Isa Bel

Луковици от Лидл

3 мнения в тази тема

днес мернах в чата че някой пита за луковиците от Лидл ... а преди време обещах че ще кача снимки на тези които аз съм взимала ... 2016 взех Далия /Арабска нощ/ - поникна си добре и цвета е същият ... по принцип далиите трябва да се прибират късна есен преди зимата, защото замръзват - но реших да пробвам ако я оставя дали ще оцелее при мен .... не оцеля :wacko: - значи без такива експерименти повече ...

ето я :

5M9pPdUBi9tWJuldESjT0abfGMM9S3Qn2LSGy9i4

миналата година купих тези луковици от Лидл:

s4Lqn2BYTd3pCAIdgh5RUoH-E1MH_biVeOhx_J-A

много съм доволна защото всичко си поникна ... само ацидантерата не пожела ... 

Гладиолите поникнаха абсолютно всички и си отговаряха точно на цветовете ... тази година от една луковичка вече има размножени по 4-5-6 ... май ще отварям будка за цветя :D

dpsVp7ffYINGGgLNctb12Q_7mxK1wJTSlc4w2iUm

mG0Oa1BhyRiwjTe6vFXUCcAM0UzLnXxSq2lh2xqO

Ирисите също поникнаха всички 

PhWYvsrFz8Lr7vgoZQZlPMvSR82RdV0p5Aey_iR_

лилиумите бяха точно същите цветове - тази година са удвоени луковиците

_fqT5B-tiUYT4ru8pObXLurhHaMqa0G9IZkw_woC

Фрезиите също се появиха с точни цветове

YfCTrmRwOm89DbUCXDFmAGt5trN4VJ2vScL9hOCS

TVFtLKh0a8pKXlti1nxQXsGDyUcSW-f3MB9fvKkd

Спараксиса :

-qODPJRGH_UqdFSNI4_Oe-5LGYjVZnULmw7yjCFn

Бродиея - калифорнийски зюмбюл:

nmb9oMPyuUGxSiEBBE74H0NcxVrqFO6p3Le3WqHN

и Лиатрис - лилавите треви из букета:

lwM7ZTSDo2j75Wm2U4glTE7Neag0byU-QW9JY2de

2 души харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, а как менажираш луковиците? За мен е леко досадно това непрекъснато вадене от земята и посаждане, затова и по-префинените цветя не ми допадат. Баба ми, лека й пръст, един път не съм я видял да вади лалета и зюмбюли, а градината беше обсипана. И друго, маркираш ли по някакъв начин кое какво е? В смисъл, ако ти кажа сега да ми дадеш от прасковените гладиоли, как ще стане разпознаването, някакви маркери в почвата слагаш ли? И последен въпрос, тези колажи на ръка ли си игра да ги правиш? :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оххх .... добре че отговарям тук, а не в цветарския форум :D ... всичките ти въпроси Боби водат към едно - да се засрамя .... но нали пък мързелът движи прогреса /дано това е добро оправдание/ :)

нямаше изобщо да купя всичките луковици ако имах идея да ги вадя и садя наново ... каквото съм бучнала миналата година там си седи ... и сега за моя радост откривам изобилие от гладиоли ... лилиумите и ирисите също са на линия - това са едрите луковици ... за дребните все още не е ясно ... тази година оставих нарочно всички градинки да тревясат - за проба ... та ще кажа по нататък дали има и от малките луковици поникнали ... 

моята пра баба а после и баба също не са вадили ни зюмбюли, ни лалета ни нищо .... и всичко си расте всяка година без проблем - това са 100 годишни цветя /като се има предвид че баба ми е вече на близо 90 а те са сяти от нейната майка - пра баба ми/  

нищо не маркирам - като никне ме изненадва и така .... :) ... но имам купища снимки и ако толкова искам да видя кое къде е - предполагам ще се ориентирам по снимките 

... и както вече предполагаш от написаното до тук - Цъ ... колажите няма да седна да си играя на ръка :D - не бива да оставяме гугъл да лежкунти /както се изразява Абарис/ а да го ангажираме с работа ... ето тук е албумчето с всички снимки от които гугъл си резна и направи тези колажи /колажите също са в албума/:

https://photos.app.goo.gl/Hb7yizjCHqYh1NLO2

а колажите се правят като се селектират няколко снимки и от менюто се даде да се направи колаж от тях

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.