Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Бай Ли Шъсей

Градината във вътрешната стаичка

Recommended Posts

Бай Ли Шъсей

"А ти, когато се молиш, влез във вътрешната си стаичка и като си затвориш вратата, се помоли на своя Отец, който е в тайно; и твоят Отец, който вижда в тайно, ще те възнагради.” (Матей 6:5-6)"

Пак се чудих къде да пусна тая тема, пак разглеждах и пак не видях концентрирано говорене по темата. От тук, от таме, видях, че като че ли повечето от вас са скептично настроени към, тъй да се каже, духовното градинарство, наречето го мистическо, езотерично, окултно, или пък философско, както решите... но, какво ви е мисленето по тая тема, не трябва ли и докато "устояваме' градинарски, с всичките разлини зеленчуци, отвари, повдигнати лехи, да устояваме и по малко в магията?
 

Ето и едно видео, не зная дали е най-подходящото, сега го слушам за пръв път, но пък... 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Isa Bel

всичко е енергия ... и се създава с енергия ... и това може да е един доста вълшебен /магичен/ процес :yum:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Според мен всеки, който се вълнува от теми стил портал 12, трябва да бъде принудително приспан, амин.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Хората се разболяват от диабет защото много се ядосват .... еми как да продължа да я гледам лекцията?

 

В градинарството и не само, предпочитам да има научен подход. Copy/Paste от Wikipedia какво е "научен подход":

Научният подход се състои от наблюдения, измервания, предположения, експерименти и верификация - в този ред.

На лекции като горната бих могла да дам едно ухо като част от етапа "предположения", но гледам да избирам източника на предположения да е максимално с всичкия си. Човека не го познавам, но като гледам как смело дава съвети, за нещо което не познава, скептицизмът ми се задейства с пълна сила.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

Тъй, тъй, Теди, трябва си здравословна доза скептицизъм. От друга страна не мисля, че липсват изследвания спазващи определението на "научния подход", които се занимават с психосоматично причинени болести... и друго, доколкото знам Орешков е градинар, дето се вика, отпреди всеки от нас да е бил дори посадачен материал... Освен туй е билкар и прочее. Присажда домат върху картофено растение, череши от четири сорта на едно дърво и какво ли не, тъй че, предполагам, не му липсват познания, че и практика, в това, което прави...
 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 6 минути, Бай Ли Шъсей написа:

Присажда домат върху картофено растение, череши от четири сорта на едно дърво и какво ли не

:mrgreen:

Най-вече продава доста успешно растението японска дюля (Chaenomeles Japonica) под измисленото от него име Планински лимон, разбира се с нужната доза езотерика и лечебни глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Чичо Веско е лидер! Вкарал е у нас доста растения, но най ме кефи заради тнар ВИРЖИНСКА ХУРМЪ!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 15 минути, Боби Димитров написа:

тнар ВИРЖИНСКА ХУРМЪ

ко туй нящо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Иначе е Diospyros virginiana!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Човек може да обича природата, да бъде градинар, да експериментира с нови култури и техники и без да е чалнат, веган, кришнар, дъновист, магьосник и прочее. Изброените са колорити, вероятно имат и попадения в техните хрумвания, идеи и подход към градинарството, но това съвсем не означава, че един здравомислещ също не може да достигне до не по-добри хрумвания и иновативни методи за култивиране на градинката (в двора или в главата). 

Самият досег с природата облагородява човека. Няма нужда, според мен да се търси усилено и целенасочено мистика, езотерика, духовно учение или мъдрости, изречени от възрастни хора или написани в стари книги за да се възвиси духа. Същата работа може да свърши мириса на прясно окосена поляна, физическия труд на полето или захласа по песните на птиците. Колкото повече толкова по-добре.

Отделно има хора, вари ги, печи ги, пусни ги в най-красивите градини и пак нищо да не стане от тях. 

Хубавото на горните клипчета с главно действащо лице Веселин Орешков е това, че се хвърлят в пространството голямо количество теми за дискусия и за приказки на седянка, а самото общуване обогатява. Важното, според мен е да не се взема насериозно всичко и (повтарям се) да се подходи с доза скептицизъм.

  • Харесвам 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване