Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Бай Ли Шъсей

Въдворена

Recommended Posts

Бай Ли Шъсей

Алоха, Хау, Халлоу,

дойде време да се запознаем. 

Аз съм Захари! Три са основните ми присърцати дейности - писане, четене и градинарство. С градинарството се занимавам на пресекулки от 2012-13. Тогава завърших бъкалавър философия в СУ и братовчедите ме дръпнаха да гледаме една градина в Абдовица, София. Там чиракувах, смесвахме биодинамични, пермакултурни, селскокултурни и всякакви други каквоттищукнекултурни похвати върху два декара, гледахме пробно около 130 култури, нямаше празно в двора.

След туй опитахме да правим нещо като градинарска комуна в едно село до Сливен, ама аз си тръгнах от там около 5-6-я месец, и се прибрах в Сливен, където гледах две години градина на вилното ни място, по едни чукари, дето се спускат към реката и там основната дейност беше да измъндахерцам тераси, бог да поживи предния собственик на мястото, че бе домъкнал дървени жп траверси от нейде.

2014 се намерих с Мандарината (моята любима) и тя ме помъкна пак към София, където, викам си, що да не стана едно майсторче, та изкарах и магистратура по философия + две години градинарство само из словото. В момента боря докторантура, та, живот и здраве от догодина вече ще съм доктор Бай Ли (пак философия).

2017 с Мандарината и други приятели направихме един проект в Камен, в двора, Въдворена магия, 2 месеца отворени врати, за нещо като фестивал-работилница за изкуства и малко градинарство. Занимавахме се с магически реализъм и рисувахме и правихме инсталации де що сварим из двора. 
 

2018 - тая година пак ще съм на село до към края на октомври и предимно ще градинарствам във Въдворена (така си кръстих градината) и ще пиша дисертация о жегите.

Идята ми за Въдворена е да не бъде само градина, а преживелищен център в целия двор. Нещо като творческо-градинарска резиденция. С Мандарианта работим върху това нЯщо - създаване на художествени преживявания и художествено преобразяване на средата. Дивотия. По-долу ще кача снимки от работилницата от миналата година, та да се види и какви резултати дава дивотията (понеже беше повече за изкуство, почти не сме снимали градината).

В градинарските ми албуми вече има снимки от Въдворена от тая година 

п.п. сега чета баба Линда, инак познавам Фукуока (книгата му, не самия него :D), доста добре Биодинамичното земеделие на Щайнер, скоро ще се захвана с маста намръщен дядка Холцер, планирал съм и да прочета и Бил Молисън, инак се ровя навсякъде, уж схващам бързо, обичам да наблюдавам и да чета от самата градина, тя е много разпасана поетеса и навсякъде оставя нишани с текстове, какво трябва и какво не, само човек да се отпусне по потока и да забелязва... Имам и две семейства с пчели, таман се уча кое как при тях, взехме ги от една баба, свекър и ги гледаше, ама получи удар, та тя ми подари двата + около десетина празни, но повечето в лошо състояние и пълни с молец. И черви ще гледам, ама едно по едно...

п.п.п. - комшийката е вещица

IMG_9382.jpg

IMG_9394.jpg

IMG_9441.jpg

IMG_9482.jpg

IMG_9487.jpg

IMG_9513.jpg

IMG_9571.jpg

IMG_9582.jpg

IMG_9360.jpg

IMG_9378.jpg

IMG_9612.jpg

IMG_9620.jpg

IMG_1402.jpg

IMG_1416.jpg

IMG_1427.jpg

IMG_1444.jpg

IMG_1449.jpg

IMG_1466.jpg

IMG_1633.jpg

IMG_1642.jpg

IMG_1645.jpg

IMG_1667.jpg

IMG_1672.jpg

IMG_0586.jpg

IMG_0601.jpg

IMG_0609.jpg

IMG_0690.jpg

IMG_1369.jpg

IMG_1374.jpg

IMG_1375.jpg

IMG_1391.jpg

IMG_0129.jpg

IMG_0144.jpg

IMG_0163.jpg

IMG_0175.jpg

IMG_0179.jpg

IMG_0223.jpg

IMG_0262.jpg

IMG_0263.jpg

IMG_0264.jpg

IMG_0268.jpg

IMG_0487.jpg

IMG_9671.jpg

IMG_9677.jpg

IMG_9680.jpg

IMG_9681.jpg

IMG_1176.jpg

IMG_1183.jpg

IMG_1232.jpg

IMG_1244.jpg

IMG_7125.JPG

IMG_7131.JPG

IMG_7226.JPG

IMG_7308.JPG

IMG_7323.JPG

IMG_7645.JPG

IMG_7646.JPG

IMG_7788.JPG

IMG_7804.JPG

IMG_7807.JPG

IMG_7814.JPG

IMG_7824.JPG

IMG_7868.JPG

IMG_7871.JPG

IMG_7878.JPG

IMG_8108.JPG

IMG_8117.JPG

IMG_8118.JPG

IMG_8147.JPG

IMG_7368.JPG

IMG_7371.JPG

IMG_7375.JPG

IMG_7396.JPG

IMG_7399.JPG

IMG_7408.JPG

IMG_7424.JPG

IMG_7556.JPG

IMG_7596.JPG

IMG_7662.JPG

IMG_7672.JPG

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

майко мила, колко много снимки, прощавайте :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, Бай Ли Шъсей написа:

майко мила, колко много снимки, прощавайте :)

по-добре снимки, отколкото .. онуй, дето не знам как да го нарека (сикеделичното;)) ;-) 

(ама внимавай щото имаш и снимки с мотика, а тук сме без, да не те банне някой админ!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

е, тесах малко, миналата година да подготвя за лехите, вместо да окося с бензинката, щото ми е толкоз акъла... вярвам, простено ми е? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Снимките са много добри. Пърформансът е смел и вдъхновен, но неубедителен. Перустията като изкуство надминава модерното. Базата ти е страхотна, стъпил си на раменете на титани, което позволява да се вихриш в облаците. А и подозирам без брада и с нормална прическа ще си по-добре, имаш ли такива портрети :D

И аз като Ру смятам, че трябва да наблегнеш на фотографията, дори най-абстрактните ми носят повече от текста.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Скромно завиждам за случващото се и готините хора наоколо, с които го споделяш, след няколко години сам на село съм покрУсен и огОрчен от обещания, че щели да дойдат да копат...сей си и си пей на воля, ич да'н ти!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Абе, защо тоя форум ми банна харесванията, едно сърце не мога да туря... :D Благодаря ви, май тая година, обаче, Георги, и аз ще кукувам почти сам, че всички се пръснаха да си довършват висшето и тая година нещат да копат... :D... После ще пиша пак, че да хапна и дремна, трябва да се приготвям за Теди, за събота, че даже не знам де са ми кранчетата за капковото....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Страхотни сте!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване