Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Дробилка/клонотрошачка

Recommended Posts

alys

Моделът на дробилката, която ползваме, е Makita UD2500 - 2500W (валова). Резултатът е много добър. Някои от клоните само са намачкани, но нас това ни устройва. 

Обещаното видео.

IMG_20180411_151957.jpg.615139271de8568de37417a47894afc4.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Качвам и видео и на моя викинг GE 250.

В дневника ми има и снимки на ножовете му.

За съжаление, нямам прясно отрязани клони от овошките или лозето. Това е от пауловниите, които изкастрих преди две седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Като звук, скорост и резултат на Гого ме радва доста повече... Но разбирам, че тя не работи със сухи клони, за разлика от тази с валове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Най-после успях да изгледам видеото с дробилката на Гого. Сега разбрах разликата и съм доволна от избора, който направихме. На нас не ни трябва чипс, а раздробяване. А който иска да мулчира, трябва да си вземе като на Гого дробилка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А какво правите с това раздробено после, ако не го ползвате за мулч? Тъй като го разбирам аз, на Гого е режеща, а вашата е дъвчеща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Отопляваме се. :) Надъвканите  са много малко. Повечето са надробени.

 

IMG_20180416_115256.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
РуменА
На ‎4‎/‎16‎/‎2018 at 11:54, alys написа:

Отопляваме се. :) Надъвканите  са много малко. Повечето са надробени.

Ние  сме със същата машинка- върши много добра работа за подпалки, че и за отопление, изпробвано тази зима:)

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Като гледам сега двата купа с надробени клони, не  виждам надъвкани, които съм показала в началото.  Половинката настрои нещо и всичко излиза надробено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

IMG_20181102_152107.thumb.jpg.8237e8d1f1394d513a7f9f6aebcc98cc.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Това си става за мулч.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Зависи за какво и как. Примерно за моите пътеки е много едро, не можеш да ходиш по не го бос, хеле па децата. Другото е, че поради едрите парчета ще се разгражда бавно. И за горене не ме кефи много, щото е прекалено насипно. А бе нямам угодия :D

Над 2 см спокойно бих кастрил, форматирал и горил. Всичко по-дребно обаче искам да ми излиза наистина надробено, а не просто нарязано на парчета (или фърганьие, както казват на филиите в Странджата, но и на други неща рязани на парчета). Това, което вади Гоговата е по-близко до представата ми, особено предвид, че са ми карали 10 кубика първата година от тоя матрял, а тая година съм изгребал към 1500 литра от едно място край София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

Направих първото по-сериозно изпитание на моята дробилка след серия неуспешни ремонти. Сега е пушка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

large.2023008702_viber__2020-11-17_12-55-17.jpg.923b52e25c5f55b415c40d9328b3fd73.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

large.889683621_viber__2020-11-18_17-32-50.jpg.859e961ae23c2e9da5f81afcba887a0c.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

 13 коня звучи гордо,браво.Важното е ти да и се кефиш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Имам една фуражомелка на село, ще трябва да помисля дали не мога да я преустроя за дробилка. Следобед като ида ще погледна двигателя, но не беше малък. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Това с бензина, златен ще ми излезе този чипс...при положение, че компостта е по 7 лв. тона, което е кубик и половина сигурно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо
преди 1 час, Димо 33 написа:

Това с бензина, златен ще ми излезе този чипс...при положение, че компостта е по 7 лв. тона, което е кубик и половина сигурно. 

Бъркаш логиката! Целта не е да правиш чипс, а да оползотвориш излишните храсти и дървета. Иначе трябва или да гориш или да изнасяш нанякъде.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Освен това компостът от Богоров не може да се ползва за това, за което ще ползваш чипс. Няма декоративна стойност, разкалва се, не може да се ползва за основа за гъби, изобщооо не бъркай жанровете ;)

Втора точка: чипсът е много по-скъп от компоста, съответно ако искаш чипс, ще трябва да платиш много повече.

Трета: транспортът е най-скъпото перо и ако можеш да направиш  на свой терен 2 кубика мулч, гаранция дори с бензина ще излезе несравнимо по-евтин от 2 лв/км за камион в 2 посоки по 50 км + цената на матряла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване