Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Дърво върху гранитогрес

Recommended Posts

Боби Димитров

Чудя се следното. Ако имам тераса на плочки, но искам за лятото да има дървено покритие по част от нея, основно за да не държи толкова студено, как е удачно да бъде изпълнено? Мислех за декинг плочи, но май няма как да се фиксират с възможност за недеструктивен демонтаж на есен. Ако наредя примерно дюшеме, трябва да има нещо под него, за да дренира и да не мухляса от конденз. Изобщо въпроси много, идеи малко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

рогозки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Редиш си декинга на скари и есента прибираш. Ако са заключени м/у стени, няма да се местят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Лозко, какви скари? Имаш предвид декинг плочки от тия с клипсовете ли? Или декинг като тоя на летвите? Ще трябва да ми го обясниш по-подробно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Горе-долу се реди като дюшеме. Имаш "майки" през 50-60см. върху които хващаш перпендикулярно с винтове самите декинг дъски (градинско дюшеме), като оставяш по 5мм. м/у тях за отводняване. Обикновено "майките" се слагат по късата страна на терасата/верандата, а дюшемето се реди по дългата (перпендикулярно на "майките"). Цялото това нещо го разделяш на удобни за вдигане сектори, например 2м. на 1м. които на есен си прибираш. Дай някви размери, ако имаш да онагледя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sam Vgorata

Абсолютно прав е Лозан. Скарички от дъски и летви. в удобен за теб размер с фуги за да съхне лесно. Може да ги импрегнираш, но рустик ефектът е неизбежен ако използваш иглолистно.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Благодаря, момци! Лозко, размерите са на практика свободни. Теоретично искам да го направя на част от бъдещата веранда, примерно 150 х 350 или нещо такова, разбира се съобразено с изходния матрял. Но ме насочи моля към тия майки - какви размери са, как се редят, а гледам и летви се прокраднаха при Краси - ако можеш да драснеш нещо ще ме улесниш, щото си нямам идея... мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ако ми драснеш (без да мериш с линииката) само форма (правоъгълник, квадрат) и къде са стълби, врата, от къде ще се минава, къде ще е маса у-а и на тази картинка плеснеш оригиналните размери, ще ти драсна чертежче за 30-40мин. на гугъл-скечъп-а и те така. Летви и майки е едно и също май. Ще те насоча за дъски за декинг и летви, от които съм взел размерите за чертежа и ще имаш и идея за количество/ цена на материала ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване