Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Мотики и други градинарски инструменти

Recommended Posts

Боби Димитров
преди 13 минути, kokorko написа:

Вероятно това ти е грешката ,че е с прави челюсти... с извити както каза @Panik не се замисля на 4см. Много са добри на лидл, вчера отнесох още една, без пари е 17лв.

Аз имам купени 2 лидълски телескопични и съм купил за цялата махала. На тия пари няма алтернатива. @kokorko в момента ли ги има, че не ги видях в брошурата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Може би са били скоро, ако има още да ти взема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

С правите челюсти (по-дълги) са за подрязване и оформяне на храсти. Дори имам излишна такава - чак на касата си видях грешката и не ми се връщаше.

Със закривените челюсти се реже и 5см на два пъти със завъртане. Срезът е приличен.

@kokorko по спомен лидълските бяха над 20лв, сигурен ли си? А алтернатива за 10-на лева има, писах на предната страница, дори се отварят повече, т.е. стават за по-дебели клони. Не са толкова качествени, но въпреки тормоза не съм ги похабил още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 1 час, kokorko написа:

Може би са били скоро, ако има още да ти взема?

Драсни от къде ги видя/купи. Обикновено на лято ги пускат...

Лозенце, от миналото лято: https://oferta.bg/offer/teleskopichna-nozhica-za-kloni

 

преди 13 часа, Котарак без чизми написа:

Подобна клонова ножица, само че с прави челюсти, не извити, взех от Лидл и за мен се оказа безсмислена покупка - върши ми същата работа като лозарска ножица и почти нищо повече - над 1,5 см клон виждам зор.

Ако имаш предвид този вид тип наковалня, а не с разминаващи се остриета, те са по-добри за рязане на сухи клони, за това са предвидени.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Магазина им в Студентски град,София, имаше останали 1-2 бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 14 минути, Лозето ме наби! написа:

С правите челюсти (по-дълги) са за подрязване и оформяне на храсти. Дори имам излишна такава - чак на касата си видях грешката и не ми се връщаше.

Със закривените челюсти се реже и 5см на два пъти със завъртане. Срезът е приличен.

@kokorko по спомен лидълските бяха над 20лв, сигурен ли си? А алтернатива за 10-на лева има, писах на предната страница, дори се отварят повече, т.е. стават за по-дебели клони. Не са толкова качествени, но въпреки тормоза не съм ги похабил още.

Абсолютно, прясно ми е от снощи:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
преди 17 минути, Боби Димитров написа:

..... Ако имаш предвид този вид тип наковалня, а не с разминаващи се остриета, те са по-добри за рязане на сухи клони, за това са предвидени.

Благодарско! Пробвах ги, не ми харесаха и ги захвърлих. Но сухо имам доста за рязане.

Между другото и в Кауфланд вече качеството е като в Лидл, поне на каквото съм видял. Най-вероятно само лепенките / надписите са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik
преди 3 часа, Kalam Mekhar написа:

Така е, но, не този лост имах предвид. За допълнителен лост в основата на дръжките става въпрос. 

Май имам някаква бегла идея за какво говориш, макар че не съм виждал.... Но в крайна сметка всичко е въпрос на дължина на дръжките и на предавателно съотношение - на колко градуса трябва да отвориш дръжките че да захапе клона. А...да...и на качество на острието ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

От Лидл може човек да си поръча да му доставят артикул до даден магазин. Наскоро един познат така си поръча и взе нещо от Габрово, което беше свършило много бързо. Обадиха му се от тамошния Лидл като го доставиха след няколко дни да иде да си го вземе и плати. Но все пак е бил продукт скоро в брошурата, не отпреди седмици или месеци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 33 минути, Боби Димитров написа:

Ако имаш предвид този вид тип наковалня, а не с разминаващи се остриета, те са по-добри за рязане на сухи клони, за това са предвидени.

Тип наковалня от Лидл ползвам и за разфасоване на клонаци са супер. Спокойно 3-4 см дебели. Но за резитби не става това. Твърде много мачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 38 минути, Panik написа:

Май имам някаква бегла идея за какво говориш, макар че не съм виждал.... Но в крайна сметка всичко е въпрос на дължина на дръжките и на предавателно съотношение - на колко градуса трябва да отвориш дръжките че да захапе клона. А...да...и на качество на острието ;)

Странно е, че не си виждал, защото повечето ножици за клони са такива. Острието има значение, материалът за основата на дръжките, още по- голямо, но без лоста, разликата е огромна. Едните са истински ножици за клони при които с 5 сантиметров клон не чувстваш почти никакво натоварване и най- вече не товариш основата на дръжките. Тези без лост са просто обикновени овощарски ножици с дълги дръжки. Решеш малко по- дебели клони от обикновените за една ръка, но пък няколко пъти по- бавно. В ЛИДЛ имаше прилични с лост и телескопични дръжки. Единственият им недостатък е, че не са регулирани остриетата, имат луфтове и често прехапват при тънки клони, и смачкват кората от едната страна. Трябва да се препипат след покупката. Имат възможност за регулация, за който му се занимава. Дебелите клони ги режат добре и без регулиране. 

bb900bffe0f1f4a7d6b30d06a984ad9b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Забравил съм вече механиката, но според мен този тип не намаля усилието, само го разпределя по-правилно и май намалява хода на дръжките. Някой с пресни знание да се изкаже. Друго са зъбчатите предавки, но те са за арматура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Да взимам ли на кой му трябва

16473472973034018710722424213978.jpg

16473473177554627989737171496164.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Тази лопата която купих преди около 3 седмици от лидл е много добра. Препоръчвам я. На снимката изкоренявам хашладисана в квартала ябълка ,за да преместя на по-добро място. В кръг само "дупчих" с лопата и накрая си го извадих като стой та гледай:)

viber_image_2022-03-16_13-34-30-581.jpg

viber_image_2022-03-16_13-34-32-246.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Не коментирам качествата на лопатата, но гледам да ги вадя с острото на кирката. Така изкарвам повече корени. Но става на гол корен, пръстта се разбива. С лопата е добре за храсти и малки фиданки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Нищо не мога да кажа за ножицата, но имам втори въпрос за същото нещо - защо е с две цени - 42,99 и 72,99 лв ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Прочети дължините и ще разбереш защо!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Аз си купих подобни но на FISKARS, но на лидл нещата са доста качествени, много обро съотношение цена-качество. Имам доста техни неща. Със сигурност са по-доби отколкото китайски боклуци продавани в кварталните железарии...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Ходих да си взема ножиците, но след дълго колебание се отказах. Самата ножица и трионът на нея са затворени в картонена кутия и не можах да ги разгледам. Иначе изглеждат солидни. Прътът на по-скъпата е алуминиев, малко по-дебел. Цената според мен е много добра, обаче и двете са ми много тежки. Като ги подържах, прецених, че ще ми е по-уморително да работя с тях, отколкото да се кача на стълбата да режа. Особено ако пръта се държи под наклон, както често се налага. Засега ползвам един телескопичен бояджийски прът, който е много по-лек, макар и не толкова здрав. Ножицата обаче не е много добра и дъвче тънките клончета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване