата и всичко става поляна.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Тази година събирам остатъчното сено от овцете. Като гледам купчината в оранжерията, добре изглежда. Обаче имам много неясноти. Засях репички (още се чудят дали да поникнат, тоест още не са поникнали), а растат марулки, лук, чесън, спанак и малко моркови. Идея нямам там може ли да се мулчира. Според мене не е възможно, но може да има някаква хитринка, която не знам. Мулчирането го почвам едва тази година и съм съвсем начинаеща. Обаче имам желание, което не е маловажно. :) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

А какво правиш с тревите в лехите? Плевиш, като откачена, оставяш ги, като Боби, копаеш ги с теслата, като дивачката?

По мое мнение, може да мулчираш всичко, включително и чесъна. Просто по-рехав слой му нахввърляш. Всяка сламка върху почвата, си оказва влияние над нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Снимката е правена преди 20 дни https://photos.app.goo.gl/2hhoqdYytetPKoc56. Не ми е ясно как точно ще вкарам сено. Аз уплътнявам на мах като садя подобни неща. А репичките биха ли пораснали над мулча и колко да натрупам? Не ми пречи да сложа сено отгоре на всичко, но особено марулите не си ги представям как ще се справят под мулча. То да е насадено през 20 см, разбирам, ама моето е нещо като разсад. Бе сях като гламава. :D

А тревички няма много, защото до миналата година прекопавахме градините и като се покаже малко, скубя или оставям, зависи от мързела. Иначе ги оставям като мулч, ама е мноого малко. Сега цялата градина (особено след доматите и краставиците) е с врабчови чревца. Мисля да ги отесам и да си останат там.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мда, то като порасне, няма да се вижда почва. Иначе говорих, за стрита слама, насипана нежно отгоре, така че да попада тук там между насажденията и леко върху тях. Но в случая, вероятно няма да си струва занимавката. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

За стрита слама, признавам, изобщо не се сетих. Ще наръся, където може. Ще ръсна и върху бъдещите репички. :)  Все отнякъде трябва да се започне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Да споделя и аз малко от моя опит с мулчирането със ечемичена слама и чат-пат и с косен райграс и покриването на пътеките с трици от бук, дъб, габър (от човека, от който си купувам дървата за горене).. 

За три години под мулч от слама установих, че от "зелениите" виреят добре само чесън и лук.. не успях да изкарам или да мулчирам успешно моркови.. как ли не съм пробвал, включително и с тънък слой и с моркови на редичка, пък докато покарат са на открито с идеята след това да ги "завия от двете страни".. при марулите си става мулчирането след като ги разсадиш, но пък сламения мулч е рай за плужека..

За покриването на пътеките с трици от миналата година имам снимки тук .. не беше дебел слой - 4-6 см. на места.. Като цяло съм доволен от това колко триците ограничха поветицата(съвлека), но пак си искаше рязане и скубане от време на време, защото остави ли се превзема доматите и чушките - за 2-3 седмици се навива на по метър височина по растението.. друга трева почти нямаше.. освен едно "огнище" с троскот, който извадих с вилата.. Най-големия ми проблем с триците (а всъщност и с райграса, който като изсъхне пак много се харчи за същата цел) са котките.. на места по пътеките на доматените лехи, особено където си беше по дебел мулча си стана котешка тоалетна.. и то не само на нашия котарак, а и на всички улични котки от махалата.. и най-отвратителното е, че понеже основно се прехранват от кофите за боклук повечето от "мините" им са по-скоро добре компресирани найлонови торбички и пликчета със формата на котешко ла*но.. то и нашия глупак, на който му се слагат гранули поне по 2 пъти на ден и той е същия боклукчия.. та туйто..

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Гого, дървения чипс допълва ли го отгоре или го насипа еднократно и толкова? Чудя се защо не си доволен.

Ние си купихме дробилка за клони и мисля да ползва чипса, получен от нея.

Но имам въпрос. Подходящ ли е за мулчиране на зеленчуци?  От овощни дръвчета и лози е.  Люцерна та много ми допадна за мулч, но не насмогва. ще сеем още, но мисля Боби писа тук,че за единица площ със зеленчуци трябва 4 път повече с люцерна.  Иначе освен мулч е и вид компост - отдолу се разгражда, а тя е от бобовите.

Хайде пишете повече, че темата е интересна и актуална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване