Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Мулчиране - материали и причини

Recommended Posts

Кр.Николов

Ако имаш ниска или "нано детелина" сей смело,ще превземе бурените,много е агресивна.Аз е ползвам срещу троскута.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 1.06.2022 г. at 0:11, rallitta написа:

Един буркан със семена на ниска бяла детелина съм скатала в долапа. Все се каня да го насадя по пътеките, за да превземе и да няма място за плевели. На теория казват било супер. Но дали наистина ще свърши работа? Някой дали има опит?

Детелината, особено в комбинация с други ливадни като живовляк и петопръстник и тн, доста успешно измества поветица, троскот и пирей. Дори без поливане особено (поне в нашия случай - почвата не е песъклива, а глинеста).

Ето снимка от началото на септември миналата година след едно доста сухо лято (5 месеца - 2 валежа, за които си струва да се говори).

20210902_111400.jpg

 

Това е пътечка между две лехи, която е "затревена" като след оформянето предната есен е ръсната детелина една шепа.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

Тази идея с детелината я крада направо, супер изглежда между лехите.....много ми хареса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 2.06.2022 г. at 14:26, Боби Димитров написа:

Това е пътечка между две лехи, която е "затревена" като след оформянето предната есен е ръсната детелина една шепа.

И при мен между лехите е детелина, но и жълтурче и квото още се самонасее.

20220604_161429.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

Обяснява кое как да мулчираме. С две думи мулчирането може и да навреди. Според зависи от сезон, почва, валежи, култура и видовете мулч.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми
На 8.06.2019 г. at 10:16, Бай Ли Шъсей написа:

Една от основните, и може би една от най-важните цели и на мулчирането е земята НИКОГА да не остава гола, зимните студове, а и слънцето, колкото и малко да е греенето му, дъждовете - нарушават структурата й, изпаряват се ценните й вещества, става твърда, микроорганизмите, насекомите и червеите се движат много по-трудно из най-плодородните и пълни с вещества 30 санта от повърхността (където се образува и хумуса), така че, както казва и Боби, няма късно или рано за мулчиране.

Боби Димитров: Ние примерно като слагаме ранните култури (бакла, нахут, грах) не мулчираме. Имам си замерване през март, 9 градуса на почвата без мулч и 2 градуса със мулч.

Моите 5 стотинки -  на минимално мулчирана, почти гола почва, една ябълка изпревари с две седмици датата си за цъфтеж, а очаквам и реколтата да подрани. Дните са точно преброени, имам друга ябълка от същия сорт за еталон в близост и няколкогодишна статистика. Ако нямате причина да забавяте развитието на растението си, можете да го оставите без мулч през пролетта, но и без засушаване - за да върви развитието му, а мулча поставете по-късно - когато охлаждането на почвата, предизвикано от мулча, няма да пречи на развитието му, а дори ще е желан ефект. 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Без да знам, че се нарича горещо мулчиране правим нещо подобно. Разбрали сме се със съседите и те и ние в Пловдив косим в петък или събота, слагаме в чували за боклук и на следващия ден мулчираме с окосеното каквото там е по ред на вилата ни. За по-малко от 24 часа окосената трева в чувалите значително се затопля и започва да намирисва и на вкиснато. Само дето не знаехме, че трябва на полято да се слага, а слагахме и тогава поливахме. Ще го имаме предвид. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И ние сме го правили на старата градина, а в сегашната ни сефтето беше лани (с косачка на заем) и предната седмица с доматите, с вече нашата косачка (но рядко планирам да събирам трева и съответно вероятно ще е 1-2 пъти в сезон).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Почва да идва момент, в който ще се чудя какво да си правя окосената трева, че няма с каквао да я смесвам за да я компостирам. И може би нещо такова не би била лоша идея. Но ме притеснява леко края на статията:

Недостатъци на мулчирането с „гореща трева“

Освен многото положителни качества, методът има и недостатъци:

– при окисляването на тревата участват и гнилостни бактерии, които повишават патогенния фон на почвата;

– необходимо е по-голямо количество трева за мулчиране;

– изисква повече опит и внимание.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 4 часа, Гого написа:

Почва да идва момент, в който ще се чудя какво да си правя окосената трева, че няма с каквао да я смесвам за да я компостирам

Не съм експерт по компостиране....ама аз окосената трева я мятам на компостната купчина и не я смесвам с нищо. Като плевя - пак там (освен ако не е някой много агресивен плевел със семена...тогава на огнището). Наесен листата - пак отгоре. Като изскубвам китки разни наесен...понарязвам ги и пак отгоре. Поливам купчината чат пат. Напролет я прехвърлям една ширина настрани като тва най отдолу идва най отгоре и бучкам картофи вътре. Наесен си е вече съвсем като пръст...и отива в градината. И така цилъла се затваря. Та това което исках да кажа е че според мене не трябва да се притесняваш че няма с какво да мешаш окосената трева :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Притеснява ме единствено фактът, че ако не са изпълнени приблизително пропорциите за компостиране и преобладава зелената маса, доста от азота се отделя в атмосферата под формата на амоняк. 

Бързият компост по метода на Бъркли  е за 3-4 седмици. После се оставя да престои и напролет се ползва  спокойно. Даже и по-рано, ако има нужда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 19 минути, Panik написа:

Та това което исках да кажа е че според мене не трябва да се притесняваш че няма с какво да мешаш окосената трева

Много добре правиш ти :) При него обемът на тревата е много голям, защото му е безкрайна латифундията и се получава гореща реакция и почва анаеробно гниене, ако я остави на купчина (става една лигава слузеста каша с мощна вон).

По тая причина за косенето има различни фатки от типа косиш без кош, оставяш 2-3-5-7 дни според времето и после косиш пак със кош на по-висока настройка, което води до обиране на подсъхналата трева. Или примерно както ние правихме в Мърводол, мулчираме с прясно окосена трева, но не на дебел слой, до 5 см и без да я тъпчем/компресираме. Това работи доста добре и за плодни от типа ягоди, малини, касис, камчатки, ирги, боровинки и так дале. За домати/пипер и прочее зарзават едногодишен, мулчираш на кратер (стъблото да е в дупка от мулча, без да се опира мулча в него).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

5 см е добре. на всяко косене ще мога да разхвърлям по един слой. 

Да минавам два пъти с косачката за да си обера тревата е голяма хамалогия. По-скоро на следващото косене ако става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 36 минути, Боби Димитров написа:

 При него обемът на тревата е много голям, защото му е безкрайна латифундията и се получава гореща реакция и почва анаеробно гниене, ако я остави на купчина

При мене е 1 декар трева (чисто) И купчината става  50+см поне. Но не съм забелязал воня....иначе вярно че загрява яко вътре в купчината. Ако това му е проблема то винаги може да направи не купчина, а палачинка....30см висока. Щом има много място/трева би трябвало да може да отдели по 2-3м2 на декар за окосената трева.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

50 см ама на каква площ? 5 квм? :)

Ние си купихме с комшия на партия втора ръка косачка тая пролет и сефте събирам от целия двор тук тревата (преди на другото село беше малка площта и друга схемата). Та след двайстия кош от 50 литра спрях да ги броя щото ми писна, но бяха доста повече, а площта ми е под декар определено. Демек отиваме на поне 1.5 кубика...

Подозирам, че ако косиш по-рядко и тревата е по-дълга, тогава и обемът ще е бая повече, а аз не кося особено често. Отделно от голямо значение е колко е мокра/водна тревата, както и какъв е съставът като видове. Например купен микс базиран на власатка и ежова главица ще има много по-малка влажност и ще е много по-лек, сравнено с детелина и глухарче и живовляк, както е при нас примерно. Като косих предната седмица след дъждовете, то тече вода от коша направо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Днес започнах да мулчирам лехите с кокошки

 

  • Харесвам 3
  • Ха-ха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@Гого Извън темата, ама бих казала, че мулчирането е с петли, а не с кокошки. Те ми се чини, че преобладават. Не се ли избиват взаимно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

:) Да, имам 14 петлета и 20на кокошки. Петлетата се движат по групички. Като са от едно люпило, не се закачат изобщо. Понякога като се срещнат с други, влизат във фиктивна схватка и толкова. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен кокошките разбутват мулча около дървета и храсти. Бях слагал кашони и косена трева и листа. Разпиляха кашоните в тревата наоколо. Трябва да има и още някакво ограждение или преграда да им пречи да ровят. Засега имам пак кашони около някои дръвчета и стоят. Може да е била и конкретна кокошка, която вече да я няма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване