Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Мотики и други градинарски инструменти

Recommended Posts

Миленка®
преди 11 часа, Гого написа:

Някой ползва ли акумулаторен саблен трион за кастрене на клони?
 

Четвърта година ползваме на парксайд - перфектен е, работи безотказно. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rufo
преди 13 часа, Гого написа:

Някой ползва ли акумулаторен саблен трион за кастрене на клони?
За кастрене на клони аз ползвам ето това:

https://www.onlinemashini.bg/akumulatoren-aglo6layf-raider-rdpsag20-ot-seriqta-r20-system--20-v-125-mm-bez-bateriq-i-zarqdno-ustroystvo-/42933

Акумулаторен ъглошлайф. За разлика от сабения трион, който "дъвче" по-тънките клони, този се справя перектно, и най важното прави "гладък"срез !

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@rufo а с какъв диск режеш? Аз съм рязал дърва с ъглошлайф със специален диск, но това е доста опасна машинка, особено на някой клон, с една ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rufo
преди 9 минути, Славянски написа:

@rufo а с какъв диск режеш? Аз съм рязал дърва с ъглошлайф със специален диск, но това е доста опасна машинка, особено на някой клон, с една ръка.

Не режа с диск тип "циркуляр" , а с такъв за рязане на неметал:

https://praktiker.bg/bg/Diskove-za-àgloshlajfi/DISK-ZA-RYaZANE-NA-NEMETAL-ZAI/p/456664

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това не гори ли дървото и да вижда зор?

Аз съм ползвал нещо подобно, за кълцане на клони вместо с резачка, но е за по-малък диаметър:

https://www.amazon.co.uk/HERZO-Grinder-Cutting-Carbide-Carving/dp/B07TF5J8JZ/ref=mp_s_a_1_5

Реже лесно, но това бих го ползвал само здраво стъпил на земята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 2 часа, Миленка® написа:

Четвърта година ползваме на парксайд - перфектен е, работи безотказно. 

Идеален е!

image.png.3bb569418055dad972c2ad52c45c8ee2.png

 

Иначе да се похваля, че взех една вила Fiskars и е отличен партньор на изкоренителя в разчистването на двора. Много съм доволен от нея, а предишната си беше за сено, с тънки зъби, и има съвсем друго приложение.

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

@Любо Д дай точния модел моля, че миналата есен счупих лопатата в глината и мисля да мина на такава вила и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 4 минути, Orizaki Koshiyama написа:

@Любо Д дай точния модел моля, че миналата есен счупих лопатата в глината и мисля да мина на такава вила и аз.

Взех най-евтината Fiskars Solid и на първо четене се справи доста добре. В петък-събота ще я насиля повече. Но сега гледам, че има и по-сериозни модели за копаене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Мерси, ще ги следя за намаления, че точно лопата Solid счупих, хич не е Solid. Made in Poland  нещата им не са особено качествени сякаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 2 часа, Любо Д написа:

Идеален е!

image.png.3bb569418055dad972c2ad52c45c8ee2.png

 

Същият е, даже и аз го ползвам понякога да си отрежа някоя дъска или клон, когато бързам и не ми се вади японския ръчен трион (а и когато не държа на финия срез)

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Кой е този японски ръчен трион?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 14 минути, Гого написа:

Кой е този японски ръчен трион?

Ryoba

ryoba-309310a.jpg.0935ab09fe47591d43caeeb8c3ce2876.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Orizaki Koshiyama / @Любо Д

Аз също съм чупил вила Фискарс Солид и то на много тъпо място, където главата влиза в дръжката. В момента купувам по 1 нова на Лидл на всеки 2 години (купил съм 3 до тук, тая година пропускам). Честно казано, ако не ползвах вила за "усвояване" на нови територии, щяха да държат много повече, защото са здрави - според мен по-здрави от Фискарс ниския клас. Чупенето идва от това, че при копане зъбците се хващат на някой корен дървесен и натискането изкривява 1-2 от зъбците. А като се изкривят се затруднява работата. И като ги напъна с тръбата да ги изправям, в 50% от случаите се чупят.

А за ножката - много е приятна, с Любо я тествахме и на по-дебели дърва. Помага и това, че вече имам други инструменти на тия батерии. Единствено, че в определени ситуации почва бая да "тресе". Но Ашламинатора ползва подобна (е неговата е на Dewalt) и от разговор с него - гореща препоръка.

Тази зима работих и с такова, също изключително добре работи, реално това е следващата стъпка след сабления, защото реже много по-бързо, много по-лесно и много по-дебели дърва, а пак е за 1 ръка. Единствено, че шината с веригата е по-широка и за теснотия не върши работа, но ако е чак такава теснотията, вероятно има още бая за кастрене ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз и лопата съм чупил така в дървесен корен. Скъса се заварката частично. Един приятел ми я завари с електроди за неръждавейка и е като нова, даже може би по-добре.

А защо не ползваш кирка за по-грубото или лопата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

@Боби Димитров аз лопата счупих, не вила, та затова искам да мина на вила, но определено няма да е Solid. Или Fiskars Ergonomic, или на Gardena модела за същите пари (дават му 10г. гаранция), който от двата мерна на примоция. 

Какво пускат в Lidl?

@devifast това работи добре само в крайречна почва/льос ИЛИ вече добре обработени места в градината, с добавена органика и пясък (ако е глинесто). 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Emil Този не е добър, с малката батерия е и няма ни вътък, ни държеливост. Правилният е този, 20V батерия.

А това са вилите на 30 лв. За тая цена не съм намерил по-нечуплива. На Гардена/Фискарс поне в моята употреба са по-зле.

 

преди 8 часа, Славянски написа:

А защо не ползваш кирка за по-грубото или лопата?

Ползвам и двете, разбира се! Но зависи от случая/употребата. Вилата не къса / реже корени като лопатата - това може да е и желан, и нежелан ефект. Кирката е за най-грубо и не е достатъчно точна. Но ето, вадих земна ябълка последно с вилата (лопатата много ги сече) и всичко супер, земята ровка, излизат грудките и скачат в саламурата... докато не се натъкнах на подземен корен от бряст, който пълзи като троскот. Но го усетих чак като напънах до долу вилата и хоп, крайното зъбче се огъна 10 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А за тези какво мислите? Лопати по 200-250 лв.

https://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/0/242

Който е в София или района би могъл да ги види и усети на място в магазина предполагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Херман Майер работят с професионалистите в озеленяването, добри са им нещата. 

От тях купувам фолиото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване