Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Гого

Мулчиране - материали и причини

Recommended Posts

Ру®

някои семена на "плевели" биха могли да са  узрели със сигурност - на глухарчета примерно... друг е въпросът дали ще ги наречем плевели или динамични акумулатори ;-) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
qn4eto

И аз имам подобни колебания. Изпуснахме ливадата след дъжда и пусна семенници. Зелени са, но дали биха могли да доузреят?

15894360052874217021778830596055.jpg

15894360473726950371298468206168.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
skarlet71

Да попитам: Какво се случва, ако в лехите се остави да си расте трева, която не става висока? Миналата година имах много тученица. Сега след дъждовете лехите ми изглеждат така. Тревата няма ли да послужи като естествен мулч и да не позволява на почвата да съхне и да се напука?

82888448_181202896574224_5355055874232549376_n.jpg

101413676_1161162220894110_1873921590186475520_n.jpg

101418893_561985034503534_4682449341250535424_n.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тученицата става и за ядене, но има плевели, които бързо ще се установят ако ги оставиш редом с културните растения. Според мен зависи какво има. Но дори детелината бързо се разпростира. Аз слагам надробени дървени клони, сено или листа и клечки. Традиционно тези се прекопават.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
skarlet71
преди 5 минути, Славянски написа:

Тученицата става и за ядене, но има плевели, които бързо ще се установят ако ги оставиш редом с културните растения. Според мен зависи какво има. Но дори детелината бързо се разпростира. Аз слагам надробени дървени клони, сено или листа и клечки. Традиционно тези се прекопават.

Днес си поиграх и оплевих всичко, що не е тученица. Нея и да искам няма как да я изскубя, за нея си трябва копане. Към момента в лехите има само "културни" растения, цветя (тагетис, невен) и малки тученици. Това растение както знаете не става високо, а и като порасне няма да е проблем да се поподстригва. Ако ще е ефикасно за запазване на влагата в почвата да не го копая?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

За задържане на влагата много по- добре би било слой компост отгоре...вместо плевели. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
skarlet71
преди 12 минути, Димо 33 написа:

За задържане на влагата много по- добре би било слой компост отгоре...вместо плевели. :)

Нямам какво да използвам за компост, нито сено, нито трева, нито стърготини. Виж, керемиди имам. Май бях мернала някъде, че може да се сложат по една от двете страни на корена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Здравейте, хора, начинаещ градинар съм. Чета ви от известно време и искам да ви попитам - може ли в компоста да се слагат цели плодове - къде червиви, къде изгнили, къде мухлясали, имам и съвсем здрави, но по това време - опадали зелени. Стават ли за компост?
ПП: Малко с фалстарт започвам, извинявам се, че не уцелих темата. Ако може модератор да го премести в темата с компостта - ще му бъда благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...