Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Бай Ли Шъсей

Проклета градина яж светулки

Recommended Posts

Жоро

Ето сравни се с Люис Карол за момент и виж неговата безсмислица колко е красива, просто защото синтаксисът е точен и въпреки думите с неясно значение, почти се разбира за какво се говори в стихотворението :

Джаберуоки

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Дам, хубаво е, благодаря, че ми го припомни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 10 часа, Бай Ли Шъсей написа:

хах, ами, филолозите биха рекли, сигур, че е ритмичен бял стих, за друго академично определение се не сещам

т.е. поезия :)

Знаех си, защото ефекта е като след четене на поезия. Това са рими, които носят емоция, а не смисъл. Бих го сравнила с реене на птица в небето сякаш гравитацията не се отнася за нея, точно както академичните определения не могат да хванат точно стила.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

поезия, поезия... Теди, даже, за пореден път да кажа, имам дори книга с поезия от миналата година , https://www.helikon.bg/208886-Наръчник-за-поетично-митологизиране-на-града.html, ей къде е, ама мога и да ти я подаря, ако дойдеш да ми доброволстваш, да поставим капковото и да копаме (по твое желание :))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Имам нужда от чиракуване как се прави капково, обичам да кОпам... идвам когато кажеш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Значи, капковото е най-належащо - трябва, ако успея да го поставя до неделя, че сетне съм 7 дена в София... така че, това е, ако наистина сакаш, заповядай на Камен, Сливенско, в идните дни...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Малеее, Захари, смятай името яко маняк, а се зовеш като китайски монах, че си и младеж още, щом от 15 годишен си ги почнал тия неща и вече не се разбира, смятай докато станеш на 80 какво ще е!

Тедка, ако не сколасаш до Камен, и при нас има капково за довършване :)

 

Пп: За новата книга що не пробваш самиздат? Аз ще ти я оформя, Гого има печатница в Пловдив, няма комисионни, няма проценти...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Боби, ако искаш при теб съм за капковото следващия викенд (26-27). Тамън да се науча при Бай Ли и като дойда да не ми се смееш много :)

По-следващата събота и неделя ме няма, ще друсам кючек по Анадола, ще летя с балони, ей такива работи...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Вече почвам много да ревнувам!

Айде Бай Ли го преглътнах -  ясно, че пред Поета никви шансове нямам, ама сега и Боби!  Ще взема и аз да си инсталирам едно капково, та дано ми се увеличат шансовете! 

;-)

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Не знам що се сърдиш. С тебе имаме среща на международния ден на голото градинарство. Ще ни стане традиция, нали и миналата година.... оп, само да не чете пак жената  :D

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Не ревнувай Ру, аз мога да дойда да ти доброволствам! Ама не зная какво ще правиш с брадясал поет в градината?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

освен да ме посАдиш нейде :)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

Теди и след Боби ила пък у нас - ма не на капково а на дъждувално ... след туй разходка с яхта за награда ;)

/ей няколко пъти вече се навирам в таз тема .... а тъй да не ми харесва заглавието .... Ли, а не може ли градината да не е проклета и светулките да не се ядат .... некаква корекция поетическа не мойш ли сътвори да не ми запира погледа по ръбовете? /

..... а такааааааааа - ти да видиш ... аз да се мъча тук да държа добро поведение пред обществото  :angry: ... а Теди да си говори дюс ..... :angry: ... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

ей, ама то, има, Иса, и клетви за добро, и за братство, и за какво ли не... а пък за светулките, тя градината, тъй, или, инак, пак ще ги изяде като предадат богу пух

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

аз не можаш да дюсна 6-ти, щото имаше струване в къщата, а следобеда, като се изнесоха всички - заваля порой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 9 минути, Бай Ли Шъсей написа:

Не ревнувай Ру, аз мога да дойда да ти доброволствам! Ама не зная какво ще правиш с брадясал поет в градината?

ама ти и поет ли ще доведеш? ;-)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

ахахахахаххахахахах

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

леле чата се премести в тая тема и тя стана HOT :mrgreen: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

хахахахахах, и аз да се разсмея. Поста ми стана HOT, чили хот оранжев във форума, и, освен това, не ми дава да харесвам, 20-пъти на ден съм можел само.... Инак, Ру, ще доведа няколко, ако речеш, може и поетеси :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Времето свежо чашата с ряз Изпращам светулки от Нас небето цветята пилета реят компас то е север-ти Юг филм бум цветя бик разярен..рефрен

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване