Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Йоско

ХИБИ
"Едно хиби, което не спира да се бори от миналия август насам. За да живее. Преживяхме много премеждия. Аз - в лицето на разпален градинар, лаик по много теми, Но! С огромно желание и магия ъраунд.
То - клечка.
Преживяхме много, както казах. То не беше тотално грешен годишен тайминг за резници. То не беше разлистване (първи във випуска откъм 40 клечки, поставени предвидливо в различни условия, на секции),.. не беше системна атака от щипалките (кофти копеленца се оказва),.. не беше зима (със сън, придружен от опадане на 2те листенца разбира се.. и това цяла зима),.. не беше Пролет и живот наново, с нови 2 листенца с тенденция към 3..щастие безмерно!;..не беше шибаната щипалка отново.. или поне дечурлигата и.. ма как да се сърдиш -и тя Мисия има (бяха частично елиминирани, а останалите отстранени);..не беше.. Е, реших да Я пусна на живота!
Февруари! 
Присадих Я на двора зад кооперацията, заедно с още един мушмурок, набор дето предаде Богу дух седмица по късно..върл оптимист.
Там играта започва отначало. Фактори да искаш. Пък ако решиш да се замислиш за допълнителни Хорски вероятни ефекти, с дейното участие на хлапетата от кооперацията.. това е друго есе омбре. 
И така! Да се оправя! 
Казвам, че каквото садя там е прежалено. Нямам очаквания за да ме изненадват позитиви.

Разбира се, че санитарния минимум от вода беше осигурен!

Сега вече е края на юли -към годинка по късно. 
Госпо'ицата развива стабилна коренова система предполагам (за да се подсигури,а и за да има животонезастрашаващо достатъчно и за щипалките) и разполага с към 10на дребни листенца, даже напе да цъфти на мини цвят.
Вероятно се мисли за бонсай или е просто защитна реакция. 
По мойте сметки трябва да цъфне в бяло. Ама това е само по мойте, тя може да има други. Тя е боец! ;-) "
ЮЛИ, ЛЕТО 2017

Здравейте, аз съм Йоско.
Реших така да се представя в бързината, щот имам готов текст :-) 
По натам ще се обясня и за градините, които нямам, но все повече желая в последно време...А то човек кат се фиксира..
..просто ми се ще да Ви се влючвам в чата понякога, а не смятам че би било учтиво без да съм се представил. :-) Мир Вам

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0369.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А добре дошел! Гледам списъка с посадени и регистрирани и се чудя - на каква площ се разгъва тази мащабна операция? В двора около кооперацията ли - колко е голям? Къде е като локация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Привет! Не е голяма площта, сигур към 200 квадрата ще дойде зеленото в хоризонтал, но имам и доста вертикал да покривам. Има мегдан достатъчно ми се струва :-) Ще онагледя със снимков материал. Идеята е да достигнем някаква форма на контролирана джунгла с елементи на мавританска ливада някой ден, като скрием гадния бетон. Намира се в Благоевград иначе.

Като цяло рововете около кооперацията са ги запълнили навремето основно с камънак и всякакви боклуци, върху които са насипали квот им паднало като пръст. По мои наблюдения половината площ е силно дренирана, песъклива, а другата глинеста. 

Въпреки всичко природата си намира начин и до момента всичко се хваща и си расте на воля, като изключим една злополучна вистерия дет умря.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0016.JPG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0019.JPG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0397.JPG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0022.JPG

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0655.JPG

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

DSC_0430.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване