Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Дробилка/клонотрошачка

Recommended Posts

Миленка®
преди 16 минути, Ангел Димитров написа:

В Лидъл от четвъртък пускат друг вид дробилка по мощна може да е добра

Много е добра, реже дори 2-3 годишни клони, както и отговаря на истината дебелината, за която е обявено, че реже.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 42 минути, Миленка® написа:

Много е добра, реже дори 2-3 годишни клони, както и отговаря на истината дебелината, за която е обявено, че реже.

и аз имам същото инфо от приятел, на която бях дал моята, малката Einhell, която съм купувал пак на промо за 200 лв. от Хоуммакс преди 4 години.. 

коментарът беше: "нищо общо няма с твоята.. и като начин на разглобяване и обръщане на ножовете и като шум и като работа.. в пъти по-добра е лидълската като изпълнение"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Шъ ма откачите, бе! :)

На снимката има табела за захранване със слънчеви панели :huh:

После изкопах брошурата и се разбра работата - дробилката е на ток и валцова. Ама цената е 300лв - точно пред задаващата се криза няма да ги дам! Де да имах комшия да си я разделим :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

:D

 

solar.thumb.PNG.6d201ea9aecf697baf26b0b2e61e2c89.PNG

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

@run. начи си е взел предната дето сте я отсвирили.. уикенда ще направя клипчета с ревю на мойте двете, който са дискови..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore
преди 18 часа, Лозето ме наби! написа:

Ама цената е 300лв - точно пред задаващата се криза няма да ги дам! Де да имах комшия да си я разделим :rolleyes:

То май точно сега има смисъл да се инвестират спестени пари в неща с дългосрочна полза. Утре 300 лева могат да са ти два хляба и едно кисело мляко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vency Georgiev

Да се похваля и аз с дробилка. Ножова, дискова или както се казват.

spacer.png

spacer.png

Доста ги ситни, но аз така искам. За мулч и компостиране. 
Бързо и по тъпият начин разбрах ,защо трябва да се носят ръкавици и предпазни очила... ама пусти мерак да видя как работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хм, сигурен съм, че качих инфо за нашата нова обща лидълска дробилка, но явно не съм, или не е било в темата...

Та с 2 думи, купихме дробилката, по 90 лв на човек, аз лично надробих 10тина чувала до момента и времето свърши, а комшията е надробил двойно повече. След ден работа, ножовете се въртят, след това се точат. Супер е машинката, дроби 2-3 см пресни клони без проблем, по-дебелите не си ги давам за дробене. Основно дробих при мен кучешки дрян (2+ см стъбло), диви джанки с яко тръни, бряст, акация издънки и много от плодните дървета от резитбата. При комшията, яко глог, яко шипка и тук-там някоя джанка и бъз. Глогът за момента е най-твърд и тегаво върви.

Предвид, че това е най-евтиното решение за мен лично и че очакванията ми бяха изключително ниски, реално съм много доволен от покупката. 8те гигантски купчини стари клони в горичката ще спрат да растат от тази година и ще продължат само да слягат, а ние ще имаме мулч за детската площадка, за около масата и евентуално за гъби, ако подкарат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 31 минути, Боби Димитров написа:

След ден работа, ножовете се въртят, след това се точат.

Един глупав въпрос: как се точат ножовете? Жулиш по по-късата страна или слагаш широката страна върху шкурка и търкаш до удоблетворителен резултат. Питам щото един колега твърди че второто било правилното. Така се запазва ъгъла, ама пък трябва много материал да се отнеме.....

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ползваме фина пила като караме по ъгъла (наклона), за финал минаваме и от долната страна да обере ако има "чембер". Това не е японски суши нож, а грубо парче стомана, така че не искаш да бъде бръснач, но да е по-остро от особено тъпа лъжица.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 13 минути, Боби Димитров написа:

Ползваме фина пила като караме по ъгъла (наклона), за финал минаваме и от долната страна да обере ако има "чембер". Това не е японски суши нож, а грубо парче стомана, така че не искаш да бъде бръснач, но да е по-остро от особено тъпа лъжица.

Фабричната заточка хич не беше груба...доста си беше остро. Но...ще видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ъгълът трябва да се запази. Може да се залепи водна шкурка върху дебело стъкло примерно (плоска повърхност). За длета и рендета има специални държачи, които ти го държат под точния ъгъл да не се клати. И само напред назад. Но се точи с до фина шкурка. Айде да не е 2000 в твоя случай, но поне 400-600 би било добре.

  • Харесвам 1
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Да, да, и един станиол завива мармота в шоколад...водна шкурка, стъкло, 2000, държачи... Това не е длетото на Вальо за хиляди левове, този нож се щърби по 100 пъти в минута. Ти ако имаш време от кокошки и падане от стълби да занаятчиеш над нещо грубо, което ще си загуби финото на първото завъртане с първото клонче от глог, евала - аз нямам. И до колкото виждам, не е нужно.

Фабрично определено не беше остро на бръснач, освен това ъгълът е доста голям на ножа, тъй като е дебел, съответно нито може да бъде скалпел, нито е нужно. Ако след бързо заточване за няколко минути работи толкова добре, колкото оригинално, какво целим всъщност? Работа или ювелир?

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако можеш да постигнеш същия/задоволителен резултат по друг начин - добре. Веднъж направиш ли си сетъпа, после точенето става много бързо и прецизно. Може и с обикновена шкурка на ролка, с лентов шлайф и други. Зависи много от ножа колко е голям и прочие и как да го хванеш. Аз ползвам за ножиците едни диамантени полички от Лидл и вършат работа, но те са за фино заточване. Голямо нащърбване няма да изчистят.

преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Фабрично определено не беше остро на бръснач, освен това ъгълът е доста голям на ножа, тъй като е дебел, съответно нито може да бъде скалпел, нито е нужно. 

То фабрично аз имам едно мачете, което е не по-остро от дръжката на вилица, и брадва дето беше с подобно тъпо острие. По-евтините пестят от заточване. Съответно това не е критерий и човек трябва да си го приведе във вид оптимален за работа. Това е целта. Да не мъчиш машината. Ако ножът е някаква нискокачествена ламаринка, колкото и да го точиш...

Тъп нож ти бави и усложнява работата и по-добре отдели необходимото време да го заточиш.

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ето водна шкурка един лист е 62 стотинки:

https://www.masterhaus.bg/bg/product/43819-vodna-shkurka-r800-list-230-h-280-mm

Но при сериозно наранен нож трябва да почнеш с доста по-едра. Да кажем 80-100. И да вървиш нагоре. Но няколко едрини - няколко листа - няколко лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

След всяко мелене мажа ножовете с масло,по много малко с едно памуче ,но само върхът на ножовете. ползвам я два пъти (дни) през пролетта, и един път през есента.До сега не съм заточвал ножовете,на вид не са се захабили.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 2 часа, Кр.Николов написа:

До сега не съм заточвал ножовете,на вид не са се захабили.

Нимой разваля лакардията ся ;):D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ти зависи и какво дробиш. Примерно сухи джанки е зор голям. Препоръчително е или влажни клони/зелени, или загнили.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
На 10.03.2022 г. at 11:13, Bore написа:

То май точно сега има смисъл да се инвестират спестени пари в неща с дългосрочна полза. Утре 300 лева могат да са ти два хляба и едно кисело мляко.

 Днес купихме тази дробилка за 400лв. още не сме я пуснали

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Аз съм много доволен от лидълската валцова дробилка - смелих вече 4-5 коша

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване