Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Мулчиране - материали и причини

Recommended Posts

Гого

Янчето, не съм доволен, защото не ми ограничи многогодишните плевели. Стана си поляна от трева върху мулча.

Еднократно го насипах, но аз на цялото място положих 50 кубика мулч. Като реално дебелината на слоя беше около 10-12 см. Той не гние толкова бързо, нито пък сляга, та да го допълвам в същата година.

Да, подходящ е за зеленчукова градина. Има си всички предмиства, освен тези за многогодишните плевели. :) Веднъж да се отърва от тях, отново ще положа дървесен мулч на голата почва и ще щракам с пръсти, надявам се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

В цветарския четох, че отначало дървеният мулч отнема азота от почвата. Не знам колко време е това явление. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Иглолистният го отнема уж, да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не само. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

 

преди 3 часа, Гого написа:

Иглолистният го отнема уж, да.

Всичкия пресен Редактирано: дървесен мулч го отнема (азота).. а иглолистния и допълнително вкиселява почвата.. 

Ей тук пише малко по въпроса - https://sinor.bg/mb/48162-news-review.html

Редактирано: Затова при нас карам по схемата на Линда Удроу от Домашната пермакултурна градина - напролет настилам 5-10 сантиметров слой, на следващата година го поостъргвам с лопатата и прехвърлям в лехите, а по пътеките "зареждам" пресен..

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Чудно. Добре, че поне заораният ми мулч, вече е престоял една година.

п.с.: и аз намерих малко инфо по темата: The urban myth about woodchips and nitrogen

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008
преди 59 минути, Варела написа:

 

Ей тук пише малко по въпроса - https://sinor.bg/mb/48162-news-review.html

Редактирано: Затова при нас карам по схемата на Линда Удроу от Домашната пермакултурна градина - напролет настилам 5-10 сантиметров слой, на следващата година го поостъргвам с лопатата и прехвърлям в лехите, а по пътеките "зареждам" пресен..

Чудно. Аз всяка година мулчирам само лука и преди две години доматите. Не знам дали им е добре, но не се оплаквам от резултатите... Ако вкиселява почвата трябва да си сложа на хортензиите, защото съм чела, че за да цъфтят синьо, почвата трябва да е по-кисела. Дори съм виждала в някои чуждестранни сайтове да продават специални р-ри за сини хортензии. Купих си преди няколко години две, които уж бяха сини, но досега са цъфтели само в розово...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Eeee,жалко. толкова се надявах да е подходящ чипса за мулч. А ако мулчирам отдолу с люцерна, а върху нея насипвам дървен чипс дали ще изтегля азот? Или отдолу дебел картон няколко пласта? Основно затова исках дробилка. Пак ще свърши добра работа, но недостига на мулч си остава проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Янче, би ли споделила каква дробилка взехте и дали сте доволни от нея? Събирам още впечатления аз, а освен Гого и Алис мисля друг тук няма дробилка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Ето това е дробилката. За да не пиша смехотворни неща, че не съм чувала за такава марка. Още нямаме много впечатления за работата и. 2800W, дискова. Тествахме я  и ми се стори доста мощна и шумна. :smile: Надробените частици са с подходяща за мулч големина, струва ми се. Ако искаш утре ще ги снимам и ще ги покажа. Много се надявам някой да ми подскаже начин, по който да ги ползвам без риск да изтеглят азот от почвата. Ако някой има идея да каже къде може да се зададе този въпрос. Сигурно има някой, който знае отговора.

дробилка.jpg

дробилка1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ние горим надробените клонки. Доста успешно се справихме с двата купа, които имахме преди зимата. Тази, на Янчето, ми прилича повече на дробилката на Гого. Сигурно се получава дървен чипс от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А тази дробилка дали случайно е взета втора ръка от някоя от обявите в продавалника, като тази? https://www.olx.bg/ad/drobilki-za-kloni-klonotroshachki-CID262-ID7K4zl.html#1cbbb15d04

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Да, точно оттам. Доста неща сме купили втора ръка- за техника става въпрос и сме много доволни. Отдавна се знае, че произведеното за западна и това за източно Европа нямат нищо общо. И пералнята, и сушилнята ми са много по-добри от купуваните от България. Дано и с дробилката да не не изневери късмета. Щото и късмета е фактор... 

Ето чипса

 

55491744_2108383222571729_1227615379635830784_n.jpg

55604866_374009803442945_6824080963165749248_n.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Само аз пиша тук. Но ще питам, пък дано някой се мерне да ми отговори.:smile:

Имам дървени пилки, широколшстни, от миналата година, бяха на дъжд и сняг. Ще отнемат ли азот от почвата ако мулчирам с тях? Гледам, почти разложени са.

А с чипса от горните снимки, тазгодишен, ако мулчирам върху друг мулч, който вече се е слегнал?

А ако мулчирам със сидератите ще намаля ли ефекта от сидерацията? Като окопая фацерията , тя пак си е на повърхността на почвата, поне много голяма част от нея.

Много въпроси, но дано отговорите им свършат работа и на някой друг.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Янче, миналогодишните са отнели, каквото е имало да отнемат и можеш да ги ползваш без притеснение (това според мен). За тазгодишния в/у миналогодишен също мисля, че не е проблем, но едно косене на тревата и смесване с мулча преди да засипеш ще е от полза. Мулчирането със сидерати е доста добър вариант, ако не можеш да ги закопаеш. В/у тях можеш спокойно да нахвърляш и от пресния мулч. Ти поне сееш сидерати, аз и това не правя ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако не вкопаваш мулча, не би трябвало да има проблем с ограбването на азота, защото "интерфейсът" между мулч и почва е малък. Няма значение кой върху кой ще трупаш. Сидератите най-добре да влязат в почвата, защото иначе намаляваш ефекта им, но ако не можеш - поне ги отесай и покрий с мулч. Азотът е много летлива гад.

Аз понеже нямам достатъчно мулч, ако имах повече, първо бих мулчирал фиданките, после плодни храсти, после аспержи, после всички пътеки, после покрай местата за сядане и игра и до тук вече сме на 10+ кубика нужни. Така че не би ми и хрумнало да го хабя за зеленчукови лехи. Там си има предостатъчно плевели, които ползвам за мулч, ако нямам слама (в момента нямам и чакам след 2-3 месеца ако остане нещо гнило от комшиите да взема).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Мулчирате ли вече? Или е рано? Струва ми се, че още трябва да се постопли земята. В оранжерията започнах - там температурата през деня става доста висока.

В един от предишните дни съм забравила да отворя, само едната врата беше оставена от предишната вечер, и към обяд вътре беше 41 градуса. Слава Богу, размина ми се без последствия, ама си брах страха. Та си посгрях почвата като страничен ефект. :grin:  Мулчирам с люцерна, но дали е достатъчно да е престояла едно денонощие окосена? И какви правила, освен, че не бива да опира в стъблата на растенията? Малко трудно се постига, особено при лука и чесъна. Хайде споделяйте подробности - никак не е излишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тази година ще видим ние зор със мулча, защото лани си използвахме цялата останала слама и забравихме да заявим нова, та сега чакаме комшиите да почнат да чистят тяхната и да ни подарят няколко загнили бали, но то ще е юни най-рано. Иначе в друга година всичко си е перманентно мулчирано. Или садим разсада през мулча, или махаме мулча, отваряме лехата с вила, плевим, садим или сеем и връщаме мулча. Тъй че рано/късно не е приложим критерии, поне в нашата практика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

Тишинаааа... Няма никой. Всички мулчират.

Шегата си е шега, ама изглежда нещо не правя както трябва . Половината лук мулчирах след като поникна, за останалия нямах мулч, той е чудесен, а  от мулчирания половината пропадна, останалия е дребен и разнокалибрен. Къде ми е грешката? Рано ли мулчирах? Кое кога се мулчира? Изглежда има значение. Сега се чудя за червеното цвекло. Също и за морковите. Интересно - чесъна мулчирах като лука, но всичкия и е много добре. Явно нещо пропускам. Трябва информация в тази посока. Айде знаещите да намерят малко време да пишат. А и някоя снимка - око до види. Като наснимам и аз ще пусна, може и още днес.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване